Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Harnaś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #91
    "niczego sobie" - to znaczy jakie?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Bartomelov
      Junior
      • 05-2004
      • 9

      #92
      Piwo początkowo wyraziste - wyczuwalna goryczka, trochę zbyt kwaśnawe. Jednak smak ten utrzymuje się przez około 5 minut. Później tak jak mówili przedmówcy jest wodniste - można powiedzieć woda z słabym aromatem piwnym. Mówię tu o starej wersji, nowej jeszcze nie uświadczyłem. Smak i pianka mi u zada zwisają bo piwo najbardziej lubię pić z butelki, więc oceniał ich nie będę. W zasadzie nadaje się ono albo do szybkiego wypicia do 5 minut czasu, albo do picia jako trzecie czy czwarte, kiedy człowiekowi jest już wszystko jedno. Napewno zaletą tego piwa jest cena - często jest ono najtańsze w sklepie (kupione na stacji BP za 2,49 zł podczas gdy Jasne Pełne Okocimia było za 2,99 zł). Za taką cenę można kupić, zwłaszcza gdy się jest spragnionym i piwo się wlewa w siebie w ekspresowym tempie.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #93
        to ciekawa teoria o tym smaku, który zwisa.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Bartomelov
          Junior
          • 05-2004
          • 9

          #94
          Nie,no nie, najmocniej przepraszam - oczywiście nie chodziło mi o smak, lecz o kolor. Smak jest najwarzniejszy, zwłaszcza gdy się pije pierwsze piwo.

          Comment

          • Andriej
            Junior
            • 07-2004
            • 1

            #95
            dobre leje sie jak woda, piana no coz cena mowi za siebie, smak heh woda troche chmielu i slodu brak wyczuwalnej goryczki moze cos na dnie ale sie leje - pisze pod wplywem harnasia. Piwo okej dobre zeby wlac i zapomniec nie czuc zadnych mdlych smakow. GIT

            Moja ocena: [3.35]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------

            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #96
              Andriej napisał(a)
              dobre leje sie jak woda, piana no coz cena mowi za siebie, smak heh woda troche chmielu i slodu brak wyczuwalnej goryczki moze cos na dnie ale sie leje - pisze pod wplywem harnasia. Piwo okej dobre zeby wlac i zapomniec nie czuc zadnych mdlych smakow. GIT
              O matko, w jakim to języku ?

              Comment

              • celt_birofil
                † 2017 Piwosz w Raju
                • 09-2001
                • 4469

                #97
                breslauer napisał(a)
                O matko, w jakim to języku ?
                W pierwszym poście wypadałoby się przywitać. Fakt
                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                Comment

                • robalheinz
                  Junior
                  • 07-2004
                  • 3

                  #98
                  Uwaga! Oceniam "starego" Harnasia (tego 5,7). Ten nowy to już niestety nie dla mnie. Błe... A ostatnio w okolicy tylko tego nowego pełno. Musiałem się przerzucić na inne.

                  Moja ocena: [4.675]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • sklep-piwowar
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 559

                    #99
                    Obecnie tańszy od Tatry pils i Perły ,czyli u nas kosztuje 1,65 za butlę bez kaucji

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      robalheinz napisał(a)
                      Uwaga! Oceniam "starego" Harnasia (tego 5,7). Ten nowy to już niestety nie dla mnie. Błe... A ostatnio w okolicy tylko tego nowego pełno. Musiałem się przerzucić na inne.
                      Może się czepiam, ale niezbyt merytoryczna ta ocena... Poza tym pozbawiona sensu, skoro "starego" Harnasia i tak nie można kupić, więc po co podbijac statystykę kiepskiemu nowemu?
                      Last edited by Twilight_Alehouse; 09-07-2004, 23:19.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        Kupione za 2,40.
                        Widziałem że moi przedpiszcy się czepiali, ale mi się etykieta podoba. Nieprzeładowana kolorami, z rysunkiem pasujacym do nazwy, poza tym ładny kapsel... Nie rozumiem tego czepiania, widziałem w życiu mnóstwo o wiele gorszych etykiet.
                        Kolor niebrzydki, absolutnie nie siki, po prostu ładne bursztynowe piwo.
                        Piana dość wysoka, opadała średnio szybko, za to w końcu zniknęła bez śladu.
                        Gaz w porządku.
                        W zapachu delikatne nuty chmielowe, ale za słaby.
                        W smaku niewiele goryczki, za to czuć większą ilość chmielu aromatycznego. Poza tym występuje posmaczek bardzo przypominający Fratra. Ogólnie całkiem sympatyczne piwo, szkoda że koncerniak.

                        Moja ocena: [3.3]

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          Nowy Harnaś jest zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Po nalaniu ukazuje się naprawdę ładny bursztynowy kolor, a smak jest bardziej ekstraktywny i pełny. Całkiem udane piwo.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • sklep-piwowar
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 559

                            Zaskoczył mnie ten kolor ,jest taki głęboki i ciemny bursztynowy.Pewnie wynika to z ekstraktu ,który daje temu piwu 6,2 % alk ,można się domyślać że to piwo ma te 6,2 % jak podane jest na etykiecie

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              Ponieważ w weekend zakupiłem sześciopak nowego Harnasia (w cenie 5 - taka promocja) to miałem okazję trochę bliżej poznać ten wyrób i postanowiłem go ocenić. Tak jak bardzo nie spodziewałem się, że będzie to piwo lepsze od średniej koncernowej, tak bardzo się zdziwiłem (in plus). Zacznę od koloru, który dla mnie jest super, mocny bursztyn, rzadko spotykany w piwach tego rodzaju, piana drobnopęcherzykowata, trochę odstaje od reszty elementów, ale średnią trzyma. Nasycenie CO2 w porządku, bąbelki cały czas obecne, aromat świeży - chmielowy z elementami słodowo-owocowymi, w smaku podobnie, spokojna goryczka, delikatnie słodowe i daleki posmak owocowy. Opakowanie na ocenę dobrą, ładny kolor, rozpoznawalny motyw. W sumie nie jest to jakaś rewelacja, ale piwo, które ma teraz swój własny charakter, nieporównywalnie lepsze od poprzednika, polecam do spróbowania.

                              Moja ocena: [4]
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              • piwożłopiks
                                Junior
                                • 08-2004
                                • 17

                                pragnołbym zauwazyc ze niedawno pojawiła sie nowa wersja harnasia z ciemniejsza etykietą wydaje mi sie ze jest to ta wyersja docelowa o której mowil kolega wyzej piwo to charakteryzuje sie tym ze ma bodajze 6.2% o ile dobrze pamietam wykazuje tez zwiekszony smak goryczy w porownaniu do poprzedniego 'testowego'harnasia, wydaje mi sie ze testowa wesrja byla lepsza mozna ja jescze znalezc w niektorych sklepach
                                piwo piwoo piwooo, i piwoooo i wódaaaa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎