Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kovalek
    Junior
    • 04-2005
    • 7

    Ostatnio z kolegami byliśmy w Czarnkowie (między innymi zakupić piwko :-)). Poszliliśmy bezpośrednio do browaru i bez problemu da się zakupić tam każdą ilość piwa. Pracownik zaprowadził nas do magazynu, gdzie mogliśmy sobie wybrać jakie piwko chcemy. Nie są niestety za chętni aby dawać za kaucją transportery, więc trzeba brac luzem. Cena za piwko to chyba 1,34zł (interesowało nas tylko niepasteryzowane) + 40gr kaucji. Kasa czynna do 13. Z sekretariatu udało nam się jeszcze dostać firmowe otwieracze, zapalniczki i wafle. Piwko wprost z browaru - rewelacja.

    Niestety już wszystko wypiłem i chyba niedługo znów będzie się udać do browaru :-)

    Co ciekawe, to w żabce piwo jest tańsze (1,30 jasne) niż w samym browarze i kaucja też o 5gr wyższa. W zamian dostajemy za to paragon z nagłowkiem "Gospodarstwo Rolne Skarbu Państwa" i druk KP :-)

    Pracownik wspominał iż chyba niedługo Czarnków ma zamiar zrezygnować z napełniania KEG-ów Była także przerwa w produkcji i mieli już małe zapasy niepasteryzowanego (ważne jeszcze 7 dni było). Różnica między wersja pasteryzowana a niepasteryzowaną jest naprawdę znacząca (w smaku oczywiście).

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      Degustowałem wersję niepasteryzowaną ważną do 08.01. z oldskulową nalepką ("Gospodarstwo Rolne Skarbu Państwa") i woltażem 5,6%.
      Bączki pakowane w świąteczne kartonowe sześciopaki zakupione tuż przed Wigilią za 1,29/szt. w poznańskim Realu.
      W sumie miło zobaczyć polskie niepasteryzowane piwo w hipermarkecie, bo do tej pory miałem okazję spotkać się tylko z amberowskim Żywym.
      Wg moich odczuć bardzo udana warka- pełna goryczka+delikatne posmaki słodowe ukryte za nią. Warte powtórek.

      Comment

      • metalsrem
        Senior
        • 09-2008
        • 239

        Dzisiaj kupilem noteckie we wspomnianym wczesniej poznanskim realu. niepasteryzowane z waznoscia do 08.01.2009 i jedno pasteryzowane wiec wieczorem robie porownanie. No i podoba mi sie cena 1.29
        Browar domowy SKOTAR

        Comment

        • dyzman
          Senior
          • 01-2008
          • 108

          Dobrze, że jedynym dostrzegalnym problemem degustatorów Noteckiego jest przesadne nachmielenie... Dla mnie to smak zrównoważony, nasycony oraz równocześnie wartościowy i pełny, a czy to pasteryzowane czy też nie , to już ma najmniejsze znaczenie... Czarnków produkuje najlepsze piwa w Polsce i nie wygląda na to, żeby w najbliższej przyszlości miałoby się to zmienić...
          "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

          Comment

          • metalsrem
            Senior
            • 09-2008
            • 239

            Wiec spróbowałem pasteryzowane i nie pasteryzowane największą różnica jest kolor (pasteryzowane jest trochę ciemniejsze) natomiast smak jest bardzo podobny niepasteryzowane ma ciut bardziej intensywny smak ale ogólnie obydwa są bardzo podobne i oczywiście bardzo smaczne :-) Ogólnie dobrze ze mogę je dostać w realu za ta cena i nie muszę wydawać już 5zl w proletariacie
            Browar domowy SKOTAR

            Comment

            • kjaros
              Senior
              • 03-2007
              • 377

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
              Ogólnie dobrze ze mogę je dostać w realu
              Masz na myśli sieć hipermarketów real?
              Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

              Comment

              • kovalek
                Junior
                • 04-2005
                • 7

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kjaros Wyświetlenie odpowiedzi
                Masz na myśli sieć hipermarketów real?
                Chyba tylko w Poznańskim realu są. W innych nie widziałem.
                Gdzie można najdalej od Czarnkowa dostać Noteckie?

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  Widziałem też niedawno w Żabce koło Poznania (Przeźmierowo) jasne i ciemne Eire Noteckie (oba pasteryzowane, odpowiednio 1,40 i 1,50). W sieci Piotr i Paweł były tak samo dostępne tyle że droższe (1,99).
                  Nie wiem czy to najdalej, ale w W-wie na Pejzażowej jest cały przekrój bączków Czarnkowa- wszystkie po 2,50.

                  Comment

                  • kjaros
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 377

                    Moja radość była by niezmierna gdyby piwo z Czarnkowa było by dostępne na górnym śląsku. Trochę głupio mi nękać przedstawiciela firmy z którą współpracuje do przywożenia Noteckiego ze Stargardu Szczecińskiego. Dział marketingu browaru ma u mnie minusa ;-)
                    Last edited by kjaros; 12-01-2009, 23:34.
                    Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                    Comment

                    • metalsrem
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kjaros Wyświetlenie odpowiedzi
                      Masz na myśli sieć hipermarketów real?
                      Tak, napewno w realu w king crossie bo tam kupowalem w m1 nie wiem bo tam nie jezdze
                      Browar domowy SKOTAR

                      Comment

                      • Mikko
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 583

                        To piwo wrocilo mi wiare w polskie piwa. Do tej pory kupowal cale skrzynki niemeickiego i czeskiego jak jezdzilem do Schwedt lub Prenzlau i marzylem o chwili gdy bede mogl wejsc do naszego sklepu i kupic dobre polskie piwo. Marzenia sie ziscily dzieki Żabce, przynajmniej w Szczecinie, kazdy sklep tej sieci, ma w ofercie Noteckie jak i Erie. Zarazilem juz polowe znajomych (starych i mlodych) i kazdy po wypiciu otwiera oczy i zdziwoiony stwierdza: łal, smaczne!!! (skrzynke do Szwajcarii wlasnie zawoze)
                        Mamy w Szczecinie knajpe/pub Petit Pari - co weekend sa tam tlumy, rezerwuje sie stoliki z kilkudniowym wyprzedzeniem wlasnei ze wzgledu na to ze mozna tam sie napic piwa z czarnkowa i to z kija za 3,50 za 0,5. Moim zdaniem to poczatek nowego rodzaju klienteli ktora wymaga czegos wiecej niz tylko gazu i woltow oraz mozliwe ze poczatek zmiany myslenia browarow, szczegolnie tych duzych, i ze bedzie miejsce w sklepach i pubach zarowna dla sikaczy jak i dla piw nieco wyzszych lotow. W koncu to konsument (ktory jest w Polsce coraz bardziej wyrobiony i swiadomy tego co chce oraz co tu nie mowic bardziej zamozny) tworzy rynek. Czego i nam zycze w nowym roku zycze

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                          Marzenia sie ziscily dzieki Żabce, przynajmniej w Szczecinie, kazdy sklep tej sieci, ma w ofercie Noteckie jak i Erie.
                          Nie każdy.Skontrolowałem 18 sklepów i w ośmiu nie było piw z Czarnkowa(sprawdzam co kilka dni). Żabek w Szczecinie jest ponoć 44 "sztuk"


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • metalsrem
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 239

                            Wczoraj znalazłem noteckie w żabce w poznaniu na Szamarzewskiego. Cena 1,6zl dostepne tylko jasne pasteryzowane.
                            Browar domowy SKOTAR

                            Comment

                            • Mikko
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 583

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie każdy.Skontrolowałem 18 sklepów i w ośmiu nie było piw z Czarnkowa(sprawdzam co kilka dni). Żabek w Szczecinie jest ponoć 44 "sztuk"
                              no slowo 'kazdej' uzylem na wyrost, niemniej akurat gdzie nie wejde to sa. Siedze w robocie i odliczam czas bo 2 butelki w lodowce leza , a wlasnie. W 'kazdej' Zabce piwa te nie tylko nie leza w lodowkach ale w miejscach gdzie leci cieple powietrze (przewaznie przy grzejnikach albo przy wentylacji do lodowek gdzie tez jest cieple powietrze) i butelki sa nagrzane. Jak to sie ma do przydatnosci do picia?

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                                W 'kazdej' Zabce piwa te nie tylko nie leza w lodowkach ale w miejscach gdzie leci cieple powietrze (przewaznie przy grzejnikach albo przy wentylacji do lodowek gdzie tez jest cieple powietrze) i butelki sa nagrzane. Jak to sie ma do przydatnosci do picia?
                                Źle się ma. W miarę możliwości zwróć uwagę obsłudze. Dla świętego spokoju przeniosą. Co prawda wersja pasteryzowana nie jest tak bardzo wrażliwa na temperaturę jak niepasteryzowana, jednak wpływ jest jednoznacznie negatywny.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎