Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bekiesz
    Senior
    • 09-2005
    • 140

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno bursztynowy,klarowny. [5]
    Piana: Początkowo piękna,gruba warstwa drobnych pęcherzyków białego koloru.Niestety,szybko zredukowała się do cienkiego,dziurawego kożuszka. [3.5]
    Zapach: Bardzo mocno chmielowy i jakby kwiatowo-ziołowy.Oryginalny,bez dwóch zdań. [5]
    Smak: Potężna chmielowa goryczka,współgrająca ze słodowym akcentem.Dodatkowo silny smak skórki świerzego razowego chleba.Absolutne mistrzostwo!Daje 5 punktów,choć gdybym mógł,dałbym 50. [5]
    Wysycenie: Wyraźne,ale nie za intensywne.Doskonale podnosi walory smakowe piwa. [5]
    Opakowanie: Dlaczego w tym przypadku można było podać wartość ekstraktu,a w Eire Ciemnym Naturalnym nie?Prosta i czytelna etykieta,szkoda że browar nie zdobył sie na jakis ładny,firmowy kapsel. [4.5]
    Uwagi: Chwała Temu,co sprowadził to piwo do Warszawy.Choć ze względu na dostępność,nie zastąpi dla Mnie Ciechana na pierwszym miejscu w spożyciu,to warto było pokosztować.W miarę możliwości będę do Noteckiego wracał jak najczęściej,czego wszystkim życze.

    Moja ocena: [4.825]
    Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

    Comment

    • Spinner
      Junior
      • 09-2003
      • 12

      noteckie

      Noteckie - jasne pełne. Piwo smakowo fajne, jest goryczka, ale nie taka mocna. Miło, że jest w bączkach 0,33l. Polecam tym, którzy jeszcze nie próbowali.

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: żółty; mogłoby być troche ciemniejsze [4]
        Piana: drobnopęchrzykowa, opadła po niecałej minucie pozostawiając krążek [3]
        Zapach: chmiel, chmiel, chmiel i słód, najładniej pachnące piwo jakie miałem w ręce [5]
        Smak: potężna, ale nieprzesadzona, chmielowa, wytrawna goryczka, czuć też mocno słód, pozostawia ciekawy gorzki posmak (jakby orzechy?) [5]
        Wysycenie: szczypie lekko w język, do samego końca na dobrym poziomie [4.5]
        Opakowanie: wszystkie potrzebne informacje są, etykieta prosta "komunistyczna", ale w sumie jest originalna (mnie sie w ogóle tego typu etykiety podobają), goły kapsel, brak kontry [4]
        Uwagi: najlepszy pils jaki piłem, szkoda że tylko w butlekach 0,33; co ciekawe piłem po nim zamkowe mocne i wydawało sie ono lżejsze od noteckiego :-|
        ojciec twierdzi że jego smak kojarzy mu sie z piwem z budki z czasów PRL

        Moja ocena: [4.675]
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • Budvar
          Senior
          • 09-2005
          • 265

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: idealnie klarowny, intensywnie złoty [4.5]
          Piana: chyba jedyna rzecz, do której można się przyczepić - początkowo przyjemna, biała, gęsta i drobna, niestety znika stanowczo zbyt szybko [4]
          Zapach: jest w nim coś przykuwającego uwagę, nieodparcie zachęcającego [4.5]
          Smak: typowo chmielowy, intensywny, o wyraźnej goryczce, pozostawiający na długo gorzkawy posmak w ustach [4]
          Wysycenie: idealne ! [5]
          Opakowanie: butelka 0,33, całkiem ciekawa (choć w sumie niewyszukana) etykieta, kapsel bez nadruku [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: piękny złotawy,można rzec bladobursztynowy [5]
            Piana: z początku bardzo gęsta,biała,lecz za szybko znika [4]
            Zapach: czuć delikatnie chmiel z delikatną owocową domieszką [4.5]
            Smak: mistrzostwo !!! naprawdę rewelka ! nie jest kwaśne jak inne "reklamowane"piwka.Jest za to wspaniały delikatny smak chmielu,który pieści gardełko i przełyk [5]
            Wysycenie: prawie idealnie,jedynie po dłuższym czasie coraz słabsze,ale w normie [4.5]
            Opakowanie: i tu niespodzianka !!! (dla mnie) etykieta piwa CZARNKOWSKIE (z zapasów) [4]
            Uwagi: INFO Z BROWARU 1. etykieta CZARNKOWSKIE ponieważ zostały stare zapasy etykiet po byłych "prezesach"
            2.NOTECKIE jest tylko niepasteryzowane,reszta już nie
            3.cena 1.20 w detalu,1skrzynka 30szt po 1.10 ,pow.3 skrzynek taniej
            4.piwo lane przy browarze za 2.10 (0.5 l)

            Moja ocena: [4.65]
            mb WOS

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23807

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar
              Kolor: idealnie klarowny, intensywnie złoty [4.5]
              Piana: chyba jedyna rzecz, do której można się przyczepić - początkowo przyjemna, biała, gęsta i drobna, niestety znika stanowczo zbyt szybko [4]
              Zapach: jest w nim coś przykuwającego uwagę, nieodparcie zachęcającego [4.5]
              Smak: typowo chmielowy, intensywny, o wyraźnej goryczce, pozostawiający na długo gorzkawy posmak w ustach [4]
              Wysycenie: idealne ! [5]
              Opakowanie: butelka 0,33, całkiem ciekawa (choć w sumie niewyszukana) etykieta, kapsel bez nadruku [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.275]
              Budvara proszę o konkretniejsze podejście do strony zapachowej
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • rotmistrz
                Senior
                • 06-2005
                • 469

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: żółty, klarowny [3.5]
                Piana: wysoka, biała, drobnopęcherzykowa, szybko siadła pozostawiając osad na szkle [3]
                Zapach: intensywny aromat chmielu i slodu tak powinno pachnieć piwo [4.5]
                Smak: wspaniała goryczka, smak chmielu i slodu [4]
                Wysycenie: bąbelki gazu odrywały się wspaniale od dna kufla przez cały czas spożywania [3.5]
                Opakowanie: kolorystyka etykiety poprawna, informacje pełne, brak kontretykiety [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19168

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złoty jak u "przemówcy", nawet powiedziałbym, że intensywnie złoty - kolor prawdziwego piwa ! [5]
                  Piana: duża przy nalewaniu, ale znikająca do wianuszka, osiadająca na szkle. mogłoby być lepiej. [3.5]
                  Zapach: aroma chmielowa, ciut za słaba, ale wyraźna i akcenty słodowe - jak trzeba ! [4]
                  Smak: wyraźna goryczka, ze słodową głębią. nie jest tak puste w smaku jak degustowany przed chwilą Brok Export. [4]
                  Wysycenie: słabiutkie, ledwie co się odrywa z dna po 2 minutach. [2]
                  Opakowanie: lubię tą butelkę (steini) a etykieta jest dla mnie wzorcem prostoty przy zachowaniu "dobrego smaku". mały minus za kapsel goły. [5]
                  Uwagi: Jakby było więcej to bym nie wzgardził... czasem mieć dobrze kogoś kto za ciebie takie rzeczy przywiezie.

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • Cez
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1789

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: piękny bursztynowy, wzorowy dla tej zawartości ekstraktu. [5]
                    Piana: drobnopęcherzykowa, biał. nietrwała, szybko opada, tworząc jedynie wianuszek. [3.5]
                    Zapach: słodowy z nutą aromatu chmielu i zapachu jęczmiennego pola [5]
                    Smak: na pierwszym palnie nuta chmielowa, w tle porządny, dobrogarunkowy słód. [4.5]
                    Wysycenie: wystarczające. nie widać gazu w szklance. 'szczypie w język' [4]
                    Opakowanie: Bączek 0,33 l
                    Etykieta w porównaniu do koncerniaków prosta, ale czytelna. minus za goły kapsel. [3.5]
                    Uwagi: Butelka otrzymana od West i Pogoniarza PYSZNE!

                    Moja ocena: [4.525]
                    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10739

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: piękny jasno bursztynowy ,idealny [5]
                      Piana: na początku obsita lecz opada prawie bez śladu [4]
                      Zapach: słodowy z nutą chmielową w tle mógł by być intensywniejszy zapach chmielu [4]
                      Smak: lekko goryczkowe , słodowy smak niebo w gębie [5]
                      Wysycenie: świetne , drobne bąbeli gazu unoszą się przes caly czas ,przy piciu selikatne laskotanie w gardle [5]
                      Opakowanie: okolicznościowa etykieta z 27 MGB w Grodzisku wlkp , goły kapsel [4.5]
                      Uwagi: otrzymane na giełdzie w Grodzisku chyba najlepsze piwao jakie piłem

                      Moja ocena: [4.525]
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Myron
                        Junior
                        • 08-2005
                        • 2

                        noteckie wysycenie

                        przy ostaniej degustacji noteckiego tydzień temu miałem wrażenie że wysycenie znacznie się poprawiło
                        w ostanich ocenach widzę potwierdzenie tego spostrzeżenia

                        Comment

                        • kishar
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 1691

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Barwa jasna odpowiednia dla tego typu piwa. [4.5]
                          Piana: Super piana na dwa palce, utrzymuję się dość długo. [4.5]
                          Zapach: Przyjemny chmielowy zapach. [4]
                          Smak: Smak jest naprawde niesamowity, czuć że to piwo jest naprawde niepasteryzowane, od razu można wyczuć bardzo przyjemne aromaty chmielowe oraz goryczkę w tle jakby owocowe posmaki. [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                          Opakowanie: Opakowanie poprawne ale bez rewlacji, goły kapsel. [3.5]
                          Uwagi: Zakupione w Lublinie na Tumidajskiego.
                          Rewelacyjne piwo. kwintesencja pilsa, zdecydowanie do powtórzenia niejeden raz.

                          Moja ocena: [4.25]

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myron
                            przy ostaniej degustacji noteckiego tydzień temu miałem wrażenie że wysycenie znacznie się poprawiło
                            w ostanich ocenach widzę potwierdzenie tego spostrzeżenia
                            Zgadzam się, wygazowanie jest zdecydowanie lepsze,do tego czuję więcej goryczki na podniebieniu i mniej posmaków kwiatowo-owocowych(piłem 2 dni temu i dzisiaj będzie poprawka ).Dotyczy ,to piwa z beczki.
                            Last edited by Pogoniarz; 15-12-2006, 11:13.


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • wedge7
                              Senior
                              • 01-2007
                              • 217

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasno; złoty; bardzo ładny [4.5]
                              Piana: bardzo wysoka przy nalewaniu, ale niestety dość szybko zredukowała się do mizernego dywanika [3.5]
                              Zapach: słaby ale świeży; wyczuwalny aromat słodu i chmielu [4.5]
                              Smak: delikatna goryczka skomponowana z bardzo przyjemną nutą słodową; kurcze całkiem smaczne piwko wyszło [4.5]
                              Wysycenie: bardzo dobre; bąbelki przyjemnie szczypią w język; gaz obecny przez cały czas degustacji [5]
                              Opakowanie: najsłabszy element tego piwa; opakowanie typu bączek; etykieta bez wyrazu i charakteru; dodatkowo sprawę pogarsza goły kapsel [3]
                              Uwagi: mimo wszystko całkiem udane to piwko; szkoda tylko, że w sumie jest dość drogie (1,80zł za 0.33l) bo mogłoby zagościć na dłużej na mojej liście często pijanych piw

                              Moja ocena: [4.35]

                              Comment

                              • woosaa
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 1548

                                Mimo ,że Wielki Piątek to nie mogłem sobie odmówić Noteckiego,tym bardziej że przywiezione przez szwagra z Łodzi od"Dziada" .Co mnie zaskoczyło to bardzo ładna i długo utrzymująca sie piana i jakby zwiększone nasycenie gazem.Smak to wiadomo-REWELACJA. PZDR
                                mb WOS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎