Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: pełny, z deka mętny, ja bym widział jednak go bardziej wpadający w bursztyn. [4]
    Piana: Noteckie pieni się bardzo ładnie. Piana jest gęsta (no, może nie sztywne białko) i dosyć trwała. Opada powoli i godnie bez dziurawienia się. [4]
    Zapach: Słodowo owocowy z lekkim muśnięciem aromatycznego chmielu. Dość intensywny. A jednak nie zachwyca. [3.5]
    Smak: Lepkość piwa bardzo dobra. W smaku tak samo wyczuwalne posmaki słodowe i chmielowe. Mimo tego jest jednak lekko płaskie. Z pierwszym łykiem wydawało mi się nawet kwaskowate. Może wpłynął na to fakt że piłem to piwo na trzy dni przed końcem ważności [3.5]
    Wysycenie: W zupełności wystarczające. [5]
    Opakowanie: Opakowanie to najsłabszy punkt Noteckiego. Tylko jedna nieciekawa etykieta. Brak nadruku na kapslu. [3]
    Uwagi: Nie zachwyciło mnie tym razem. Kiedy uda mi się dorwać jeszcze raz to piwo (co w Przemyślu jest wręcz wyczynem walecznym) i zmienię o nim zdaniem dam ocenę jeszcze raz.

    Moja ocena: [3.625]
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    • kentaki
      Senior
      • 10-2002
      • 452

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny, pełny, klarowny klasyczne jasne pełne z dawnych czasów [5]
      Piana: Ładnie się formuje ale dość szybko opada, jest jasna (biała) i szybko sie dziurawi jednak zostawia ślady na szkle. [4]
      Zapach: Superek taki chlebowy, słodowy oryginalny jak na współczesne piwka, to chyba zasługa niepasteryzacji [5]
      Smak: Bardzo dobre, lekko kwaskowe z wyraźną chmielową goryczką, pozostawia miłe wrażenie w ustach. [5]
      Wysycenie: Dobre ale mogło być lepsze. [4]
      Opakowanie: Bączek 0,33l szkoda, że tak mało, goły kapsel, taka sobie etykietka, niezbędne informacje [3.5]
      Uwagi: Piwko fajnie wchodzi, prawie na raz to duży plus, szkoda tylko, że niedostępne na podkarpaciu. Mile się nim można delektować, polecam za oryginalny aromat i smak. Z uwagi, że jest to piwko niepasteryzowane, wyraźnie czuć zmiany jakie zachodzą w jego smaku w miarę upływu czasu. Zakupione w Poznaniu w cenie 1,50

      Moja ocena: [4.775]

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        Witam.Piję NOTECKIE po kilku miesięcznej przerwie,a tu: najlepiej spożyć przed 12.03 !!!!!!!! Niepasteryzowane przez 2.5 miesiąca!? Co jest grane ? Piwko jak zawsze-REWELKA. Pozdrawiam
        mb WOS

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładny, jasno-złoto-bursztynowy [4.5]
          Piana: po nalaniu pełnym gwintem nabuło jej sie trochę, ale była rzadka i szybko opadła [2]
          Zapach: słodowo- owocowy, bardzo przyjemny [4.5]
          Smak: lekko owocowy na początku, później wyraźna długo utrzymująca sie w ustach goryczka. miło, miło... [4.5]
          Wysycenie: odpowiednie [4]
          Opakowanie: etykieta ładna i ciekawa, brak kontry krawatki i firmowego kapsla [4]
          Uwagi: bardzo przyjemne piwko i w granaciku na dodatek

          Moja ocena: [4.2]
          Poszukuję

          Comment

          • lukin75
            Junior
            • 01-2004
            • 24

            Hmmm. Małe pytanie mam . Otóż w dniu wczorajszym udałem się po Noteckie do sklepu GROOLSZ w Poznaniu, przy pakowaniu spojrzałem na datę przydatnosci do spożycia i zaznaczony na etykiecie był termin 7 luty czyli ten sam dzień. Na moje wątpliwości co do ewentualnej przydatności do spożycia pani sprzedawczyni wytłumaczyła mi, iż chodzi o jakiś remont w browarze w Czarnkowie ( czyżby zwiększenie mocy produkcyjnych? ) i co za tym idzie problemy z etykietami. Zaznaczyła również, jeśli ją dobrze zrozumiałem, iż przez następne 2 tygodnie niepasteryzowane będzie rozlewane z etykietami pasteryzowanego ( cóżby to był za kolekcjonerski biały kruk ) Piwo pite dzisiaj czyli 8 lutego jest w porządku, więc nie mam podstaw by w tę informację nie wierzyć. Jeśli ktoś ma jakieś informacje ww. temacie byłbym wdzięczny.

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: miodowy, metny (co uznać należy za plus) [4.5]
              Piana: obfiat, długo się utrzymująca [4.5]
              Zapach: chmielowy, lekko kwaskawy [4]
              Smak: trochę zawiodł - przebija przede wszystkim nutka kwaskowości, potem dopiero goryczka i drożdżowy posmak [4]
              Wysycenie: bardzo dobre [5]
              Opakowanie: sympatyczny bączek, szkoda że kapsla brak [4]
              Uwagi: Piwo dostałem dzięki pawełkowi59 - wielkie dzięki !!! Przyjemne, szkoda że tak trudno dostępne w Zagłębiu.

              Moja ocena: [4.125]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • jaro109
                Member
                • 11-2004
                • 71

                jak czytam czasami profile Forumowiczów to prawie połowa z nich podaje za swoje ulubione - noteckie. niepiłem tego. może ktoś wie czy to można gdzieś na ślunsku kupić

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  Oceniałem pasteryzowane, a od kilku dni delektuję się NIEPASTERYZOWANYM.
                  Jest o niebo lepsze (ciekawe ile to pkt. ). Przypomina mi dawne czasy gdy w sklepach było w większości piwo niepasteryzowane. Ach aż łezka kręci się w oku. Brawo Czarnków!!! Brawo NOTECKIE NIEPASTERYZOWANE!!!
                  Poszukuję

                  Comment

                  • lukex
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 262

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: w miare intensywny,lecz nie adekwatny(w swojej intensywności) do zawartosci alkoholu [3.5]
                    Piana: przyjemna pianka,bez wiekszych zarzutów [4]
                    Zapach: to piwo śmierdzi-przynajmniej jak dla mnie [1.5]
                    Smak: w smaku nie jest lepiej niz w zapachu-smakuje bardzo podobnie do tyskiego i innych nieprzyjemnych dla mnie koncerniaków [2.5]
                    Wysycenie: nasycenie jest dobre jednak w połączeniu z kompozycją piwa -nie zmienia jego kolorytu [4]
                    Opakowanie: plus za etykiete,niezbyt wyszukana ,ale gustowna,baczek jak bączek,kapsel wiadomo dobrze jaki [3]
                    Uwagi: Jasne piwo Czarnkowskie dla mnie jest totalną porażką,bez składu ani ładu.Dwie najważniejsze rzeczy w piwie jakimi dla mnie są zapach oraz smak są po prostu nie do przyjęcia.Czy to noteckie czy czarnkowskie czy nawet kolejarz-te piwa nie są warte zakupu bo nie można ich wypic do konca-mimo że są w opakowaniu 0,3.Jeżeli się ktos bedzie sugerował moją oceną przy zakupie tego piwa to musze zaznaczyc że moim ulubionym gatunkiem piwa to słowacki Lager(złoty bażant czy Saris itp.)

                    Moja ocena: [2.45]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu przede wszystkim brak próby opisu smaku i zapachu.
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłoty. [5]
                      Piana: Dywanik do końca. Pozostawia ślady na szklance. Piana równomiernie drobnopęcherzykowa. [5]
                      Zapach: Wyważony słodowo-chmielowy lecz mógłby być intensywniejszy. [4.5]
                      Smak: Piwo mocno goryczkowe ale ze słodowością w tle. Nie jest więc ani całkiem wytrawne ani pełne. Jakieś takie pozytywnie lekkie po prostu. Coś jak Bartek. [4.5]
                      Wysycenie: Drobne regularne pęcherzyki zdobią szklankę. Wyostrzają też lekko smak nie narzucając się przy tym. [5]
                      Opakowanie: Klasyczna etykieta Czarnkowa na bączku. Brakuje tylko podanego ekstraktu i nadruku na kapslu. [4]
                      Uwagi: Chętnie bym to piwo kupował w Krakowie i to najchętniej w butelce 0,5 l.

                      Moja ocena: [4.575]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • woosaa
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 1548

                        Witam.Będąc w okolicy Czarnkowa nabyłem kilkanaście NOTECKICH.Panie sprzedawczynie poinformowały,że BROWAR CZARNKÓW warzy tylko PASTERYZOWANE piwa od początku roku !!!! Może w okresie letnim coś będzie niepasteryzowane.Niewiem,czy to prawda,bo smak NOTECKIEGO to dalej REWELKA !!! PZDR
                        mb WOS

                        Comment

                        • biermann
                          Senior
                          • 09-2001
                          • 2552

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa
                          Witam.Będąc w okolicy Czarnkowa nabyłem kilkanaście NOTECKICH.Panie sprzedawczynie poinformowały,że BROWAR CZARNKÓW warzy tylko PASTERYZOWANE piwa od początku roku !!!! Może w okresie letnim coś będzie niepasteryzowane.Niewiem,czy to prawda,bo smak NOTECKIEGO to dalej REWELKA !!! PZDR
                          NIEPRAWDA dziś na spokoju można było kupić butelkowane Notecke niepasteryzowane ile dusza zapragnie. A co do pasteryzacji to pani w sklepie powiedziała, że pasteryzują tylko ciemne ( no i Kolejorza niestety )
                          Last edited by biermann; 05-05-2006, 18:27.
                          "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                          Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                          Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                          Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                          Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            Witam.Co wieś,to inna pieśń.Pewnie,że wolałbym NOTECKIE niepasteryzowane,tylko piwko zakupione 13 kwietnia miało na etykiecie ważność do 08 LIPCA !!! Toż to 3 MESIE !!!PZDR
                            mb WOS

                            Comment

                            • kangurpl
                              Senior
                              • 03-2002
                              • 2660

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann
                              NIEPRAWDA dziś na spokoju można było kupić butelkowane Notecke niepasteryzowane ile dusza zapragnie. ...
                              Potwierdzam,
                              bez problemu kupiłem 05.05.2006 Noteckie niepasteryzowane.
                              Co prawda na butelkach są etykiety piwa Czarnkowskiego.
                              Wg sprzedawczyni browar wykorzystuje stare zapasy etykiet.
                              Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                              "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                              "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                              Comment

                              • biermann
                                Senior
                                • 09-2001
                                • 2552

                                Potwierdzam słowa Kangura, w piątek w sprzedaży były piwa z różnymi etykietami: Noteckie i Czarnowskie. Obie niepasteryzowane - to które teraz właśnie sącze ma termin przydatności 18 maja.
                                "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                                Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                                Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                                Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                                Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎