Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    A gdzieś pisałeś że wyrosłeś z socjalizmu...

    Nikt nie kazał Czarnkowowi pchać się z towarem do Reala. Można sprzedawać towar poza hipermarketami? Można. Można zrobić świetny interes na handlu z hipermarketem? Też można. Tylko trzeba sobie wliczyć w koszty dłuższe terminy płatności i opłaty półkowe. Jak Ci się kalkuluje to robisz deal, jak nie to nie. Co w tym nienormalnego?
    Nikt też nie kazał im dawać tego piwa do reala za półdarmo. Jak to próbowałem wytłumaczyć ludziom z Czarnkowa na JSB, to mi powiedzieli, że nie wiem jak real twardo negocjuje.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Obywatel1978
      Senior
      • 09-2007
      • 281

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      A gdzieś pisałeś że wyrosłeś z socjalizmu...

      Nikt nie kazał Czarnkowowi pchać się z towarem do Reala. Można sprzedawać towar poza hipermarketami? Można. Można zrobić świetny interes na handlu z hipermarketem? Też można. Tylko trzeba sobie wliczyć w koszty dłuższe terminy płatności i opłaty półkowe. Jak Ci się kalkuluje to robisz deal, jak nie to nie. Co w tym nienormalnego?
      Mi już nawet nie chodzi tylko o Czarnków, ale w ogóle o gospodarkę.

      Jaki socjalizm? To jak dziś działają globalne molochy ma niewiele wspólnego z wolnym rynkiem i zdrową konkurencją. A najgorsze jest to, że durne rządy ich dotują (motoryzacja w Niemczech, banki w USA, presja ekokretynów).

      Ten dzisiejszy "kryzys" to jest twór medialny dający alibi koncernom do cięcia kosztów i powstrzymania presji płacowej. Umożliwia on także koncernom wyciąganie pieniędzy z budżetów państwowych. Przydałby się prawdziwy kryzys, który powaliłby kilka kolosów na glinianych nogach i oczyścił rynek.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        Teraz gadasz jak korwinowiec... Wiesz co by zostało z globalnej gospodarki po takim kryzysie? BRIC i kilka starych gospodarek dla "pardrażdania razgawora"...
        Starczy tego rozmydlania tematu.

        Z całym szacunkiem dla piwowara w Czarnkowie - sprzedawców macie beznadziejnych jeśli prawdą jest to co pisze Kopyr. Ech...
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9735

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
          Wiesz co by zostało z globalnej gospodarki po takim kryzysie? BRIC i kilka starych gospodarek dla "pardrażdania razgawora"...
          "...paddierżania..."

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            pijany byłem ...
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Dzik1
              Junior
              • 02-2009
              • 8

              Jest w Świnoujściu, w nowej knajpce "Śpiżarnia".
              No to ciap..!
              Pzdr.
              Dzik :-)

              Comment

              • Samoglow
                Senior
                • 07-2007
                • 606

                Lane, czy w buteleczkach?

                Comment

                • Dzik1
                  Junior
                  • 02-2009
                  • 8

                  W butlach.
                  No to ciap..!
                  Pzdr.
                  Dzik :-)

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    zakupiłem z okazji wygrania plebiscytu co by sprawdzić, bo dawno nie piłem.

                    piana: średniobąblowa, biała, oblepia szkło, opadła do cieniutkiej warstewki z dziurami, pewno całkiem zniknie,
                    kolor: pilsowy,
                    zapach: charakterystyczny dla browaru, mało chmielowy,
                    smak: trochę za mała goryczka (w pierwszym łyku), spod której wychyla się wodnistość, z czasem na języku pozostaje większa goryczka co potęguje jej smak, ta charakterystyczna ziemistość jest ale jakby mniejsza niż kiedyś, pije się dość lekko,
                    wysycenie: troszku za małe.

                    Mineło już trochę czasu a goryczka nadal w paszczy, zmienił bym chmiel na inny, bardziej smakowity.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • coldfire
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 374

                      Naprawdę wyśmienite piwo, oprócz paru pszeniczniaków, jedno z najlepszych Polskich, jakie ostatnio piłem i najlepszych w ogóle!
                      Dużo świeżości, piwnicznej głębi, dużo szlachetnej goryczki, tekstura wyraźnie wyczuwalna; cholernie pełne w smaku.
                      Bardzo przypomina mi świątecznego Weihnachtsa z Monchshofa, którego uważam za wzór lagera.
                      Gdyby nie kiepska dystrybucja, Noteckie byłoby najczęściej kupowanym lagerem przeze mnie. Naprawdę genialne.
                      Piwa i pacierza nie odmawiam

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4579

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...tekstura wyraźnie wyczuwalna;
                        Też uwielbiam to piwo i zgadzam się z oceną. Jednak prosił bym o wyjaśnienie pojęcia "tekstura". Spotkałem się z nim już w innych Twoich ocenach piw i ciągle mnie nurtuje czy chodzi o jakiś tekst czy tekturę, a może o tekst na tekturze.

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1303

                          pozwolę sobie odpowiedzieć: tekstura to w tym wypadku, niestety, kalka z angielskiego. po polsku powinno być raczej: konsystencja (płyny, zawiesiny) lub faktura (przedmioty). słowa tekstura używa się w innych kontekstach. słownik języka polskiego PWN podaje takie znaczenia:

                          1. druk. najstarsza odmiana drukarskiego pisma gotyckiego wzorowana na ręcznym piśmie średniowiecznych ksiąg religijnych, charakteryzująca się stosunkowo wąskim rysunkiem i ostrymi łamanymi łukami liter
                          2. petr. budowa wewnętrzna skały pod względem przestrzennego rozmieszczenia w niej składników mineralnych i stopnia wypełnienia przestrzeni skalnej przez te składniki
                          3. techn. siatka drobnych pęknięć występujących na powierzchni wyrobów ceramicznych

                          niemniej wiadomo, o co koledze coldfire'owi chodzi
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Ja używam raczej słowa treściwość i wydaje mi się, że dość dobrze oddaje sens opisywanego doznania.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              W Noteckim chodzi o tą nieprzyjemną wadę jaką jest ziemistość, którą niektórzy uważają za coś dobrego.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                W Noteckim chodzi o tą nieprzyjemną wadę jaką jest ziemistość, którą niektórzy uważają za coś dobrego.
                                Czyli jednak o ten zmoczony tek(s)turowy smak chodziło

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎