Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Mastne Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • czubas
    Member
    • 11-2007
    • 46

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemniejszy bursztyn [4]
    Piana: na początku dosyć zdrowa, większe bąbelki, dosyć szybko opada ale do końca zostawia obwódkę, gęstą i zostawiająca ślady na szkle [3.5]
    Zapach: świeży, zachęcający, słodowy, lekko pszeniczny, chlebowy [4.5]
    Smak: intensywny słodowy smak, w tle posmak pszeniczny, gorycz raczej słaba [4]
    Wysycenie: trochę za wysokie [2.5]
    Opakowanie: bardzo ładne, czytelne, niepozorne, kapsel też ładny, minus za bez-zwrotność butelki [4.5]
    Uwagi: ciekawe, świeże piwo

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • majeure
      Senior
      • 03-2011
      • 315

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, lekko mętny. [4]
      Piana: Biała, średnioziarnista, obfita, długo się utrzymuje, pozostawia trwałe ślady na szkle. [4.5]
      Zapach: Niezbyt intensywny, słodowy, z lekko wyczuwalną metaliczną nutą. W sumie raczej przyjemny. [4]
      Smak: Słodowy, ze średnią ale długo pozostającą goryczką, pełny i dosyć zrównoważony. Niestety, nie wyczuwam w smaku typowych ale'owych (owocowych) akcentów. [3.5]
      Wysycenie: Dosyć wysokie, od początku unoszą się ku górze drobne bąbelki. Moim zdaniem za duże, piwo wydaje się przez to bardzo sycące. [3.5]
      Opakowanie: Wersja jubileuszowa z okazji 165-lecia browaru. Ładna, gustowna etykieta i krawatka, na kontrze pełne informacje, ładny dedykowany kapsel. Opakowanie zasługuje na uznanie. [5]
      Uwagi: Piwo zakupione w Almie na warszawskich Skoroszach w wakacje za 4,29 zł. Solidne, dobre piwo, jednak jak na górno-fermentacyjne ale to nie zachwyciło - spodziewałem się po nim większego bogactwa smaków.

      Moja ocena: [3.875]
      Last edited by majeure; 02-12-2011, 22:21.

      Comment

      • Aleksandros
        Senior
        • 05-2011
        • 352

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [5]
        Piana: Biała, dość sztywna, średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Chmielowy, lekkie cytrusy i trawa. Na drugim planie słód. [4]
        Smak: Zrównoważony. Ani słodki ani wytrawny. Lekko kwiatowy. Średnia goryczka (jak na Polskę), trochę zbyt wodniste. [4]
        Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
        Opakowanie: Bardzo ładne. Dedykowany kapsel i pełna informacja. [5]
        Uwagi: Ogólnie dobre piwo. Szczególnie warte uwagi na naszej górnofermentacyjnej pustyni. Spodziewałem się nieco większej treściwości, ale jest w porządku.
        Warka z datą do 11.12.2011, pite 21.12.

        Moja ocena: [4.1]

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          Cieszę się bardzo, że to piwo powraca. Pilem je ze 3 razy, zawsze mi smakowało, a były to czasy przed b.bizowe . Eta będzie do kolekcji . Czy będzie ktoś miał wcześniejsze, w zamian oferuję piwo domowe
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • dzemek
            Senior
            • 12-2010
            • 448

            A skąd o tym wiadomo? Przeszukuje forum, Internet ale nic mi nie wyskakuje odnośnie tego tematu.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              To źle szukasz.
              Pierwszy wpis http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=104221

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Na fejsie tez nie ma? Cholercia!

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Herbaciany. Piwo jest całkowicie klarowne. [4.5]
                  Piana: Była niska i bardzo szybko opadła, pozostając jedynie tylko w postaci bardzo, bardzo cieniutkiej obręczy. [2.5]
                  Zapach: Niezbyt intensywny. Jest Karmel, czuć chmiel, niewiele ponad to. [3]
                  Smak: Podobnie jak w zapachu - niezbyt intensywny. Lekka trawiasta koryczka, karmel i, standardowa dla Browaru Brackiego, metaliczność. Piwo sprawia wrażenie wodnistego. [3.5]
                  Wysycenie: Trochę szczypie w język, ale ok. [4.5]
                  Opakowanie: Bardzo grzeczne i oszczędne, ale nawet mi się podoba. [4.5]
                  Uwagi: Piłem je ostatni raz chyba dwa lata temu i wówczas bardzo mi smakowało; teraz jawi mi się jako piwo nad wyraz przeciętne, z niezbyt intensywnym smakiem i aromatem. Piwo, które jest OK i nic więcej.

                  Moja ocena: [3.375]

                  Comment

                  • dzemek
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 448

                    Na początku czuć pewną metaliczność ale później piwo "uspokaja się" i pije się z przyjemnością. Piana dość obfita na początku, później opada. Z cyklu wypiłem ale nic poza tym. Nie czuć wybitnie jakiegoś konkretnego smaku.
                    Nie jest to najlepsze piwo, jakby zapomnieli trochę jaka była poprzednia warka, jak ją robiono. Chyba nowa etykieta oraz kapsel niż w porównaniu do poprzedniej produkcji ale nie jestem pewien.

                    Comment

                    • patyczek
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 220

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Herbaciany, klarowny. [4]
                      Piana: Wysoka, o sporych pęcherzykach, utrzymuje się parę minut, zostawiając na szkle dużą ilość kropek i plamek. [4]
                      Zapach: Mało wyrazisty i ubogi, słodowy z białym pieczywem. Ciężko doszukać się czegoś ponadto, no może trochę palonych akcentów, ale na granicy percepcji. [3]
                      Smak: Słodkawy i lekko wytrawny, również mało wyrazisty. Oprócz słodu wyczuwalny karmel, rodzynki, suszone śliwki. Ale wszystko to w oszczędnych dawkach. Goryczka słaba, gorzkawa o profilu ziaren kawy. [3.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                      Opakowanie: Mimo, że niemal monochromatyczne, to ciekawe, gustowne i ładne. Informacje wystarczające, choć nie podano chmielu w składzie. Kapsel firmowy. Całość dopracowana, utrzymana w jednorodnej stylistyce. [4.5]
                      Uwagi: Data spożycia do: 01.03.2014. Raczej rozczarowanie. Piwo jest ubogie we wszelkie doznania, zwyczajnie wszystkiego jest za mało, mimo przechwałek o zastosowaniu 4 słodów. W dodatku sprawia wrażenie rozwodnionego. Mimo tego nie jest aż takie złe, tylko po prostu, tak jak już wspomniałem - brak mu intensywności.

                      Moja ocena: [3.475]

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Płytkie, płaskie i okropnie metaliczne. Ogromny zawód i zawiedziona nadzieja na solidnego, szeroko dostępnego ejla.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Nijak się ma do starego Mastnego, nawet nie chce mi się opisywać odczuć.

                          Comment

                          • Warchlando
                            Member
                            • 06-2012
                            • 94

                            Kolor - herbaciany, klarowny
                            Piana - niska, brudno biała, grubopęcherzykowa, szybko opadająca pozostawiając niewielką warstewkę
                            Zapach - wyczuwalne przede wszystkim słody, jak również metaliczność, lekka kwiatowość z chmielem, po ogrzaniu wyczuwalna leciutka paloność.
                            Smak - pierwszy plan to słodowość, połączona z chmielem, wyczuwalne również akcenty chlebowe, owocowe z lekkimi słodkawymi posmakami. Goryczka średnio-niska.
                            Wysycenie - średnie
                            Opakowanie - bardzo ładna, prosta etykieta, na kontrze podany krótki opis piwa, ekstrakt, zaw. alk., podany skład (aczkolwiek skupiono się tylko na słodach), kapsel firmowy
                            Uwagi - bardzo przeciętne piwo, które niestety nawet nie umywa się do warki sprzed paru lat. Piwo jest dosyć wodniste.
                            Warka do 1.03.2014

                            Comment

                            • von_scheisse
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 488

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnobursztynowa, przejrzyste. [5]
                              Piana: Średnia i w sumie mało trwała. [3.5]
                              Zapach: Słodowo-metaliczny. [4]
                              Smak: Słodowe, owocowe, w tle metal i delikatna goryczka. [4]
                              Wysycenie: Nie przeszkadzające, czyli w normie. [5]
                              Opakowanie: Etykieta ładna, niestety brakuje pełnego składu i informacji na temat propozycji serwowania. Na plus informacje nt. zawartości ekstraktu i alkoholu [4]
                              Uwagi: U mnie metaliczność była na akceptowalnym poziomie i w sumie piwo było bardzo przyzwoite. Warka z datą przydatności do spożycia: 01.03.2014

                              Moja ocena: [4.05]
                              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                              Comment

                              • Oskaliber
                                Senior
                                • 05-2010
                                • 727

                                Kolor: Ciemny bursztyn, klarowny.
                                Piana: Koloru złamanej bieli, dosyć obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha oblepiając szkło.
                                Zapach: Słodowośc z nutką karmelowo-tostową, trochę ale'owych estrów i lekka metaliczność.
                                Smak: Średnio treściwe. Słodowość, trochę klimatów karmelowo-tostowych jak w zapachu, lekka suszona śliwka, szczypta ale'wocy estrów. W posmaku wychodzi trochę metaliczność ale nie jest to coś co by bardzo przeszkadzało. Goryczka średnia.
                                Wysycenie: Średnie.
                                Ogółem: Dobre.
                                BeerFreak.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎