Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Rześkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin66 Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo niestety nie jest już tak super jak etykieta. Dobre, ale nie jest to górna półka. Jak robi się niepasteryzowane piwo z miesięcznym terminem przydatności????
    A co w tym dziwnego? Teraz to dziwne nawet nie jest piwo n/p z półrocznym terminem przydatności. Mikrofiltracja.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Mikrofiltracja.
      lub/i lekkie podpasteryzowanie...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        lub/i lekkie podpasteryzowanie...
        He, he. Tak mi się skojarzyło ze sprawiedliwością społeczną. Niektórzy filozofowie uważają, że jest niemożliwa do zdefiniowania. Z "podpasteryzowaniem" też - niby jest ale nawet sam Czes nie może określić od którego momentu. Ale z czasem na potrzeby ludu, pod przewodem postępowego "browarnictwa" się ustali

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          He, he. Tak mi się skojarzyło ze sprawiedliwością społeczną. Niektórzy filozofowie uważają, że jest niemożliwa do zdefiniowania. Z "podpasteryzowaniem" też - niby jest ale nawet sam Czes nie może określić od którego momentu. Ale z czasem na potrzeby ludu, pod przewodem postępowego "browarnictwa" się ustali
          No ale czego nie rozumiesz? Jeżeli piwo po fermentacji jest podawane obróbce cieplnej to jest pasteryzowane. Jeżeli piwo otrzyma odpowiednią ilość Jednostek Pasteryzacji (bodaj 60) to jest spasteryzowane, czyli wybite zostały wszelkie mikroby, które mogłyby je zepsuć. Jeżeli piwo, nie otrzyma tylu wymaganych jednostek to znaczy, że było pasteryzowane, ale nie zostało spasteryzowane. Nie ma arbitralnej granicy, gdzie zaczyna się spasteryzowanie, oprócz testu na obecność czynnej inwertazy. Jeśli jej nie ma, to piwo jest spasteryzowane.

          To jest trochę tak, że jak mnie mama pytała, czy w domu jest posprzątane, to ja odpowiadałem, że sprzątałem. Chwytasz subtelną różnicę?
          blog.kopyra.com

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            ... Chwytasz subtelną różnicę?
            Tak jest! Stąd mój post

            Comment

            • Fredd00
              Member
              • 07-2009
              • 88

              #36
              Nad jeziorem w upalny dzień wyborne, o ile dobrze schłodzone. I tu zaczynają sie schody, wystarczy, by było lekko ciepławe, a wali całym ogródkiem warzywnym

              Ogólnie porządne piwo, żeby miało mniej alkoholu, a więcej chmielu byłoby naprawdę "Rześkie". Chętnie kupuję w PiP za 2,99, ale już 3,80 jak za "Żywe" bym nie dał

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnobursztynowy, klarowne [5]
                Piana: początek obfity, reszta jak zawsze, szybkie opadania, 1cm kożuszek, nie osadza się na szkle [3]
                Zapach: przyjemny, świeżutki, czuć chmiel choć jest jeszcze domieszka czegoś niepokojącego, jakby leciutka nieświeżość [4]
                Smak: pełne, treściwe, pierwsze łyk to doszukiwanie się smaku, dopiero po chwili pojawia dobrze zarysowana goryczka, szkoda tylko że uaktywnia się pod koniec łyczka, miłe chmielowe akcenty [4]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: kolejne opakowanie z serii "kormorańskich-naturalnych", przestaję je już odróżniać, a to już jest błąd, za wiele różnych piw z bardzo podobnymi etykietami [4]
                Uwagi: Ogólnie dobre, szybko się pije ale mając pod ręką inne naturalne piwa, nie będę po rześkie często sięgać

                Moja ocena: [4]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnozłoty [4.5]
                  Piana: Śnieżnobiała, gęsta dość szybko opada [3.5]
                  Zapach: Delikatny, chmielowy [3.5]
                  Smak: Piwo pełne, z dobra porcją goryczki ujawniającą się pod koniec. [4]
                  Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                  Opakowanie: Kolejna prosta, "pseudo naturalna" etykieta z tego browaruu.
                  O ile początkowo mi się to podobało to teraz stało się to już nudne. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.775]
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #39
                    Nie wiem co to DMS, "ziemistość" itd., ale to piwo mi smakuje. Trochę kwaskowe, jakieś cytrusy w zapachu? Takiego jeszcze nie piłem i pasuje mi.

                    Oczywiście, nachmielenie typowo za małe, ale to już tradycja.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa jasna, lekko zamglona. [4]
                      Piana: Po nalaniu całkiem niezła, ale dość szybko się zmniejsza, ale jednocześnie długo się utrzymują te resztki. [3.5]
                      Zapach: Zapach przyjemny słodowy. [4]
                      Smak: Smak ciekawy,chmielowy w tle z posmakami słodowymi, bardzo orzeźwiające - rześkie. [4.5]
                      Wysycenie: Wydaje się odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Przypadło mi do gustu, estetyczne. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #41
                        Może i rzeskie, ale kompletnie bezsmakowe. Pite w wersji beczkowej.

                        Comment

                        • zielak1973
                          Junior
                          • 05-2009
                          • 6

                          #42
                          Miałem okazje wczoraj jedno skosztować i powiem tak- nie dla mnie to piwo za wodnite za kwaśne no ale może takie trafiłem , drugi raz nie będę próbował.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty, ładny, klarowny [4]
                            Piana: Pęcherzyki grube, szybko dziurawieje. Cieniutka warstwa trzyma się dość długo, pozostawia kręgi na szkle, średnio grube. [4]
                            Zapach: Nie spodobał mi się. Ani słodowy ani chmielowy, czuć warzywka, przypomina mi degustowane jakichś czas temu Lubuskie. [2.5]
                            Smak: Lepszy niż zapach. Słodowo-kwaskowe, goryczka bardzo słaba. Po piwie Rześkim spodziewałem się lepszego finiszu, natomiast ogólny charakter jest raczej słodowy. Mimo wszystko smaczne, ale bez fajerwerków. [4]
                            Wysycenie: Zbyt duże. Drapie lekko w gardle. [3.5]
                            Opakowanie: W stylu inny produktów Kormorana. Niby wszystko ok, parametry, dedykowany kapsel, ale dla mnie etykiety Kormorana są do siebie zbyt podobne, muszę się przypatrywać które piwo to Warnijskie, które Rześkie a które Orkiszowe. [3.5]
                            Uwagi: Smaczne lekkie piwko, wrażenia pozytywne, ale raczej nie będzie to najczęsciej wybierane przeze mnie piwo. Doiść wysoka cena jak za 11% sprawia, że chętniej sięgnę po Ciechana, Czarnków albo Lwówek.

                            Moja ocena: [3.425]

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, ładny. [4.5]
                              Piana: Drobnobąblowa, ale nietrwała. Szybko opadła do strzępków lekko brudząc szkło. [3.5]
                              Zapach: Średniointensywny, słodowy z lekkim chmielowym tłem. Tuż po nalaniu w tle zapach gotowanej kukurydzy, ale później zniknął. [3.5]
                              Smak: Lekko kwaskowy, orzeźwiający początek. Później delikatna słodowość zakończona średniointensywną goryczką, która całkiem przyjemnie zostaje. Posmak lekko chlebowy zmieszany z goryczką. Przyjemne, lekkie piwo. [4.5]
                              Wysycenie: Średniowysokie, czuć minimalnie mrowienie. [4.5]
                              Opakowanie: Kapsel firmowy, parametry podane. Etykieta bardzo ładna w starym stylu. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.05]
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              • GaryFisher
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 739

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Piękne, ciemne złoto. [5]
                                Piana: Wysoka, średnioziarnista, zdziurawiała i opadła dość szybko jednak w połowie mam jeszcze grubszą obrączkę i sporą wysepkę. Zostawiło parę śladów na szkle. [3.5]
                                Zapach: Po nalaniu czuć było jakąś dominującą, nieświeżą nutę, przez chwilę brzydziłem się wziąć łyka (może pite wcześniej Staropolskie Chmielowe zepsuło mi smak). Na szczęście po dwóch minutach nie zostało po tym smrodzie prawie nic, za to wyłonił się przyjemny słodowo-chmielowy aromat z fajną chlebowością. Minus za te początkowe "atrakcje". [3.5]
                                Smak: Bardzo dobry słodowo chmielowy, na wierzchu fajna, wyraźna chlebowość i nuta prażonego ziarna (trochę jak w Niefiltrowanym z Gościszewa ale jednak trochę mu brakuje). Goryczka leciutka, dla mnie było by bardziej rześkie gdyby było bardziej goryczkowe. Dobre lekkie piwo. Po ogrzaniu wyczuwalna alkoholowa nuta ale dopiero pod koniec. [4.5]
                                Wysycenie: Dosyć wysokie, adekwatne do nazwy. [5]
                                Opakowanie: Ładna beżowa, "postarzana" etykieta, design podobny do wypitego dziś Warmiaka i paru innych piw z Kormorana; firmowy kapsel; pełne info [5]
                                Uwagi: Zakupione w: Rodzinka Bis w Warszawie
                                Data ważności: 24.03.2011 (o dziwo trafiłem przed terminem)
                                Soundtrack: "Holy Diver" by Dio

                                Moja ocena: [4.125]
                                Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎