Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Rześkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • patyczek
    Senior
    • 01-2013
    • 220

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny. [4]
    Piana: Średnio wysoka, dosyć gęsta o stosunkowo drobnych pęcherzykach. Przez kilka minut utrzymuje się, po czym zostawia po sobie cienką koronkę i parę plamek na szkle. [4]
    Zapach: Niezbyt intensywny - słodowo chlebowy. Jest nadto odczuwalna piwniczna stęchlizna i DMS, ale w minimalnym stopniu. I tyle, wiele więcej wywąchać się nie da, zatem nader bogaty w doznania to ten aromat nie jest... [3.5]
    Smak: Tu również króluje słód o zabarwieniu świeżego pieczywa. Lekko kwaskowe, w drugiej części pojawia się tępa goryczka o pestkowym, gorzkawym posmaku, który niestety pochodzi zdaje się bardziej z etanolu niż chmielu. [3]
    Wysycenie: Nieomal perfekcyjne. [4.5]
    Opakowanie: Jak na Kormorana przeciętne, zarówno kolorystyka, jak i grafika uboga, wyblakła, zamazana. Wiadomości wyczerpujące, kapsel firmowy. [3.5]
    Uwagi: Warka do 27.05.2013. Zgodnie z nazwą i deklaracją producenta lekkie i orzeźwiające, niezbyt treściwe piwo, do którego trudno o coś się przyczepić, ale i pochwalić nie ma bardzo za co. Ot przeciętne, dobre nad wodę w nieznośne upały. Gdybym miał wybierać między Rześkim a Świeżym, wybrałbym zdecydowanie to drugie.

    Moja ocena: [3.425]

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #77
      A ja na przekór poprzednim komentarzom po Rześkie sięgam ostatnio dosyć często i gdyby nie trochę wygórowana cena (najtaniej widuje w Pip za 3,99zł) byłby to zdecydowanie najczęstszy piwny gość na moim stole.

      Wczorajszy wypity egzemplarz z datą do 22.07.2013, więc wstrzeliłem się idealnie

      Comment

      • CyboRKg
        Senior
        • 04-2010
        • 593

        #78
        Ostatnio widzialem gdzies puszke po koncerniaku "Lezajsk Rzeskie". Chyba jakas nowosc. Ciekawe czy browar Kormoran cos z tym zrobi?
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #79
          "Lezajsk Rzeskie"
          raczej L.Rześki
          Nic nie zrobią, bo nazwa inna, kolory inne, smak inny wszystko inne :]
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #80
            Warka 26.08.2013
            kupione w przecenie 2,80zł z butelką

            Piana słaba, delikatnie oblepia szkło, bez rewelacji, ale lepiej jak w "koncernie"
            Kolor: jasne złoto lub żółty

            Aromat:czuć chmiel:] po chwili poczułem aromat otwartego woreczka z suszonym "THC", ziołowość i lekkie siano, nie mylić ze skunksem

            Smak: lekko słodowe, aromat przebija się w smaku, jak na 11BLG jest dość pełne.
            Pijalność wysoka

            W regularnej cenie ok 3,5-4zł można kupić, ale od święta.
            W "promocji" można pić częściej
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Obywatel1978
              Senior
              • 09-2007
              • 281

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              Warka 26.08.2013
              W regularnej cenie ok 3,5-4zł można kupić, ale od święta.
              Kormoran trochę ostatnio przegina z cenami - zwłaszcza, że ich piwa to nie jest jakaś rewelacja w porównaniu do lepszych koncerniaków. Ostatnie Rześkie, jakie piłem było wodniste i przypominało oranżadę - był ostro nagazowane, słodkomdlące, a piana znikła niemal natychmiast.

              Z ich piw smakuje mi Warnijskie i Orkiszowe. To pierwsze jest jednak trudno dostępne, a za drugie zapłaciłem ostatnio 5,8 PLN

              No i ostatnio te bezzwrotne butelki - to jest droga donikąd!

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #82
                Ponownie ja i ponownie to piwo zakupione na "wyprzedaży"

                Warka do 13.09.13
                Cena z butelką 2zł
                Pite wczoraj tj. 08.09.2013

                Odczucia chyba prawie identyczne jak za moim poprzednim razem
                Piana słaba, delikatnie oblepia szkło, bez rewelacji, ale lepiej jak w "koncernie"
                Kolor: jasne złoto lub żółty
                Aromat: w miarę świeży towar w przeźroczystym małym foliowym woreczku z suszonym holenderskim skunem, (nie mylić ze skunksem, bo on pachnie troszkę inaczej) później dojrzewająca w pełnym słońcu pokrzywa, zioła i lekkie sianko,

                Smak: lekko słodowe, aromat przebija się w smaku, jak na 11BLG jest dość pełne.
                Pijalność wysoka
                W regularnej cenie ok 3,5-4zł można kupić, ale od święta.
                W "promocji" można pić częściej
                a za 2zł to żałuję, że kupiłem tylko 3sztuki (taka mało, bo nie byłem pewien czy akuratnie nie trafię na kwacha czy gorszą warkę)

                Następnym razem biorę w ciemno minimum 5-7sztuk

                Jak ktoś lubi takie polskie ziółka to ja polecam
                Last edited by dlugas; 09-09-2013, 12:56.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Browar-Besko
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 317

                  #83
                  Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                  Smak chlebowo-chmielowy z nutą jałowca. Piana średnia, zbyt szybko opada. Kolor ładny, miodowo-cytrynowy, jak widać na zdjęciu.
                  Cena 3,90 zł.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Browar-Besko
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 317

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ładny, miodowo-cytrynowy [4.5]
                    Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
                    Zapach: przyjemny, chmielowo-miodowy [4.5]
                    Smak: chlebowo-chmielowy z nutą jałowca [4.5]
                    Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                    Opakowanie: ładne, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, brak podanej temperatury spożycia [4]
                    Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                    Moja ocena: [4.375]

                    Comment

                    • Obywatel1978
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 281

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
                      na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie
                      Nie ma informacji bo Kormoran przerzucił się na bezzwrotne szkło więc nie ma się czym chwalić na butelce.

                      Oczywiście za bezzwrotne szkło płaci klient więc co się browar będzie szczypał.

                      Ceny też już zaczynają mieć z kosmosu. Rześkie to jest ich dolna półka cenowa, ale mają i piwa powyżej 6 zł. To jest rabunek jak za zwykłe jasne pełne.

                      Niestety ten browar dołączył do grupy stosujących złe praktyki wobec klienta. Przede wszystkim tym bezzwrotnym szkłem - z kosztami przerzuconymi na klienta oraz horrendalnymi podwyżkami cen. Ostatnimi czasy omijam ich produkty bo nie lubię jak się mnie... nabija w butelkę. Za bardzo obrośli w piórka i wydaje im się, że są elitą browarnictwa.

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #86
                        Bo są. W ich lidze nie mają konkurencji.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #87
                          Z tymi butelkami w Kormoranie jest ciekawie. Jak przychodzą w kartonach to są bezzwrotne, jak w skrzynkach to zwrotne. Oczywiście szkło to ten sam typ.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ponownie ja i ponownie to piwo zakupione na "wyprzedaży"





                            a za 2zł to żałuję, że kupiłem tylko 3sztuki (taka mało, bo nie byłem pewien czy akuratnie nie trafię na kwacha czy gorszą warkę)

                            Następnym razem biorę w ciemno minimum 5-7sztuk
                            no i znowu kupiłem 6 butelek po 2zł, tylko tyle bo jestem przeziębiony

                            Warka do 17.12.13



                            Jeśli butelka ma czarny zwykły kapsel i na kontrze nie ma napisu "butelka zwrotna" to jest to ta cienka wersja bezzwrotna?
                            Kupiłem kilka w tesco, a oni nie naliczają kaucji do kormorana. Kiedyś kupiłem tam rześkie i był na nim firmowy kapsel i chyba było też info, że butelka jest zwrotna.

                            Pytam, bo nie chcę się onieść tych butelek do sklepu specjalistycznego. Tam jak spytam czy są zwrotne i się okaże że nie, to po co to było to nieść :] a w kulki ich zrobić też nie chcę jakbym oddał z cichacza bez pytania.
                            Last edited by dlugas; 04-12-2013, 12:08.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • szostepiwo
                              Member
                              • 12-2012
                              • 42

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Za bardzo obrośli w piórka i wydaje im się, że są elitą browarnictwa.
                              bo są przynajmniej polskiego!

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #90
                                Warka do 17.12.13

                                Pite kilka dni temu.

                                Czuć różnicę w odniesieniu do ostatnich moich podejść do tego piwa.

                                ma mniej aromatu, mniej smaku, jest jakby troszkę nijakie, za mało "rześkie" czyli za mało:
                                w aromacie- pokrzywy, siana, skuna, ściółki leśnej
                                w smaku: za mało goryczki, za mało chmielowości (takiej jak w aromacie)


                                Wypiłem bez problemu, bo i tak jest lepsze od koncernówek, ale jakby kupił w regularnej cenie, to mógłbym się obrazić. były promocyjne, cena śmieszna, więc za długo nie postoi w lodówce.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎