Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Rześkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #61
    Oj, nie dogodzi Ci...

    Dla mnie poprawne z tendencją do bardzo dobrego Ładna oblepiająca szkło piana, trwała do końca, niezalegające nasycenie i poprawne smakowo z dobrą goryczką to dobry przykład piwa na co dzień. Ciechan niestety przestał nim być.
    Last edited by e-prezes; 18-08-2012, 16:20.

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #62
      Niestety piwa z Kormorana sa znacznie drozsze od swoich odpowiednikow z Ciechana czy Lwowka...
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #63
        Rześkie kupiłem w Krakowie, bo z Olsztyna jest widać dalej do Białej Podlaskiej niż do Krakowa. Ceny podobne 3,50-3,90 zł.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #64
          Piana na starcie spora a po dłuższym czasie tylko niepełna obwódka...
          Gaz średni po dłuższym czasie bąbelki jeszcze pracują...
          Kolor jasno "żółty"...
          Zapach słód chmiel...
          Smak zawiera w sobie fajną goryczkę "żołędziową" z podkładem słodu...

          Piwo a właściwie dwa.... jedno z datą 29.10.12, drugie 5.11.12 okazały się dobre /prawie jednakowe odczucia/ i wypiły się ze smakiem... mimo granicznej daty...

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złocisty, klasyczny, klarowny [4.5]
            Piana: Na początku pusiata, ale mała i dość szybko opada. Choć resztki utrzymują się długo [3]
            Zapach: Przede wszystkim słodowy, średnio intensywny, świeży. Trochę czuję orzechową nutę [3.5]
            Smak: Nawet niezłe. Świeży orzeźwiający smak. Głównie słodowość choć chmielową goryczkę też czuć. Ta jednak mogłaby być mniej schowana i bardziej intensywna. Poza tym z każdym łykiem czuć ją coraz mniej. Pod koniec konsumpcji rośnie niestety wrażenie wodnistości. Za mało nachmielone. Na plus miły lekki jakby orzechowo-owocowy posmak [3.5]
            Wysycenie: Intensywne, odpowiednie [4.5]
            Opakowanie: Etykieta utrzymana w fajnej stylistyce i ciepłych barwach. Do tego elegancki kapsel [4.5]
            Uwagi: Warka z datą 19.11.2012

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Rześkie kupiłem w Krakowie, bo z Olsztyna jest widać dalej do Białej Podlaskiej niż do Krakowa. Ceny podobne 3,50-3,90 zł.
              U mnie cena zawsze poniżej 3 złotych, przeważnie między 2.60 a 2.80.
              Ale ja o czym innym. Ostatnia partia z terminem do 21.01.2013 ma zmiany na kontretykiecie i chyba warto to odnotować. Mianowicie producent podaje rodzaje chmielu, są to Lubelski i Marynka. No i tekst, że jest to orzeźwiający lager.
              W smaku raczej bez zmian.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #67
                Data 25.02.13 raczej zalicza spadek formy...

                Piana i gaz to mizeria...
                Smak słaby bez jakiejkolwiek goryczki... totalnie płaskie.... nawet słodu nie czuć...
                Nijakie... wodniste... dawno takiego Rześkiego nie piłem...

                No zobaczymy przy okazji czy to wpadka chwilowa czy budżetowa?

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #68
                  Warka do 14.04.2013

                  Piana nie zbyt obfita, szybko znika, pozostawiła jednak jakąś tam obrączkę
                  Zapach: słodowy, lekko kwaśna skórka od chleba, da się też wyczuć nutę chmielową

                  SMAK: zaczyna się od smaku słodowego, który przechodzi w delikatną, ale wyczuwalna goryczkę. Dość dobrze to ze sobą gra, ale brakuje tu jednak mocniejszego uderzenia tych naszych polskich chmieli

                  UWAGI: poprawne, smaczne,w miarę "rześkie" i lekkie piwo. Jakby kosztowało tyle co te droższe koncernówki, (2,60-2,90zł) można by je pić dosyć często.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Obywatel1978
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 281

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    Warka do 14.04.2013
                    Jakby kosztowało tyle co te droższe koncernówki, (2,60-2,90zł)
                    Droższe koncernówki to teraz po tyle chodzą w promocji w biedronce. W zwykłych sklepach to i 4 z groszami czasami trzeba płacić za takie 'rarytasy' jak Żywiec czy Tyskie.

                    Koncerny stały się ostatnio wręcz bezczelne w swojej polityce. No ale cóż zamiast na robieniu piwa skoncentrowały się na wmówieniu 90% narodu, że ich produkty to zacne trunki.

                    Najbardziej podobają mi się reakcje dumnych konsumentów np. Żywca - przekonanych całym sobą, że właśnie osiągają polski szczyt piwnego prestiżu - reakcje na pytanie: "Jak Ty możesz to pić?" Wówczas na twarzach aspirującej polskiej klasy średniej maluje się mieszanka autentycznego zdumienia i oburzenia. Ciekawe co by zrobili gdyby się dowiedzieli, że to co piją jest niejednokrotnie gorsze od piwa rodem spod budki za cenę poniżej 2 PLN. Mógłby to być druzgocący cios dla ich ego

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #70
                      W zwykłych sklepach to i 4 z groszami czasami trzeba płacić za takie 'rarytasy' jak Żywiec czy Tyskie.
                      takie ceny o jakich pisze to widziałem tylko na stacjach benzynowych i to w wersji 660ml
                      W zwykłym społem czy byle jakim markecie tyskożywce są do max 3zł
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Obywatel1978
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 281

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        W zwykłym społem czy byle jakim markecie tyskożywce są do max 3zł
                        Do niedawna tak rzeczywiście było, ale ostatnio ceny koncernówek premium poszły mocno w górę. Dziś Lech Premium czy Żubr potrafią kosztować pod 4 zł. Oczywiście poza promocjami w małych sklepach. Supermarkety, hipermarkety i dyskonty mają taniej.

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #72
                          Rześkie to chyba najbardziej rozwodniony twór Browaru Kormoran, taki Lech Premium w wykonaniu Kormorana, płaskie, praktycznie bez smaku, po prostu wodniste.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #73
                            Tym razem to już poniżej przyzwoitego poziomu...

                            Cienkie, bardzo cienkie... słodowa, słodkawa zupka...
                            Piana dno.... gaz gryzie... dziwna goryczka....

                            Dawniej to był pewniak a teraz

                            07.05.2013...

                            Comment

                            • Manifesto
                              Member
                              • 05-2010
                              • 70

                              #74
                              Piwo lekko kwaskowe w smaku, wodniste i pozbawione wyraźnego charakteru - ani słód ani goryczka (słabiutka) nie zachwycają. Mimo wszystko smakowało mi bardziej niż pity ostatnio Ciechan Wyborny, który podobnie jak Rześkie ma tendencję smakową "koncernówek".
                              Warka - 29. 04.
                              Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

                              Comment

                              • dzemek
                                Senior
                                • 12-2010
                                • 450

                                #75
                                Kiedyś moje ulubione piwo, ale podobnie jak Olsztyńskie nieco popsuło się. Ostatnio sięgnąłem po nie i jest takie jak dawniej-taki chlebowy posmak, dość wyraziste, bardzo mi smakowało, doskonale ugasiło pragnienie. Warka z datą przydatności-27.05.2013.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎