Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Rześkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Feti
    Senior
    • 10-2010
    • 801

    #46
    Piwo dość płaskie w smaku z kiepską i nieprzyjemną goryczką.

    Comment

    • Pery77
      Senior
      • 03-2011
      • 142

      #47
      Jestem troche tym piwem zawiedziony.Niby nie jest żle ale Świeże z tego samego browaru jest sporo lepsze. Jekieś takie nijakie to piwo, ani wyraźnej goryczki ani słodowości.

      Comment

      • szu29
        Member
        • 04-2011
        • 98

        #48
        O dawno tu nikogo nie było hehe. Dobra nazwa zdeka chybiona - wybaczamy smak słodowy , przydało by sie więcej goryczki i było by miło. Ocena 3,8/5 Nowy Sącz RAFA 3,55zł.
        http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

        Comment

        • snieguuu
          Member
          • 09-2010
          • 50

          #49
          Warka do 14.06.11 jakas taka dziwnie troche miodowa w smaku?? czy po prostu ja mam spaczony ten zmysl... generalnie smak slodowy z lekkim miodem w tle... po przelknieciu wyczuwalna chmielowa goryczka aczkolwiek niezbyt intensywna :] generalnie smaczne tylko ten dziwny miodowy posmak :P

          cena... 4,05zł :F no ale 500 m od domu sklepik z (prawie) calym zasobem Kormorana, Jagiełly, Ciechana i Lwówka :F w Józefowie :P (i wszystko w lodowce) to nie bede narzekal :P niedziela i swieta do 22 moze juz niedlugo w kazdym sklepie mozna bedzie kupic niezle piwko?

          Comment

          • Pirat
            Junior
            • 05-2011
            • 15

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dość blady. Można powiedzieć, że w odcieniu słomkowym, lub nawet kolorze cytryny. Kolor adekwatny do stężenia alkoholowego oraz mocy, bo piwo jest leciutkie. [3]
            Piana: Nie idzie się nią nacieszyć. Z początku bardzo obfita. Przy nalewaniu gęsto się pieni. Nie mniej jednak w przeciągu pięciu minut umyka. Szału nie ma. [2.5]
            Zapach: Całkiem sympatyczny zapach. Wyczuwalne aromaty chmielu. [4]
            Smak: Całkiem smaczne piwko o delikatnie słodowym refleksie. Później wyczuwalna chlebowość z delikatnym aromatem chmielu. Na upalne dni - czemu nie, choć mimo wszystko mogłoby być lżejsze. [4]
            Wysycenie: Nie przeszkadza podczas spożywania, nie gryzie podniebienia. Myślę, że nasycenie jest jak najbardziej O.K. [3.5]
            Opakowanie: Złe nie jest, nazwa trochę myląca. Za to etykietka całkiem przyzwoita. Kapselek jak to na kormorana przystało - ich własny, choć wcześniej, gdy mieli kapsle każdy z innym motywem, można było zebrać pewną kolekcję. [4.5]
            Uwagi: Piwo to ogólnie nie jest złe, ale jak na Kormorana, mogli postarać się bardziej. Myślę, że nie mają się co wstydzić, natomiast nie mają się też czym zachwycać. Mieli lepsze strzały.

            Moja ocena: [3.8]

            Comment

            • krzychal1
              Senior
              • 12-2008
              • 236

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
              Jestem troche tym piwem zawiedziony.Niby nie jest żle ale Świeże z tego samego browaru jest sporo lepsze. Jekieś takie nijakie to piwo, ani wyraźnej goryczki ani słodowości.
              Mam dokładnie takie same odczucia. Spróbowałem je po prawie rocznej przerwie. Mam wrażenie, że to delikatnie rozwodniona wersja Świeżego.
              Last edited by krzychal1; 08-06-2011, 18:26.

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                #52
                Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                Słabo wyczuwalny chmiel jak i goryczka. Piana widoczna praktycznie tylko przy nalewaniu do pokala. Piękny bursztynowy kolor, jak widać na zdjęciu.
                Cena 3,39 zł.
                Attached Files

                Comment

                • baania
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 317

                  #53
                  Ja na zdjęciu widzę złoty kolor
                  Podcast o piwie
                  Podcast o piwie | Facebook

                  Comment

                  • Browar-Besko
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 317

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: piękny bursztynowy kolor [4.5]
                    Piana: bardzo słaba, po nalaniu do szkła szybko znika [1.5]
                    Zapach: przyjemny o nucie chmielowo-anyżowej [3.5]
                    Smak: poprawny, słodowo-chmielowy, trochę za mało goryczki [3.5]
                    Wysycenie: trochę za małe [2.5]
                    Opakowanie: ładne, ale na etykiecie brak nazwy browaru, a na kontretykiecie informacji czy butelka zwrotna czy nie [4]
                    Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                    Moja ocena: [3.325]

                    Comment

                    • slawek2256
                      Junior
                      • 07-2004
                      • 3

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Lekko ciemniejszy od średniej piw jasnych. [4]
                      Piana: Szału nie ma, chociaż utrzymuje się długo. [3.5]
                      Zapach: Jakiś taki - beczka wytarta 3-dniową skarpetką. [1.5]
                      Smak: Prawidłowa goryczka, ciekawy smak, chociaż wydaje mi się że jest lekko rozcieńczane, jak na piwo niepasteryzowane. [4]
                      Wysycenie: Nie lubię dużo gazu, a tutaj jest go sporo - rzecz gustu, dla mnie na lekki minus. [2.5]
                      Opakowanie: Jak ocenić piwo które jest opakowane w klasyczną butelkę, etykieta sugeruje jakąś inność i nic poza tym. [2]
                      Uwagi: Nie jest to pewnie piwo, po które drugi raz sięgnę, raczej preferuje Naturalne z Ambera

                      Moja ocena: [2.9]

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #56
                        Podobają mi się takie porównania - "beczka wytarta 3 - dniową skarpetą". Zwłaszcza to ścisłe dookreślenie dni.

                        Comment

                        • ZKB
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 172

                          #57
                          Kormoran wypuszcza na rynek coraz to nowsze produkty, jednak chyba się w tym wszystkim trochę pogubił , Piwo "Rześkie" nie wiem, czy miało być w swojej rześkości lekkie i przyjemne, czy też budzić do życia. Moim zdaniem jest lżejszą % kopią "Świeżego", lecz tak jak w tamtym piwie alkohol dominuje nas smakiem. Niczym specjalnie to piwo się nie charakteryzuje - piany brak, głębi smaku także. Wypić z konieczności się da - ocena 3
                          Z Kormorana wybieram Orkiszowe i Warnijskie, ewentualnie Miodne.
                          Beer is for life not just for christmas !

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #58
                            Kolega kupił w Tesco warkę do 13.02.2012 i jak zwykle dał do spróbowania( ja piłem inne).
                            Piwo w kolorze, pianie i zapachu nie zdradzało tragedii, która nastąpiła w pierwszym łyku.
                            Paskudna, stęchła goryczka i piwo poszło w kanał
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • Obywatel1978
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 281

                              #59
                              Kolejne bardzo przyjemne piwko z Kormorana. Zakupione w lokalnym sklepiku za dość wysoką cenę 4,10 zł - warka do 27.02.2012. Pite bezpośrednio po Brackim i zdecydowanie różniące się od niego w smaku. Tam intensywna goryczka - tu lżejsza, bardziej 'owocowa' i orzeźwiająca. Nagazowanie optymalne, piana dość spora i 'brudząca' szklankę. Piwo zachęca do ponownego wypełnienia kufla tą samą zawartością.

                              Comment

                              • zgroza
                                Senior
                                • 03-2008
                                • 3597

                                #60
                                Ach, klasyczne jasne pełne, czyste w smaku, z zadowolającą goryczką, z całkiem przyjemną nutą słodu. Mimo wszystko - nudne i nieco zbyt płytkie, żeby do niego wracać. Zaledwie dobre.
                                Lotna ekspozytura browaru

                                Też Was kocham.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎