Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie Pale Ale Belgijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czik Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy w sklepach prywatnych, nie-sieciowych będą dostępne pokale? Dzwoniłem do Rodzinki Bis i Joli zapytać się o to piwo, jeszcze nie dotarło a o szkle nic nie wiadomo.
    Nam obiecali, że pokale w tym tygodniu dotrą. Ale z racji wczorajszych przebojów z dostawą BBPA wcale nie jestem tego taki pewien...
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka

    Comment

    • fuliano
      Senior
      • 07-2010
      • 1825

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
      BPAB jest wyłącznie w butelce.
      A tu twierdzą, że nie tylko


      Czy też z butelki tylko?
      Last edited by fuliano; 07-12-2010, 19:03.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
        A tu twierdzą, że nie tylko


        Czy też z butelki tylko?
        Raczej z butelki
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • disko
          Member
          • 04-2010
          • 76

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
          A tu twierdzą, że nie tylko


          Czy też z butelki tylko?
          Przeciez wyraznie jest napisane, ze otworzy BUTELKE. Nie ma zadnej wzmianki o wersji lanej.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12203

            Właśnie po degustacji, nie chcę się dokładnie rozpisywać,
            przyjemny, lekki aromat, piana nieco dziurawa i niezbyt rwała, lekko oblepia, wysycenie
            odpowiednie, nie za wysokie, przyjemne, wyraźne chmielenie /podobno wykorzystano między innymi słoweński chmiel, trochę mało u nas mało znany ale gdzie indziej ceniony/. Generalnie sympatyczne lekkie w smaku piwo, pozostawiające przyjemny posmak w ustach. Metaliczność jest, ale na szczęście wycofana. Przyzwoite piwo - czyli moim zdaniem takie, które w porównaniu z poprzednim doppelbockiem nie degustuje się, tylko pije. Jeszcze ściślej - nawet miłośnik "dolnych" pilsów (jak ja), chętnie nie zatrzymywałby się tylko na jednym Brackim Pale Ale. Takich piw na naszym rynku brakuje - piwowarce dziękuję

            Egzemplarz zakupiony we wrocławskiej Drink Hali
            Last edited by darekd; 07-12-2010, 20:16.

            Comment

            • Lubiepiwo90
              Senior
              • 11-2010
              • 113

              Do Joli miało dotrzeć wczoraj, dzisiaj ciągle nie dotarło - czyżby dystrybucja olała mniejsze sklepy?
              Musiałem więc przedsięwziąć wyprawę do Promenady - tam jeszcze resztki stały na wystawce, załapałem się na jedno z ostatnich szkieł.
              Co do piwa:
              piana - nie wiem jaka jest właściwa dla stylu, tutaj tworzy sie ładnie, biała czapka ale dośc szybko opada zostając resztkowo.
              Zapach przyjemny ale zbyt słaby abym umiał powiedzieć co tam czuć.
              Barwa przepiękna, pięknie opalizujący bursztyn.
              Smak - ciekawy, wyraźnie owocowy, z wyczuwalną ale nie nachalną goryczką. Niestety w tle charakterystyczna (i niemiła) dla wszystkich piw z Cieszyna metaliczność.
              Szkoda, że ten browar ma ewidentnie w ostatnich latach jakiś feler z tym metalicznym posmakiem bo warzyć tam umieją jak mało kto.
              "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

              Comment

              • piowen
                Senior
                • 09-2007
                • 207

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
                Alma Rzeszów - jest BBPA i pokal.
                Piwo umieszczone na dziale promocje z dala od działu piwnego, co do pokala to trzeba się dopominać przy kasie, kto nieświadomy to jego strata.
                Kto wymyślił postawienie stojaka z piwem przy stoisku z mięsem? Musiałem się dopytywać obsługi, czy takie piwo w ogóle mają. Co do pokala, to na stojaku jest informacja, ale mało rzucająca się w oczy. I nie wiadomo, czy brać ten ze stojaka, czy wypytywać w kasie.

                Metaliczny akcent made in Cieszyn zamajaczył tylko na początku, potem już była sama dobroć.
                Pani Doroto, gdzie pani mieszka?
                Attached Files
                "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Nie znam się na piwach belgijskich ale od czasu debiutu Zdrojowego, żadne polskie piwo nie spowodowało, że miałem ochotę wypić sześć jedno po drugim.
                  Dori - szacuneczek (jak mawia Mirek Szymkowiak)

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    sześć jedno po drugim.

                    Wychlałeś 6 pod rząd?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • dori
                      Senior
                      • 10-2004
                      • 320

                      Powiem krótko - dziękuję ślicznie
                      Nie ukrywam, że tremę miałam straszną, na szczęście piwo wyszło bardzo dobre. Duża w tym zasługa ludzi z Brackiego Browaru. Bardzo miło będę wspominać tą współpracę. Sądzę, że nabiorą takiej wprawy w produkcji "piw nietypowych", że kolejny GC uwarzony w Cieszynie będzie jeszcze lepszy. Dzięki

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wychlałeś 6 pod rząd?
                        Na szczęście dla dzisiejszego dnia na ochocie się skończyło.

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Było pyszne, goryczka spora ale mile wypełniająca usta dzięki nieprzeciętnej treściwości. A zapachy to temat na poemat: jabłka, gruszki, śliwki, trochę goździków na początku - mógłbym wąchać to piwo bez końca.

                          Na wiosnę też sobie takie zrobię.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • maltodekstryna
                            Junior
                            • 07-2009
                            • 16

                            Kurcze tak czytam i czytam te posty i mam coraz wieksze ciśnienie na te piwo, ale niestety dopiero za 2 tygodnie spróbuje

                            Comment

                            • Feti
                              Senior
                              • 10-2010
                              • 801

                              Ach. Mogliby w Polsce robić tylko takie piwa. Wspaniałe piwo. No, Zywiec ma swoją markę "premium".

                              Comment

                              • Wojtas11
                                Junior
                                • 10-2010
                                • 1

                                Właśnie kupilem 6 sztuk w Almie na Ostrobramskiej, nie ma pokali niestety...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎