Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie Pale Ale Belgijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pirat
    Junior
    • 05-2011
    • 15

    Chociażby ze względu na fakt, że jest trudno dostępne - choć prawda. Rewelki jakiejś nie ma. Chciałem podać jakiś adekwatny przykład i tylko to mi się nasunęło na myśl.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      Ale pisząc "miało być tak unikatowe jak Kopernik z Ambera" sugerujesz że to drugie piwo ma w sobie coś co czyni je na rynku niezwykłym. A to najzwyczajniejszy na świecie lager którego udział w polskim rynku sięga pewnie ponad 95%. Natomiast ile mamy belgijskich "ejli" w polskim wykonaniu? Ja się doliczyłem jednego.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Kopernik z Ambera, hahaha, ręce opadają. Do Tyskiego trzeba było porównać
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • Pirat
          Junior
          • 05-2011
          • 15

          Mój błąd - złe porównanie. Nie jest to jednak powód by palić mnie na stosie. Forum to miejsce, gdzie można wyrażać swoją opinię, a nie szczekać tak, jak reszta psów, Jacerze.

          Chodziło mi bardziej o to, że zarówno Kopernik, jak i Belgijskie Pale Ale Brackie, są trudno dostępne. Nie zachwycam się ani jednym, ani drugim. Jeżeli argumentem w dyskusji jest fakt, że jest to jedyny polski *"ejl"*, to myślę, że dyskusja do niczego nie prowadzi.

          Moja niewiedza nie jest powodem do potępienia. A z racji, że mam tu do czynienia (tak sądżę) z dorosłymi ludźmi (oraz starszymi stażem kolegami), liczę raczej na wyrozumiałość. Tym bardziej, że nie obracam się wśród piw tak długo jak wy

          Nawiązując do komentarza: Równie dobrze możesz porównać do Tyskiego - nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
          Last edited by Pirat; 26-05-2011, 18:45.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pirat Wyświetlenie odpowiedzi
            Chodziło mi bardziej o to, że zarówno Kopernik, jak i Belgijskie Pale Ale Brackie, są trudno dostępne..
            BPAB już chyba nie dostępne
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              Dyskusja już właściwie nie ma racji bytu, piwo z racji terminu zostało już zapewne wycofane ze sklepów. Teraz jego smak to będzie już ewolucja poza zamierzenia jego twórców.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Jeżeli argumentem w dyskusji jest fakt, że jest to jedyny polski *"ejl"*, to myślę, że dyskusja do niczego nie prowadzi.
                No to stwierdzenie faktycznie nie dużo wnosi, ale fakt że BPAB to jedyny poslki belgijski ale i zarazem świetnie wykonany już na pewno coś sobą wnosi.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Oczywiście, że można wyrażać. Ale jeżeli są błędne to z wielką radością podkładamy pod stosem gałęzie i zapalamy

                  Tak to jest w każdej społeczności, że "nowy" musi dostać po uszach z początku.

                  Pale Ale u mnie jest wszędzie, Kopernik nigdzie, także porówanie błędne.

                  ejle mozna porównywać do ejli a lagery do lagerów. Nie można porównywac dwóch skrajnie róznych stylów do siebie, bo to bez sensu.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dyskusja już właściwie nie ma racji bytu, piwo z racji terminu zostało już zapewne wycofane ze sklepów.
                  A gdzie tam, podejrzewam, że od jutra będzie u mnie w bardzo atrakcyjnej cenie.
                  Last edited by jacer; 26-05-2011, 18:52.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Pirat
                    Junior
                    • 05-2011
                    • 15

                    Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkam w piwnym zaścianku, dostanie zarówno jednego, jak i drugiego, graniczy z cudem.

                    Że nowy po uszach dostaje, to już się przekonałem. Dzięki za sprostowanie głupoty

                    Nabieram piwo w usta i ani pary z gęby

                    A Brackie Mastne, skoro jest wciąż rozlewane - nie wiem co jest grane. Wcześniej było dostępne, nawet regularnie - teraz zwyczajnie słuch po tym piwie zaginął. Stąd też myślałem, że jest to jeden z rzutów browaru z Cieszyna. (Bo w tym samym czasie, gdy znikło Mastne, pojawiło się BPAB; drogą dedukcji doszedłem do błędnych wniosków)

                    Comment

                    • wsaczuk
                      Senior
                      • 09-2009
                      • 182

                      w Warszawie był po 3,70 już dobre 2 tygodnie temu, a u joli po 6 moim zdaniem to piwo bardzo dużo straciło na wartości z czasem, ostatnio było mi ciężko je skończyć. Mam jeszcze ostatnią butelkę i dzisiaj doczeka swojego końca. Piwo było dobrze wykonane jedyny mankament to że w Bracki Browar tej kategorii wybitnie nie służy.

                      Można wyrażać swoją opinię, ale warto wcześniej sprawdzić czy ma się rację. O BPAB i Dorcie było tyle artykułów, że można było to sprawdzić zanim się zacznie pisać takie bzdury. Nie mówiąc o tym że na butelce jest logo Grand Championa Birofiliów i podpis Doroty

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        No już się tak nie przejmuj
                        W Twoim mieście są 2-3 sklepy godne uwagi. Szczegóły tutaj: http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=308
                        Skoro mają Remusa z Ambera, za chwilę będzie też pewniakiem Kopernik.

                        Comment

                        • Żywiec
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 1571

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pirat Wyświetlenie odpowiedzi
                          Powiedzmy sobie szczerze, piwo to *aż tak* nie ujmuje. Fakt, złe nie jest. Limitowana edycja, która z bólem się sprzedała. Spróbowałem to piwko raz, bo dostałem od znajomego. Miałobyć tak unikatowe jak Kopernik z Ambera, a tu zonk. Podejrzewam, że zamiast Mastnego Brackiego, zrobili Pale Ale, ażeby coś nowego uwarzyć. I nie zdziwię się, jak wkrótce uraczymy Brackiego Koźlaka. Robią z pewnością coś dla Birofilów. Poza tym, to dodaje im prestiżu.
                          Jezu co za brednie

                          Comment

                          • grew
                            Senior
                            • 05-2009
                            • 766

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wsaczuk Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...) moim zdaniem to piwo bardzo dużo straciło na wartości z czasem, ostatnio było mi ciężko je skończyć.(...)
                            Akurat uważam odwrotnie - piwo teraz osiągnęło apogeum wspaniałości smaku - cieszy mnie fakt, że mam kilka butelek, które chętnie podegustuję

                            Comment

                            • Jack75g
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 555

                              Od znajomego, którego brat pracuje jako przedstawiciel hurtowni dostałem niespodziankę: okolicznościowe pudełko a w nim pokal BPAB, podkładka i butelka.
                              Degustowalem w dniu wczorajszym i podobnie jak przedmówca uważam, iż z czasem piwo to smakuje lepiej. Jest bardziej wyraziste i treściwe. Termin ważności na butelce upływał z dniem 27/05/2011 r.
                              Nadmieniam, iż degustacja BPAB w grudniu zeszłego roku niczym specjalnym mnie nie zachwyciła.
                              Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                              Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                              Comment

                              • vociek
                                • 09-2002
                                • 119

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                                Termin ważności się kończy 26,05 . W płockim PiP w MAzovii promocję z tej okazji zrobili. Dwie butelki za 4.29.
                                Mały zapasik zrobiłem.
                                Ja poczekałem aż upłynie termin ważności i kupiłem w kaliskim Banku Piwnym 18 szt. po 3 złocisze.

                                piwo teraz osiągnęło apogeum wspaniałości smaku
                                Faktycznie, teraz mi bardziej smakuje. Na początku uznawałem je za ciekawy, acz nie rewelacyjny przykład niszowego w Polsce piwa. Teraz nadal uważam je za niszowe, lecz teraz mniam, mniam...
                                Ale może teraz mi bardziej smakuje bo jego historia się kończy? I już się nigdy nie spotkamy?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎