Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie Pale Ale Belgijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
    Eeee..., nie, to w drugą stronę, znaczy - brat żony...
    To lipa. Możesz najwyżej mieć pretensje do teściów, że go wychowali na tyskopijcę

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      Brnąc w offtop'a: teściowie żadnego piwa (ani też napoju piwopodobnego) do ust nie biorą... Tylko czysta .

      Żeby jednak było w temacie: może to i generalnie dobrze, inaczej by szwagier zasmakował i wypiłby mi kilka ostatnich butelek BPAB...?

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Żeby jednak było w temacie: może to i generalnie dobrze, inaczej by szwagier zasmakował i wypiłby mi kilka ostatnich butelek BPAB...?
        I to jest bardzo słuszna postawa. Nie ma co przesadzać z krzewieniem kaganka, bo można się obudzić z ręką w pustej lodówce.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          ...można się obudzić z ręką w pustej lodówce.
          Takiego upojenia jeszcze nie doświadczyłem!
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Czyli należysz do tych, u których lodówka zawsze jest pełna?

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie ma co przesadzać z krzewieniem kaganka, bo można się obudzić z ręką w pustej lodówce.
              Chyba poszerzę o tę złotą myśl swój podpis w stopce
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Spoko, rozliczymy się przy okazji.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Niestety, z transakcji nici - ten dopisek kłóciłby się z innym, który zaprasza na Szkółkę piwowarską
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    Taaa... W sobotę przyszedł szwagier. Zbladłem, bo przytaskał sześciopak tyskacza.
                    Zaproponowałem mu więc PIWO, czyli BPAB, opowiadając o charakterze piwa, o konkursie, użyłem nawet argumentu, że wg receptury pewnej damy, etc.
                    Nalałem mu w dedykowany pokal. Spróbował, skrzywił się, z trudem dopił do końca, po czym z uśmiechem zwycięzcy poszedł do lodówki po to, co przyniósł...
                    Jedyny cenzuralny komentarz (do dziś nieco ochłonąłem...) to: метать бисер перед свиньями, po naszemu "rzucać perły przed wieprze"...
                    Każdy kto próbuje nieść piwną wiedzę między ludzi musiał choć raz przeżyć podobną sytuację. Cóż, nie każdy zostanie piwnym entuzjastą i trzeba się z tym pogodzić. Duża popularność piw aromatyzowanych i ostatnimi czasy miodowych tylko potwierdza tezę, że Polacy lubią posiedzieć przy piwku ale samego piwa już jakoś nie bardzo lubią.

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasnobrązowy, klarowny, spoko [4.5]
                      Piana: oblepia ścianki, b. trwała [5]
                      Zapach: przede wszystkim chmielowo-ziołowu, troszkę owocowości, ejlowy jak najbardziej [4]
                      Smak: przede wszystkim owocowa słodkość, ale błyskawicznie złamana średnio silną, ziołową goryczką, bardzo pijalne, bardzo sesyjne [4]
                      Wysycenie: odpowiednie [4]
                      Opakowanie: nie podoba mi się. Taka rozłażąca się etykieta. I bełkotliwy tekst na kontrze, mimo że prawdziwy. [2.5]
                      Uwagi: Zdecydowanie lepsze od koźlaka, bardzo smaczne, solidne.

                      Moja ocena: [4.05]
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • TomX
                        Senior
                        • 09-2004
                        • 1035

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czerwono - miedziany, idealnie klarowne. [5]
                        Piana: Średnio obfita, biała, gęsta i zwarta. Opada do cienkiego dywanika, zostawia kręgi na szkle. [4.5]
                        Zapach: Niezbyt intensywny, lekko chmielowy, ciut owocowy. Przyjemny. [4]
                        Smak: Dość wytrawne, lekko karmelowe, na finiszu czuć nawet silną goryczkę i lekko owocowe nuty (jasne owoce - jabłko, brzoskwinia). Niestety po chwili w ustach zostaje tylko rozpoznawczy znak piw z Cieszyna - metaliczność... [3.5]
                        Wysycenie: Odpowiednie, trwałe. [5]
                        Opakowanie: Ładne, ale szata graficzne BKD bardziej mi się podobała. Są wszystkie dane, ale chyba ta zieleń na etykiecie mi nie pasuje. [4.5]
                        Uwagi: Dobre, choć mi akurat lepiej smakował BKD - to już kwestia gustu Nie mogę się doczekać kolejnego Grand Championa!

                        Moja ocena: [3.975]
                        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                        Comment

                        • Feti
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 801

                          W płockim PiP w Mazovii pojawiły się w końcu pokale. TRzeba kupi ć dwa piwa

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnopomarańczowy, lekko wpadający w czerwiećń [4.5]
                            Piana: Gęsta, biała, ale dość nietrwała. [3.5]
                            Zapach: Dominuje nuta drożdżowa [4]
                            Smak: Taki goryczkowy weizen, ja da mnie dość daleki od typowego ale [4]
                            Wysycenie: Bardzo dobre - długo i drobno [5]
                            Opakowanie: Kolorystyka nietrafiona - zielono-pomarańczowo-brązowa etykieta zlewa się ze sobą. [3.5]
                            Uwagi: Kupione w tyskich "Delikatesach piwnych" (ex Alkosklep). Dobre, solidne, ale żadna hiperrewelacja.

                            Moja ocena: [4]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Weizen? A gdzie tam banany i goździki? No typowy ejl to to nie jest, bo belgijski. Wzorzec to Koninck.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • skitof
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 2478

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                Weizen? A gdzie tam banany i goździki? No typowy ejl to to nie jest, bo belgijski. Wzorzec to Koninck.
                                Czapayew miał pewnie na myśli raz mniej raz bardziej uwidaczniającą się wadę tego piwa czyli octan amylu - coś jak niedojrzałe, zielone banany.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎