Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie Pale Ale Belgijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Szynszyl
    Junior
    • 12-2009
    • 29

    W Łodzi dostępne również w Piwach Naturalnych na Rzgowskiej w cenie 5 zł za sztukę. Szkła niestety nie ma.

    Comment

    • Adi78
      Member
      • 09-2009
      • 39

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
      Podobną sytuację zastałem w PiP w Chrzanowie i Katowicach. Różnica w tym, że pomyślałem, żeby pocałowali się gdzieś, a piwo kupiłem w Almie.
      Promil03,jak wygląda sytuacja ze szkłem w Almie i kiedy kupowałeś?
      Last edited by Adi78; 09-12-2010, 17:38.

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adi78 Wyświetlenie odpowiedzi
        Promil03,jak wygląda sytuacja ze szkłem w Almie i kiedy kupowałeś?
        Piwo kupowałem dzisiaj ok. 14. Jest tego od groma. Pokale skończyły się we wtorek.

        Comment

        • forra6
          Senior
          • 11-2008
          • 413

          Ja zakupiłem dziś w Almie na Kościuszki w Krakowie. Piwa bardzo dużo, na drewnianym stojaku w centrum delikatesów, ponad 100 butelek na moje oko. Na dziale piwnym brak, co może nieco zmylić Pokale do odebrania w części monopolowej, przy mnie było ich jeszcze co najmniej 12 (ekspedientka przyniosła 2 pudełka x 6sztuk) a wspominała, że jeszcze gdzieś mają odłożone więc przez chwilę jeszcze będą. Piwo niestety musi poczekać, dzisiejszy wieczór za kierownicą
          Don't trust nobody, It will cost you much too much
          Beware of the dagger, It caress you at first touch
          O, all small creatures, It is the twilight if the gods

          Comment

          • Promil03
            Senior
            • 10-2007
            • 2833

            Wypiłem. Napiszę krótko: czy Pani Dorota jest mężatką?

            PS. Nie zapominam oczywiście o ekipie z Browaru Zamkowego. Brawo!

            Comment

            • mareks
              Senior
              • 05-2002
              • 1939

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
              Wypiłem. Napiszę krótko: czy Pani Dorota jest mężatką?
              Jest!

              Comment

              • diebels
                Senior
                • 11-2005
                • 170

                Wielkie gratulacje dla Dorotki!!!!!!!! Piwo smaczne ,utrzymane w stylu .
                Chiałbym tez prosic tutaj Dorotke o porównanie swojej warki i Cieszyńskiej warki ( oczywiscie smakowo)

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  No tak, jeśli szukać porządnie goryczkowego krajowego piwa to w grę wchodzi tylko ejl.
                  Naprawdę zaskoczony jestem siłą chmielenia tego piwa, aromaty owocowe są tu na drugim planie, a główną partię rozgrywa chmiel. "Mocno chmielony" Kormoran to cienki zawodnik w porównaniu z tym piwem. Zdecydowanie do powtórki!
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • miszawar
                    Member
                    • 10-2009
                    • 48

                    Piwo bardzo dobre, szkoda że się nie udało uwarzyć na bracką jesień wtedy można by spróbować niepasteryzowanego jak Koźlaka, będę wracał do niego często.

                    Comment

                    • wilko
                      Senior
                      • 07-2008
                      • 226

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładne, bursztynowe. Pod światło dało się dostrzec, że nie do końca jest klarowne, ale minimalnie. Pięknie prezentowało się w dedykowanym pokalu. [5]
                      Piana: Drobniutka i zadowalająco obfita, ze szkła nie wyszła, ale na brak też narzekać nie można. Opada dosyć szybko do firanki na powierzchni piwa, osadza się na szkle. [4]
                      Zapach: Na samym początku zdecydowanie chmiel, który potem ustępuje pola aromatom kwiatowo-owocowym i przyjemnemu karmelowi. W ciepłym lekko czuć alkohol. [4.5]
                      Smak: Jest lekki karmel, są owoce i kwiaty w posmaku i dosyć intensywna trwająca goryczka. Zdarza się, że lekko przebije się metaliczność. Cieplejsze lekko zdradza alkohol. Pije się je z wielką przyjemnością. [4.5]
                      Wysycenie: Średniowysokie, lekko podszczypuje język. [4.5]
                      Opakowanie: Dla mnie ładna kolorystyka, podany skład z wyszczególnionymi słodami, wszystkie parametry. Dedykowany piwu kapsel, podpis Doroty. Jedynie różnorodność czcionek i przestawiony szyk nazwy piwa trochę drażnią. [5]
                      Uwagi: Zdecydowanie warte spróbowania. Już po kilku pierwszych łykach wiedziałem, że kupiłem za mało.

                      Moja ocena: [4.5]

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        Zgadza się, ja też wiem, że kupiłem za mało... Bardzo ładny bukiet zapachowy, choć - może jestem przewrażliwony - i w zapachu i smachu przebijają się charakterystyczne dla Cieszyna metaliczne nuty. Natomiast goryczka, treściwość, wszystko w porządku. Może brakuje nieco łagodniejszej nuty ejlowej...
                        Pozwolę sobie też na nieco defetystyczną uwagę: mam nadzieję, że tego piwa nie czeka los innych cieszyńskich produktów, które powoli, powoli, choć nie do kresu beznadziei ewoluowały w stronę raczej przeciętnego piwa.

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pozwolę sobie też na nieco defetystyczną uwagę: mam nadzieję, że tego piwa nie czeka los innych cieszyńskich produktów, które powoli, powoli, choć nie do kresu beznadziei ewoluowały w stronę raczej przeciętnego piwa.
                          Jakie masz na myśli ?
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pozwolę sobie też na nieco defetystyczną uwagę: mam nadzieję, że tego piwa nie czeka los innych cieszyńskich produktów, które powoli, powoli, choć nie do kresu beznadziei ewoluowały w stronę raczej przeciętnego piwa.
                            Nic nie bój, napewno nie będzie ewoluować.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Bardzo smaczne piwo. Jest lekka typowa piwniczność cieszyńska, ale metalu jakoś tym razem nie wyczuwam. Fajna goryczka, połączona z owocowo - miodowym aromatem - chętnie jeszcze dokupię tego trunku - gratulacje dla Browaru, bo że oryginał Dori był smaczny, to nie wątpię, a jak wyglądają przemysłowe przeróbki to w zeszłym roku się przekonaliśmy

                              Dobreee

                              P.S. W Almie w Arkadach Wrocławskich stoi tego jeszcze cała szafa. O pokale nie pytałam.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Faktycznie, smakowite piwo, takie sycące. Goryczka na początku uderza mocnym podbródkowym, później jakby traci na sile, ale wtedy zaczynają kontrować owocowe lewe proste i słodowe sierpowe. Liczenia nie będzie, ale, cytując Docenta, w tym piwie cały czas coś się dzieje.

                                Etykieta jakaś taka byle jaka, a czcionka głównego napisu po prostu brzydka.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎