Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie Pale Ale Belgijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
    Czapayew miał pewnie na myśli raz mniej raz bardziej uwidaczniającą się wadę tego piwa czyli octan amylu - coś jak niedojrzałe, zielone banany.
    Zaraz "wadę", "cechę" by chyba było bardziej na miejscu. To nie pilsner, tylko belgijskie ale
    blog.kopyra.com

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
      Czapayew miał pewnie na myśli raz mniej raz bardziej uwidaczniającą się wadę tego piwa czyli octan amylu - coś jak niedojrzałe, zielone banany.
      To muszę znów spróbować. Wada, nie wada, może te drożdże tak mają. Ostatni mój blond warzony bez grama słodu pszenicznego pięknie pachnie bananami, drożdże od Chimaya.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        A belgijskie ale są jak powszechnie wiadomo bez wad

        PS: już z kilku źródeł słyszałem, że BBPA z czasem jest oceniane mniej entuzjastycznie niż w pierwszych dniach po premierze.

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Zaraz "wadę", "cechę" by chyba było bardziej na miejscu. To nie pilsner, tylko belgijskie ale
          A to zależy od intensywności. Jak ktoś twierdzi, że pije weizena to będzie raczej wada, jeśli natomiast w tle "wyczuwalne są subtelne nuty bananowe" to można mówić o wpływie specjalnych drożdży belgijskich górnej fermentacji. Ja zresztą wypiłem ok. 10 BPAb i z tymi nutami zielonych bananów było różnie - raz ładnie komponowały się jako całość zapachowo-smakowa, innym razem były zbyt nachalne. Ale może to kwestia różnych warek, bo jak wiadomo uwarzono ich pięć. Mam wrażenie, że ta wada ostatnio jest bardziej widoczna niż na początku.
          Last edited by skitof; 28-02-2011, 12:18. Powód: różne warki

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale może to kwestia różnych warek, bo jak wiadomo uwarzono ich pięć.
            I wszystkie zostały zmieszane w kadzi fermentacyjnej
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              A belgijskie ale są jak powszechnie wiadomo bez wad
              Nie są bez wad, ale to co jest wadą w wielu innych, a szczególnie dolnofermentacyjnych stylach, w górnofermentacyjnych belgijskich wadą nie jest. Tak to już śmiesznie się złożyło, że się tym Belgom różne wady wybacza, a nawet są one pożądane.

              A jak mawia Sensor: octan izoamylu jest obecny w każdym piwie, tylko różnie wygląda jego wyczuwalność.
              Można się zgodzić ze skitofem, że wszystko zależy od natężenia, ale o ile intensywne goździki uznałbym za wadę w BPA, to bananów za takie nie uznaję.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              PS: już z kilku źródeł słyszałem, że BBPA z czasem jest oceniane mniej entuzjastycznie niż w pierwszych dniach po premierze.
              Zupełnie odwrotnie jak BKD.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Tak to już śmiesznie się złożyło, że się tym Belgom różne wady wybacza, a nawet są one pożądane.
                Browar Bavik (Belgia) wypuścił Blonda, który jak czytam, każe zweryfikować np. bjcp-ową definicję Blonda
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Browar Bavik (Belgia) wypuścił Blonda, który jak czytam, każe zweryfikować np. bjcp-ową definicję Blonda
                  Belgowie w nosie mają BJCP. Tam każdy browar ma ambicję, żeby jego piwo wyznaczało osobny styl. Nikt nic nie będzie weryfikował, po prostu będzie to niestylowy blonde.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: herbaciano-pomarańczowy, idealnie klarowny [4.5]
                    Piana: średnio wysoka, dość trwała, tworzą się w niej grube bąble, oblepia szkło [3]
                    Zapach: lekko owocowy, ale tak cierpkawo, trochę chmielu [3.5]
                    Smak: lekka owocowość, wyraźna goryczka i ciut słodowości, ale wszystko przytłumione przez intensywną metaliczność [3.5]
                    Wysycenie: wizualnie spore, w przełyku chyba nieco za duże [4]
                    Opakowanie: butelka ŻEB (cienkościenna, bezzwrotna), kapsel dedykowany GCh Birofilia 2010, pomarańczowo-zielona owalna etykieta, są wszystkie dane, ale przydałby się szczegółowszy spis składników i nazwisko autorki receptury (jest tylko podpis). [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                      Opakowanie: butelka ŻEB (cienkościenna, bezzwrotna), kapsel dedykowany GCh Birofilia 2010, pomarańczowo-zielona owalna etykieta, są wszystkie dane, ale przydałby się szczegółowszy spis składników i nazwisko autorki receptury (jest tylko podpis). [3.5]
                      Co musi zawierać etykieta żeby dostać 5 ? Na innych piwach masz może nazwisko autora receptury ?
                      Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                      Tu się nie czepiałeś składu i nazwiska
                      Last edited by anteks; 28-02-2011, 13:58.
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        - Belgowie w nosie mają BJCP.

                        - po prostu będzie to niestylowy blonde.
                        niuch, niuch, czuję tu sprzeczność.

                        Dla ortodoksów, nie stylowy. Dla browaru jak najbardziej Blond, bo tak napisali na etykiecie.

                        I jak mawiał szatniarz: i co mi pan zrobi?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                          Co musi zawierać etykieta żeby dostać 5 ? Na innych piwach masz może nazwisko autora receptury ?
                          Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                          Tu się nie czepiałeś składu i nazwiska
                          Aby dostać 5 to wystarczy, że opakowanie mi się podoba i nie ma żadnych punktów ujemnych (np. za brak ekstraktu, goły kapsel, krzywo naklejoną etykietę, brak miejsca produkcji, głupawe teksty reklamowe itp.). A jak mi się bardzo podoba, to i przy drobnych niedociągnięciach piwo dostanie 5 za opakowanie. Na brak nazwiska w tym przypadku zwróciłem uwagę tylko dlatego, że BPAB jest oficjalnie nagrodą dla osoby, która uwarzyła Grand Championa Festiwalu Birofilia i w moim mniemaniu taka osoba powinna być na etykiecie uhonorowana podaniem imienia i nazwiska (chyba, że sobie tego nie życzy). W tym konkretnym przypadku fakt niepodania danych osobowych nie wpłynął na ocenę końcową, a w ocenie wyraziłem swoją opinię na ten temat.
                          Howgh. Powiedziałem.
                          Last edited by toto; 28-02-2011, 15:07.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Aż poleciałem do sklepu aby sprawdzić tą weizenowość i tłumiacą wszystko metaliczność.

                            No sorry ale nic takiego nie stwierdzam. Ta metaliczność to może być goryczka odchmielowa i przyprawkowe posmaki. Test skórny nie wykazał żelazistości.

                            U mnie BPA podrożało na 6zł. Ale i tak jeszcze kupię karton do leżakowania.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Czapayew
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1966

                              Ups! Widzę że wywołałem dyskusję rodem z Gombrowicza "Jak nie zachwyca,skoro zachwyca", tyle że w formie "Jak to weizen, skoro bananowe". Jeden z kolegów pognał nawet natychmiast do sklepu .
                              Proszę wybaczyć, ale mi BPA nijak bananami nie smakowało, zresztą nie lubię jak mi piwo (podobnie jak wódka) smakuje bananem, ananasem czy innym kumkwatem. Piwo ma smakować jaka piwo. Od BPA oczekiwałem goryczkowej wytrawności i treściwości. A że zasmakowało mi weizenem... No zasmakowało i już. Na szczęście nie było metaliczności.
                              PS. Ciekawe, czy gdybym napisał, że mi "Karpackie" zasmakowało weizenem, też by ktoś pobiegł do sklepu... Jeszcze jeden przyczynek do browbizowego publicyty. BPA jest bananowe i już... Ale nie dla mnie
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
                                Proszę wybaczyć, ale mi BPA nijak bananami nie smakowało,

                                BPA jest bananowe i już...
                                aha, tak myślałem, że nie wiesz o czym piszesz

                                Twój post to był tylko pretekst żeby znów je kupić. Od dawna miałem to w planach, byłeś katalizatorem
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎