Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie Pale Ale Belgijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    byłeś katalizatorem
    Se wypraszam
    Last edited by Czapayew; 28-02-2011, 21:01.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • grew
      Senior
      • 05-2009
      • 766

      Dopiero dzisiaj miałem okazję spróbować tego specjału (leżakował od dnia premiery) i powiem otwarcie: pierwsze polskie piwo od dłużego czasu, które mi smakowało! Mało piję piw polskich, ale zwykle się nacinam. To jest wyjątkowo dobre. Gratulacje dla Dori

      Byłoby miło, jak to Kopyr napisał na blogu, gdyby browar Zamkowy miał takie piwa w swoim portfolio na stałe.

      Jutro idę do sklepu zakupić ich więcej.

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mocna herbata, lekko mętny. Bardzo ładny. [5]
        Piana: Świetna, zbita, gęsta i trwała. Drobnoziarnista. Taka powinna być piana. [5]
        Zapach: Kojarzy mi się z zapachem niektórych belgijskich ale, ale z Belgii Czuć paloność, słód, chmiel i winną kwaskowość. Zapach mógłby być bardziej intensywny. [4]
        Smak: Piwo zdecydowanie dojrzalo na półkach sklepowych. Kiedy piłem je zaraz po premierze - zawiodłem się - smak był mało treściwy, wręcz rozwodniony, niby było ok ale czegoś brakowało. Teraz natomiast na 2 miechy przed upływem terminu jest już wszystko - treściwośc, świetna goryczka, kwaskowe nuty winne przypominające belgijskie ciemniaki, naprawdę rewelacja. [5]
        Wysycenie: Dość wysokie, lekko szczypiące, ale w porządku. [4]
        Opakowanie: Bardzo ładny design, dedykowany kapsel, wszystkie informacje na kontrze, a również dedykowane szkło.- Pomijając, że wszystko unikatowe. Rzadko można z czystym sumieniem postawić 5 w tej kategorii. [5]
        Uwagi: Gdybym oceniał to piwo tuż po premierze nie dostałoby tak wysokich ocen. Zdziwiłem się, kiedy uznane zostało piwem roku, ale teraz mogę się z tym werdyktem zgodzić i to raczej nie pod wpływem sugestii tłumu. Po prostu piwo dojrzało i nabrało charakteru. Rozważam zakup kilku sztuk i przetrzymanie ich przez jakiś czas w piwnicy. Ciekawe co z tego wyjdzie.

        Moja ocena: [4.6]
        Last edited by wrednyhawran; 25-03-2011, 21:52.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • atheus
          Member
          • 10-2006
          • 67

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo przyjemny, herbaciany [5]
          Piana: Po nalaniu spora, niejednorodna, po paru minutach opadła do kożucha z obwódką. Przyzwoicie [4]
          Zapach: Wytrawnie owocowy, z nutką "belgijskości". Bardzo ładny [5]
          Smak: Smak wytrawny, owocowy z dość intensywną ziołową goryczką. Na końcu faktycznie nieco metalicznego posmaku [4]
          Wysycenie: Na samym początku nieco za duże, szczypie w język przysłaniając aromat. Po odstaniu w szklance dobrze współgra ze smakiem [4]
          Opakowanie: Stylistyka bardzo ładna, estetyczna, tylko całość trochę za ciemna. Litery zlewają się nieco z tłem [4.5]
          Uwagi: Bardzo dobre piwko. Szkoda, że nie jest produkowane "na stałe". Jedna butelka idzie do piwnicy. Zobaczymy co z niej wyrośnie

          Moja ocena: [4.425]

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika atheus Wyświetlenie odpowiedzi
            Bardzo dobre piwko. Szkoda, że nie jest produkowane "na stałe". Jedna butelka idzie do piwnicy. Zobaczymy co z niej wyrośnie
            Oj, lepiej żeby nic z tej butelki nie wyrosło. Widziałeś film The Blob?
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • Feti
              Senior
              • 10-2010
              • 801

              Termin ważności się kończy 26,05 . W płockim PiP w MAzovii promocję z tej okazji zrobili. Dwie butelki za 4.29.
              Mały zapasik zrobiłem.

              Comment

              • GaryFisher
                Senior
                • 10-2009
                • 739

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, jak mocna herbata. [5]
                Piana: Średnioziarnista, solidnie brudzi szkło, ale opada zaraz po nalaniu zostawiając porządny kożuch, który się dość długo trzyma. [4.5]
                Zapach: Bardzo złożony, słodowo-chmielowy z bukietem śliwkowo-truskawkowo-bananowym z dodatkiem ziół, nuta karmelu, drożdży. [4.5]
                Smak: Słodowo chmielowy, ejlowy, z bukietem ziołowo-owocowo-kwiatowym i bardzo przyjemną wyraźną goryczką, w tle delikatna paloność i karmel; bardzo dobre, może zdążę jeszcze dokupić [4.5]
                Wysycenie: Dosyć wysokie, jak na klasztorniaka przystało. [5]
                Opakowanie: Flaszka ŻGB, ciekawa etykieta z gładkiego papieru w tonacji miedź-miód-zieleń, dedykowany kapsel. [5]
                Uwagi: Zakupione w: Piotr i Paweł w Blue City w Warszawie
                Data ważności: 27.05.2011
                Degustowane: 04.05.2011
                Soundtrack: "Powerslave" by Iron Maiden

                Moja ocena: [4.575]
                Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                Comment

                • M-kwadrat
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 304

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                  Termin ważności się kończy 26,05 . W płockim PiP w MAzovii promocję z tej okazji zrobili. Dwie butelki za 4.29.
                  Mały zapasik zrobiłem.
                  W Poznaniu zachodzę do jednego regularnie, do innych bardziej sporadycznie ale też się zdaża ale niestety w żadnym z nich takiej oferty nie spotkałem niestety... a szkoda - też bym zrobił tańszy zapsik bo piwo bardzo dobre - nie dalej jak wczoraj znowu to sprawdziłem.
                  Pozdrawiam, Maciek

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bianco8 Wyświetlenie odpowiedzi
                    genialne piwo. nie jestem takim ekspertem jak przedmówcy, ale dawno już nie próbowałem tak dobrego piwa
                    Kup sobie na zapas, bo juz niedługo zniknie na zawsze
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobursztynowy. Piwo jest filtrowane, ale brakuje idealnej klarowności. Może dlatego, że jutro ostatni dzień terminu przydatności. [4.5]
                      Piana: Przy nalewaniu gęsta i obfita. Szkoda, że szybko się redukuje choć do końca pozostaje odpowiednia warstwa na powierzchni. [4]
                      Zapach: Przede wszystkim owoce. Dopiero po chwili węch wyłapuje chmielowe akcenty. Po ponownym nalaniu chmiel bardzo intensywny, ale po chwili znów wracają owoce. [5]
                      Smak: Pierwsze wrażenie to dobrze zaznaczona goryczka. Za tym idzie owocowość. Pełne w smaku. Z czasem goryczka ulega wygładzeniu, ale cały czas jest obecna. Gdyby oceniać wg BJCP to nie jest stylowe (za mało słodowe, za mało zróżnicowany smak). Dla mnie jednak to przede wszystkim ejl, w którym goryczka ma być dobrze wyczuwalna. I tak własnie jest w tym piwie. [4.5]
                      Wysycenie: Jak na ejla nawet dość duże, choć to zauważalne jest tylko na początku. [5]
                      Opakowanie: Może jest trochę mniej eleganckie niż BKD, ale styl i jakość wykonania pierwsza klasa. Podpis piwowara, pełne info na kontrze - o to właśnie chodzi! Wrażenie delikatnie psuje tekst o tym, że połowa sukcesu tego piwa to "kunszt piwowarów GŻ". [5]
                      Uwagi: Oceniam je w podobnym terminie jak BKD czyli pod koniec terminu przydatności. To było do przewidzenia, że tamto piwo dzięki leżakowaniu zyskało a BPA...no właśnie, wcale nie straciło i to świadczy o klasie tego piwa.

                      Moja ocena: [4.675]
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        I jeszcze aktualna fota.
                        Attached Files
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Pirat
                          Junior
                          • 05-2011
                          • 15

                          Powiedzmy sobie szczerze, piwo to *aż tak* nie ujmuje. Fakt, złe nie jest. Limitowana edycja, która z bólem się sprzedała. Spróbowałem to piwko raz, bo dostałem od znajomego. Miałobyć tak unikatowe jak Kopernik z Ambera, a tu zonk. Podejrzewam, że zamiast Mastnego Brackiego, zrobili Pale Ale, ażeby coś nowego uwarzyć. I nie zdziwię się, jak wkrótce uraczymy Brackiego Koźlaka. Robią z pewnością coś dla Birofilów. Poza tym, to dodaje im prestiżu.
                          Last edited by Pirat; 26-05-2011, 17:46.

                          Comment

                          • Promil03
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2833

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pirat Wyświetlenie odpowiedzi
                            Powiedzmy sobie szczerze, piwo to *aż tak* nie ujmuje. Fakt, złe nie jest. Limitowana edycja, która z bólem się sprzedała. Spróbowałem to piwko raz, bo dostałem od znajomego. Miałobyć tak unikatowe jak Kopernik z Ambera, a tu zonk. Podejrzewam, że zamiast Mastnego Brackiego, zrobili Pale Ale, ażeby coś nowego uwarzyć. I nie zdziwię się, jak wkrótce uraczymy Brackiego Koźlaka. Robią z pewnością coś dla Birofilów. Poza tym, to dodaje im prestiżu.
                            Głupoty piszesz. Pale Ale pani Doroty wygrało konkurs w roku 2010. W nagrodę zostało uwarzone, rozlane i sprzedane. Bracki Koźlak już był. Rok wcześniej, też jako nagroda za wygrany konkurs.
                            A Brackie Mastne to w 100% inicjatywa browaru w Cieszynie. W dodatku jak donoszą chłopaki na forum, właśnie uwarzono kolejną warkę.

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pirat Wyświetlenie odpowiedzi
                              Powiedzmy sobie szczerze, piwo to *aż tak* nie ujmuje. Fakt, złe nie jest. Limitowana edycja, która z bólem się sprzedała. Spróbowałem to piwko raz, bo dostałem od znajomego. Miałobyć tak unikatowe jak Kopernik z Ambera, a tu zonk. Podejrzewam, że zamiast Mastnego Brackiego, zrobili Pale Ale, ażeby coś nowego uwarzyć. I nie zdziwię się, jak wkrótce uraczymy Brackiego Koźlaka. Robią z pewnością coś dla Birofilów. Poza tym, to dodaje im prestiżu.
                              Ani amberowski Kopernik piwem unikatowym nie jest, ani to piwo nie zostało uwarzone na siłę, tylko zostało przygotowane jednorazowo zgodnie z zasadami konkursu KPD Żywiec. Jesli nie wiesz o co chodzi, przeczytaj ten temat od początku.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • delvish
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 3508

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pirat Wyświetlenie odpowiedzi
                                PMiałobyć tak unikatowe jak Kopernik z Ambera, a tu zonk.
                                A czemuż to Kopernik miałby być piwem unikatowym?
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎