Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] a'la Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
    Po Ataku chyba najsmaczniejsze dla mnie piwo z browaru (nie piłem jeszcze Pierwszej Pomocy - czeka w lodówce) Kupione we wiadomym sklepie na Tumidajskiego, niestety cena blisko 6 zł powoduje, że raczej nieczęsto będę do niego wracał. Dlaczego cena jest aż tak wysoka, przy tak niskim ekstrakcie?
    Słód to jest najmniejszy koszt. Paradoksalnie jednym z najdotkliwszych kosztów, są koszty transportu, koszt butelki.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor i mętność witbiera, podobnie jak w wersji z Grodzkiej. [5]
      Piana: odzkiej. 5
      P: Trzeba się trochę napracować, żeby narosła. Opada szybko do niezbyt szczelnej warstwy, ale ładnie osadza się na ściankach. [3]
      Zapach: Tu też jak w alagrodziszu z Grodzkiej - zapach najbardziej kojarzy się z podwędzaną kiełbasą, poza tym jest trochę nut cytrusowych i pszenicznych. Podobnie jak tam, także i tu aromat nie przypomina innych styli. [5]
      Smak: Smak mocno wytrawny, lekki i orzeźwiający, z wyraźną goryczką i wędzonoscią, a także fajną chlebowością. To po prostu ta sama receptura, równie dobrze wykonana, więc muszę ocenić tak samo. [5]
      Wysycenie: Wysokie, ale powinno być chyba ciut wyższe. [4]
      Opakowanie: Jestem bardzo zadowolony, że oprócz dbałości o piwo, panowie z PINTY przywiązują też wagę do szaty graficznej swoich produktów. Pintowa panna jest tu w wersji eleganckiej, z klasą serwuje grodzisza. Byłoby 5, gdyby butelkę wieńczył jeszcze dedykowany kapsel. [4.5]
      Uwagi: Piwo rzeczywiście wydaje się być zrobione według tej samej receptury, co wcześniejsza odsłona, dziwne by więc było, gdybym dał inne oceny.

      Moja ocena: [4.725]

      Comment

      • dipeone
        Senior
        • 05-2010
        • 741

        #33
        Warka do 27 października kompletnie bez gazu, żadnego wysycenia, piany nie ma nawet przez sekundę nie uświadczyłem. W smaku płytkie i puste. Ląduje w zlewie. Gdybym wiedział to za 3 złote bym nie ku[ił ,a zapłaciłem prawie 6.

        Comment

        • przemyslaw
          Junior
          • 12-2008
          • 4

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: mętne, ciemno słomkowe [3]
          Piana: lekki pierścień, brak nawet podczas nalewania [1]
          Zapach: wędzonka, lekko słodki [2]
          Smak: lekka pszenica przebija się zza wędzonego słodu [2.5]
          Wysycenie: słabe, nie zachwyca [1.5]
          Opakowanie: butelka z ciekawą grafiką i nietuzinkowym opisem [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.225]

          Comment

          • Mikko
            Senior
            • 12-2008
            • 583

            #35
            Gdzieś słyszałem że a'la Grodziskie znika z oferty Browaru na Jurze. Prawda to czy plotka?

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23807

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemyslaw Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: mętne, ciemno słomkowe [3]
              Piana: lekki pierścień, brak nawet podczas nalewania [1]
              Zapach: wędzonka, lekko słodki [2]
              Smak: lekka pszenica przebija się zza wędzonego słodu [2.5]
              Wysycenie: słabe, nie zachwyca [1.5]
              Opakowanie: butelka z ciekawą grafiką i nietuzinkowym opisem [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.225]

              Ocena słabo skorelowana z opisem.
              Last edited by ART; 29-10-2011, 22:23.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                Ocena słabo skorelowana z opisem.
                A ja bym zostawił, nie widać wprost, że kolega porównuje z weizenem .
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Żywiec
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 1571

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                  Gdzieś słyszałem że a'la Grodziskie znika z oferty Browaru na Jurze. Prawda to czy plotka?
                  Plotka! Jak na razie mamy za sobą dwie warki i nadal chcemy je warzyć i pracować nad jego jakością.

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #39
                    Dostępnę w Leclercu jest przepyszne. Chociaż czytając opisy z przeszłości piwa Grodziskiego nazywane one było szampanem wśród piw, ze względu na perlistość i szampańskie pienienie. W jaki sposób to uzyskiwano? I czy planowana jest jakaś warka ala Grodziskiego z takimi parametrami?
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dostępnę w Leclercu jest przepyszne. Chociaż czytając opisy z przeszłości piwa Grodziskiego nazywane one było szampanem wśród piw, ze względu na perlistość i szampańskie pienienie. W jaki sposób to uzyskiwano? I czy planowana jest jakaś warka ala Grodziskiego z takimi parametrami?
                      Refermentacja w butelkach.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #41
                        Pite 5 dni po terminie faktycznie miało niziutkie nasycenie, ale jednak coś tam było i można było wypić. Piana z trudem uzyskana, ale była. Pod tymi względami wyrób niczym z Koreba W przeciwieństwie do dipeone wypiłem, bo na zlew nie zasługiwało.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • qlpin
                          Senior
                          • 09-2011
                          • 105

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dostępnę w Leclercu jest przepyszne...
                          W jakim mieście???

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #43
                            Warszawa
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • kishar
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 1691

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno-cytrusowy, mętny, coś jak w witbierze. [4.5]
                              Piana: Wysokość piany średnia, drobna, ale utrzymuję się jej sporo do końca picia, osadza się szkle. [4.5]
                              Zapach: Mało intensywny zbliżony do pszeniczniaków ale przyjemny. [4]
                              Smak: Przy pierwszych łykach wyraźnie wyczuwalne wędzonka, potem pojawia się goryczka oraz aromaty cytrusowe, samo piwo jest naprawdę fajne. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie ale powinno być wyższe. [3.5]
                              Opakowanie: Utrzymane w konwencji Pinty, jak zawsze plus za bardzo pełne info. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.25]

                              Comment

                              • tomolek
                                Hophead
                                • 05-2006
                                • 1752

                                #45
                                Najfajniejsze jest w tym piwie, że jest wybitnie orzeźwiające. Wypite poraz kolejny, smakowało
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎