Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika-Baki, Xirdalan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Baltika-Baki, Xirdalan

    Alkohol 4,8%, butelka 0,5 l.
    Piana obfita, dość trwała, barwa słomkowa.
    W smaku nieco słodowe z umiarkowaną słodkawością. Słodkawe nuty przełamane są lekką, ale nieprzyjemną kwaskowością, z dodatkiem niezbyt silnej, lecz wyraźnie wyczuwalnej goryczki. Takie było moje wrażenie po pierwszym kontakcie z tym piwem. Potem było zdecydowanie lepiej, bo wydało mi się wręcz przyzwoite, aczkolwiek nie wiem, czy nie wynikało to z przyzwyczajenia, bądź kontrastu z gorszymi piwami.
    Na ile mogłem się zorientować podczas krótkiego pobytu zdaje się, że to najpopularniejsze piwo w Azerbejdżanie.
    Attached Files
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Czasem można trafić na beczkowe. Są też do niego firmowe kufle.
    Attached Files

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      Myślałem, że poopisuję nowe piwa na browar.biz po powrocie z tego kraju, ale widzę, że kolega mnie uprzedził. Zdecydowanie najbardziej popularne piwo w Azerbejdżanie, choć piwo w tym kraju specjalnie popularne nie jest

      barwa: słomkowa
      gaz: trochę za dużo
      piana: nikła, znika w mgnieniu oka
      zapach: nie wyczułem
      smak: w zasadzie też nie wyczułem - woda gazowana z posmakiem piwnym

      Piłem jeszcze kilka innych i każde smakuje tak samo. To nawet nie jest standard koncernowy. To jest standard typu piwo Tesco
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        Puszka 0,5 z wzornictwem związanym z jakąś akcją. Napisy na puszce tylko w j. azerskim.
        Alkohol 4,8%, ekstrakt 11 %.
        Barwa słomkowa.
        Piana średnia, jakiś czas się utrzymuje, pozostaje tylko niewielki kożuszek.
        W zapachu i smaku bardzo słodowe, słód i słód jeszcze raz. Goryczka niewyczuwalna. Troszkę kwaskowate. To wszystko.
        Nagazowanie bardzo niskie.
        Przeciętność, ale zapewne w tamtejszym klimacie i warunkach odbiór jest zupełnie inny.
        Attached Files

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          parametry bez zmian
          kolor - złocisty
          piana - drobna, kremowa, dość zwarta
          zapach - głównie słodowy
          smak - mimo, że lekkie to dość pełne i treściwe, a jednocześnie leciutkie, wręcz aksamitne w smaku, gładkie, lekka goryczka, mocno zarysowane nuty słodowe dające słodkawy posmak w kącikach ust, mimo, że koncern wypite z przyjemnością
          gaz - bez zarzutu
          Attached Files
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎