Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Budvar, Světlý Ležák 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BuR
    Senior
    • 01-2003
    • 104

    #16
    jacek2 napisał(a)
    Czy ktos moglby potwierdzic me wrazenia , ze Budweiser Budvar 0,5 l w puszce ,smakowo bardzo sie pogorszyl? Jest to nie to samo piwo co dawniej!! Jest spora roznica w jakosci na korzysc 0,33 w butelce.Natomiast Zywiec bardzo sie poprawil zarowno wersja puszkowa jak i w butelkach
    Ja piłem w puszce i wcale nie było takie złe. Owszem - nie ma to jak dobre szkło, ale mi tam smakowało i to baaardzo. I w szkle i w butli POLECAM!!!

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #17
      Cena 3,59 za 0,33l w butele z Żabie,no no.
      Zapach fajny, piana znikła szybciej niż powstała.
      W smaku nic specjalnego, wolę nasze Gronie.
      Ważność jeszcze do 2 czerwca przyszłego roku.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • darooo
        Junior
        • 07-2003
        • 16

        #18
        jacek2 napisał(a)
        Czy ktos moglby potwierdzic me wrazenia , ze Budweiser Budvar 0,5 l w puszce ,smakowo bardzo sie pogorszyl? Jest to nie to samo piwo co dawniej!! Jest spora roznica w jakosci na korzysc 0,33 w butelce.Natomiast Zywiec bardzo sie poprawil zarowno wersja puszkowa jak i w butelkach
        Moje wrażenia są dokładnie odwrotne....budvar via żywiec

        Comment

        • Andrewbrw
          Senior
          • 03-2004
          • 932

          #19
          Jak dla mnie to Żywiec się nie poprawił i pewnie nie poprawi!!!zato budvar jak zawsze pierwsza klasa ,a kazdy co może powiedziec mi cośmądrego to nahttp://members.lycos.co.uk/kruli/motylek.swf
          zapraszam

          Comment

          • belze
            Senior
            • 02-2004
            • 301

            #20
            ok.. dawno nie piłem, więc skorzystałem z okazji i kupiłem czteropak 0.33. Co do oceny:

            Zapach: niespotykany, czuc troszke drożdży i cos.. dziwnego, niestety nie moge sobie przypomnieć co Piana: ogólnie nie najgorsza, szybko opada i pozostawia do końca picia pierścień, nie osadza się na kuflu. Smak - bardzo dobry, również znajduje w nim akcent niespotykany, trudno ocenić co.. może lekko słodkawy posmak, choć czuć w nim sporo goryczki co jest dużym plusem. Nagazowanie wspaniałe. Opakowanie - zawsze kochałem butelke budweisera i chyba do końca świata będzie mi się podobać

            Comment

            • Budvar
              Senior
              • 09-2005
              • 265

              #21
              Po prostu klasyka gatunku. To piwo, które smakuje mi zawsze. No1. Nic dodać, nic ująć.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #22
                Sto lat nie piłem i postanowiłem sprawdzić jak smakuje teraz.
                Zapach silny, rczej chmielowy, bardzo przyjemny.
                A smak bardzo mnie zaskoczył. Doskonałe zbalansowanie komponentu słodowego i chmielowego, czyli to, czego zawsze szukam w jasnych lagerach. Przy tym pije się lekko, piwo doskonale orzeźwia. Oj, raczej na stałe wejdzie mi do kanonu. Koniecznie muszę skosztować z kija, dobrze że mam w Łodzi.
                Szczęsliwi ci Czesi z Budziejowic. Dwa tamtejsze browary robią jedne z moich ulubionych czeskich piw: właśnie Budweisera i Samsona.

                Comment

                • qberts
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 136

                  #23
                  Ładny, złocisty kolor, piwko klarowne, to na pewno na plus. Co do piany natomiast zawiodła mnie, bardzo szybko znikła, trwało to może minutę nie dłużej, jednak prawie do końca pozostała cieniutka otoczka. Przyjemny zapach chmielowy choć raczej nie za mocny. W smaku bardzo mi podpasowało, lekka goryczka która pozostaje na podniebieniu, każdy łyk to przyjemność. Nasycenie odpowiednie, gaz miło szczypał w język. Piwo kupione w czteropaku 4x0.33, ładna zielona butelka, czerwono-biało-złota etykieta, przyjemne dla oka. Ogólnie taka mocna 4.
                  ZASADY DEGUSTACJI
                  zapraszam do dyskusji

                  Comment

                  • qberts
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 136

                    #24
                    Zwracam honory i pokornie się kajam.
                    Coś z pierwszą butelką musiało być nie tak. W pozostałych piana dużo lepsza, najpierw centymetrowa, później to samego końca cienka warstwa drobnoziarnistego puchu, podwyższam ocenę do 4+
                    ZASADY DEGUSTACJI
                    zapraszam do dyskusji

                    Comment

                    • granat862
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 945

                      #25
                      Złocisty kolor,piękna biała piana utrzymuje się przez całą konsumpcje.
                      Przyjemny, silny chmielowy zapach.
                      Bardzo przyjemne piwo, goryczka dość długo urzymuje się na podniebieniu, gdy się skończy aż chce się iść po następne. Kupione w Łodzi na Pomorskiej 116 cena cos ok 4zł za 0.5l.
                      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                      Comment

                      • coldfire
                        Senior
                        • 01-2008
                        • 374

                        #26
                        Piwo kupuję w Łódzkim TESCO na Widzewskiej (2,79zł) - to piwo jest tam właściwie przez cały czas i zawsze w tej wyjątkowo niskiej cenie
                        Wizualnie opakowanie prezentuje się bardzo dobrze, wysmakowany projekt graficzny, przejrzystość, wszystkie potrzebne informacje zawarte, butelka z wytłoczeniem (niestety zielona).
                        Samo piwo ma kolor jasno-złocisty, odpowiadający ekstraktowi.
                        Piana niestety w tym piwie nie zachwyca. Wysoka, ale bąble szybko się łączą tworząc parę wielkich baniek powietrza.
                        Zapach - chmielowy i jeszcze raz chmielowy! Aż wierci w nosie
                        Smak - tutaj przez cały czas walczą ze sobą wyjątkowo mocna słodowa słodycz ze średnio intensywną, ale bardzo aromatyczną chmielowością. Piwo sprawia wrażenie bardzo niespójnego w smaku, ale owy kontrast, w połączeniu z nadającym nieco pikanterii mocnym wysyceniem, nadaje mu niepowtarzalny smak.
                        pzdr
                        Attached Files
                        Piwa i pacierza nie odmawiam

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #27
                          Budweiser Budvar to obecnie 5% alkoholu i 11,9% brzeczki. I mimo pewnych zmian w brzeczce dalej trzyma klasę. Dość głębokie w smaku, wyraźnie chmielowe o wyraźnym aromacie. Oczywiście ze znaczkiem: Protected Geographical Indication - sugerującym piwo regionalne. A kiedy my doczekamy się takiego piwa jako symbolu regionalnego?

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #28
                            Zakupione w puszce 5dm3.

                            Piana spora, bielutka, dość szybko opadająca. Pozostawia ślady na ściankach szkła.

                            Kolor typowy.

                            Zapach głownie chmielowy.

                            W smaku wyczuwalna przyjemna goryczka chmielowa o dość wysokim natężeniu.

                            Nasycenie niezłe w kierunku słabszego, ale może to wynik opakowania.

                            Opakowanie przyjazne, choć tematyka piłkarska , a nie piwna.

                            Zakupione za 30zł w Real Wrocław po przecenie. Data ważności do 21.10.2008.
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • lordofdabeer
                              Senior
                              • 06-2008
                              • 112

                              #29
                              Spożyłem właśnie sobie wczoraj, nabyte w Tesco za 3,59 (nie pamiętam dokładnie). Jak dla mnie idealny balans pomiędzy posmakiem słodowym a chmielowym (goryczka jednak na pierwszym miejscu). Porządnie nagazowane, ale jednak nie w ten sposób żeby bąble wychodziły nosem Bardzo dobre piwo; nie piłem go już dosyć dawno, ale okazało się, że mnie nie zawiodło.

                              Comment

                              • CyboRKg
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 593

                                #30
                                Dobre czeskie piwo. Niczego nie mozna mu zarzucic. Wole jednak bardziej wytrawna goryczke Pilsnera Urquela...
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎