Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Budvar, Světlý Ležák 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Wiesz Arcie w czym leży Twój problem dotyczący rozczarowania tym piwem?
    Nie w tym, że to piwo jest gorsze niż kiedyś, tylko że wiele czeskich browarów
    robi już lepsze piwa. Jeśli ktoś pije piwo domowe, czy niefiltrowane z małych i restauracyjnych browarów, w tym czeskich, to inaczej zaczyna oceniać Budziejowice,
    nawet we flagowym lokalu, jakim są budziejowickie Masne kramy.
    A mi się wydaje, że jednak coś się zmieniło (na gorsze). Muszę sprawdzić jak to jest z tą puszką. Właśnie siedzę przy flaszce Budvara (tak dokładnie przy szklance) i też mi się wydał
    jakiś cienki. Miałem 5 flaszek więc ta myśl miała kiedy dojrzeć
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • Feti
      Senior
      • 10-2010
      • 801

      #47
      Piwo bardzo dobre jak na masówkę. Rzekłbym rewelacyjne. BArdzo przyjemnie się je pije, miła aromatyczna goryczka, baza słodowa też lekka . Jakby polskie koncernówki smakowałyby tak, prawdopodobnie zostałbym przy nich. Oczywiście jest wiele piw od tego lepszych.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo bardzo dobre jak na masówkę. Rzekłbym rewelacyjne. BArdzo przyjemnie się je pije, miła aromatyczna goryczka, baza słodowa też lekka . Jakby polskie koncernówki smakowałyby tak, prawdopodobnie zostałbym przy nich. Oczywiście jest wiele piw od tego lepszych.
        Srutu tutu. Kupiłem w Katowicach w Żabce do pociągu i smakowało jak pity zaraz po nim Goolman. Kiepścizna. Że baza słodowa jest lekka to się zgodzę, tylko ja bym to określił jako wodniste, nijakie, pustawe.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #49
          Srutu tutu i masz jednak rację. Degustacja kolejnego i tak. Piana nędzna, baza słodowa faktycznie bezbarwna, ale bardzo fajnie nachmielone.

          Comment

          • Pery77
            Senior
            • 03-2011
            • 142

            #50
            Mówcie sobie co checie a dla mnie to piwo juz od wielu lat jest wzorcem jasnego lagera. Pije je od wielu lat i dla mnie ma wciąż bardzo wysoki poziom. Piłem je tez w Czechach z beczki w knajpie i wcale nie różniło się wiele od tego dostępnego u nas w butelkach czy puszkach. 3 miesiące temu była na nie promocja w lidlu to kupiłem cały karton (20szt.). Ten chielowy świezy aromat jest idealny. Piłem wiele Czeskich piw i nadal moim nr 1 z jasnych pasteryzowanych lagerów jest Budweiser Budvar.

            Comment

            • Nadodrzak
              Member
              • 04-2011
              • 73

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bartszatki Wyświetlenie odpowiedzi
              W Lidlach po 2,49 - przytachałem już skrzyneczkę
              Lidl powrócił do tej chwalebnej tradycji i obecnie takoż (od 18.04 do 23.04) 2,49 zł za lahve. Karton 20x0,5l mile wypełni mi okres nadchodzących świąt.

              Piwo w mojej pierwszej piątce. Pierwszy raz pite z pipy w Litomyšlu w trudnych latach 90'. Od tej pory świat bez czeskiego piwa jest nie do wyobrażenia.

              Przy okazji witam wszystkich nowych kolegów i nowe koleżanki.
              Zôpadny Kaszëba

              Comment

              • Fala
                Senior
                • 07-2004
                • 671

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Nadodrzak Wyświetlenie odpowiedzi
                Lidl powrócił do tej chwalebnej tradycji i obecnie takoż (od 18.04 do 23.04) 2,49 zł za lahve.
                to ja lecę sprawdzić ... i zakupić kartonik
                Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                Admin ma zawsze rację

                PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                Comment

                • golinsky
                  Junior
                  • 04-2011
                  • 1

                  #53
                  wczoraj w lidlu zakupiona kratka a raczej karton...zacząłem...wchodzi jak zloto ok 20min na butle...klasa

                  Comment

                  • szu29
                    Member
                    • 04-2011
                    • 98

                    #54
                    I znów powtarzam słowa - chciałbym by nasze koncerniaki właśnie tak smakowały Widze że w lidlu ładna cena Nastepnym razem ruszę sie do lidla na piwne zakupy Ocna 3,7/5 Nowy Sącz TESCO 3,69zł
                    http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #55
                      Czytam sobie manifest Breivika i okazuje się, że czeski Budvar wymienia on jako swoje ulubione piwo, a amerykańskiego Buda nazywa sikaczem. Ot, taka socjologiczna ciekawostka.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #56
                        Dobrze schłodziłem i chlup...

                        Niezłe... na początku trochę słodkawe ale potem już fajnie goryczkowe... nie najgorsze
                        Spory gaz mocno orzeźwia więc błyskawicznie zniknęło z kufla...
                        Treściwość średnia więc przyjemnie weszło... przy ponad 25*C w cieniu...

                        Dawno nie piłem B i odczucia na dziś były jak najbardziej pozytywne

                        Comment

                        • djkynek
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 122

                          #57
                          Znow sie pojawiło w lidlu po 2,79 za butelke 1/2 l. Warka z terminem do 18/08/2012. Wg mnie wielki powrót. Chmiel i słód idealnie zrownowazone. Wiosna tez był w lidlu /z reszta taniej, ale strasznie plastikowy smak/. Obecna dostawa rewelacja !

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #58
                            Zakupiłem w Lidlu, 2,79zł

                            Mocno chmielowe, idzie smakowo już w dobrego zasłużonego pilsnera. Mało słodu, dobrze wysycone gazem. Na upalne dni idealnie gasi pragnienie.

                            Jak ktoś nie lubi dość gorzkich piw, niech lepiej nie kupuje.

                            Ja na bank powtórzę, tylko mam do tego lidla nie po drodze
                            Last edited by dlugas; 18-09-2011, 22:45.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Arcadio
                              Junior
                              • 07-2011
                              • 4

                              #59
                              Chmielowe jest i smakowało bardzo fajnie. Muszę porównać z oryginałem z Czech, jednak na oko wydaje mi się podobny. Dla mnie to piwo No 2 po Pilsnerku. Mam tą przyjemność, że mam 21 km do granicy i często próbuję różne piwka.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                #60
                                Przepraszam, ale jaki oryginał masz na myśli?
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎