Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Budvar, Světlý Ležák 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Arcadio
    Junior
    • 07-2011
    • 4

    #61
    Przywiezionym przeze mnie z Czech - w sumie to samo ale może się różnić wersja exportowa od tamtejszej.

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #62
      Skuszony promocyjną ceną w Lidlu postanowiłem powrócić po długim czasie do tego piwka i podzielić się wrażeniami na forum.

      Kolor jasnozłoty, klarowny, ale odbiegający od typowych czeskich 12.
      Piana dość wysoka, lecz niezbyt zbita. Pęka grubymi bąblami i po krótkim czasie pozostaje po niej tylko cienki kożuszek.
      Zapach wyraźnie słodowy, chmiel majaczy gdzieś w tle, ale jest go niewiele.
      W smaku również niepodzielna dominacja słodu, przy czym piwko nie sprawia wrażenia treściwego. W ciemno obstawiałbym, że piję desitkę, choć pod względem chmielowości trudno to piwo nazwać typowym czeskim pilsnerem.
      Opakowanie ładne, eleganckie, reprezentacyjne - exportowe.

      To piwo jest nastawione na export i jest to niestety wyczuwalne w smaku. Przy porównaniu Budweisera z konkurencyjnym Urquelem, ten pierwszy przegrywa przez nokaut. Do innych mniej znanych czeskich piw nawet nie ma sensu przyrównywać.
      Jedno z najsłynniejszych i niestety najmniej wyrazistych przedstawicieli browarnictwa naszych południowych sąsiadów. Smakowo kompletnie nie kojarzy się z Czechami, a bliżej mu do niemieckich koncernów.

      Za cenę 2,79zł od czasu do czasu można spróbować, ale tylko gdy nie ma w zasięgu żadnych innych "Czechów".
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #63
        Pytanie mam. Czym różni się to piwo od wersji "kroužkovaný ležák" ?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12203

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Pytanie mam. Czym różni się to piwo od wersji "kroužkovaný ležák" ?
          Według producenta - przed rozlaniem do beczek (tylko w tej formie jest) dodaje się nowe kultury drożdży browarniczych. W KEGach postępować ma dalsza fermentacja, która nadawać ma inny profil sensoryczny i biologiczny od tradycyjnego Budvara.

          Tyle teoria

          Comment

          • Feti
            Senior
            • 10-2010
            • 801

            #65

            Była promocja w Auchan 2 piwa za 3,50 . I nie pamiętam, jak poprzednio piłem to piwo, żeby nie miało ono piany. Nawet śladu nie ma po kilku sekundach od nalania. Albo mi się gust tak radykalnie zmienił, albo Budweiser obniżył loty niżej niż Kormoran. W tej chwili to najgorsze pite przeze mnie czeskie piwo. Nawet z Jihlavy są lepsze.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              Zakupiłem w Lidlu, 2,79zł

              Mocno chmielowe, idzie smakowo już w dobrego zasłużonego pilsnera. Mało słodu, dobrze wysycone gazem. Na upalne dni idealnie gasi pragnienie.

              Jak ktoś nie lubi dość gorzkich piw, niech lepiej nie kupuje.

              Ja na bank powtórzę, tylko mam do tego lidla nie po drodze
              Prawie po roku ponownie zakupiłem, ponownie w LIDLU. Tym razem za 2,77zł.

              Albo jestem jakiś dziś przepity, albo upał mi szkodzi, bo to dziisjesze nie ma nic wspólnego tam tym sprzed roku. Tamten pełny goryczkowy, smaczny gaszący pragienie a ten dzisiejszy to jakby rozwodniona dziesiątka w dodatku przypominająca bardziej lanego lecha czy tyskie niż nawet średniego lagera.

              Oj zawiodłem się bardzo.
              Następne pewnie kupię za rok

              Warka 05.06.2013

              fota pożyczona z netu dla dopełnienie obrazu jak to coś wygląda obecnie
              Last edited by dlugas; 07-07-2012, 22:38.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • qlpin
                Senior
                • 09-2011
                • 105

                #67
                obecnie jest dostępne w Lidlu, nie wiem czy w każdym, ale zapytać muszę, mianowicie:
                Czy Szanowni Koledzy też wyczuwają w smaku drugoplanowe warzywka, czy język po obiedzie mnie zawodz?

                w zapachu wszystko ok, warka do 13.06.2013 bodajże

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #68
                  Mam wrażenie, że piwo, a raczej wersja, która sprzedawana jest w Polsce w hipermaketach, mocno obniżyła loty. Kiedyś fajna chmielowa, pełna goryczka. Teraz zakupiłem kilka sztuk w Realu (promocja 3,49 zł) i smak koncernowy do bólu. Wodnistość, nijakość, ot tak poprawne, ale tej miłej czeskiej głębi chmielowego smaku doświadczanej przed laty, gdy sięgałem po to piwo, ni ma, no ni ma

                  Comment

                  • MlodyPiwosz
                    Member
                    • 04-2012
                    • 73

                    #69
                    Niestety największym minusem jest wodnistość . Piwo szybko traci swoje wysycenie . Jednakże jest poprawne , w smaku może nie zachwyca ale jest lekkie . Wysycenie OK , ładna buteleczka która potrafi przykuć uwagę z półki . Spróbować śmiało można .

                    Comment

                    • erudyta
                      Senior
                      • 11-2008
                      • 189

                      #70
                      Piwo było i nadal jest w ścisłej czołówce najlepszych piw. Piję go zawszę z chęcią i często do niego powracam. Dobry Budweiser nie jest zły, a że nie ma złego Budweisera, więc jest zawsze dobry...

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika erudyta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo było i nadal jest w ścisłej czołówce najlepszych piw.
                        Mozliwe, ale tylko koncernowych. Choć i tu miałbym wątpliwości.

                        Comment

                        • erudyta
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 189

                          #72
                          Piwo ma mocą i konkretną goryczkę, którą w piwach cenię ponad wszystko. A Budweiser właśnie takową posiada. I tu nie jest istotne czy to koncerniak, czy nie. Liczą się doznania smakowe, a w tym przypadku są one zaspokajane w zupełności.

                          Comment

                          • alterbeer
                            Senior
                            • 09-2011
                            • 138

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika erudyta Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piwo ma mocą i konkretną goryczkę, którą w piwach cenię ponad wszystko.
                            Mówisz o tych marnych 22 IBU, niewiele wyższych od polskich koncernówek? :>

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #74
                              Co by nie mówić będzie smakować za sklepem gdy ciepło...
                              Jeżeli zaczniemy doszukiwać się dawnych, dobrych smaków to się srodze zawiedziemy... niestety...

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika erudyta Wyświetlenie odpowiedzi
                                Piwo ma mocą i konkretną goryczkę, którą w piwach cenię ponad wszystko. A Budweiser właśnie takową posiada. I tu nie jest istotne czy to koncerniak, czy nie. Liczą się doznania smakowe, a w tym przypadku są one zaspokajane w zupełności.
                                22 IBU przy 12 Blg, podczas gdy dolna granica dla czeksiego pilsa to o ile się nie mylę 30 IBU...skoro to piwo ma mocną goryczkę to jak nazwać Żabaka z Bohumina, któy przy 11 blg ma podobno +40 IBU?
                                Last edited by pioterb4; 03-02-2013, 16:11.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎