Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Budvar, Světlý Ležák 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #31
    W ciągu ostatniego roku kilka razy sięgałem po wersję butelkową Budvara dostępną w Polsce i za każdym razem rozczarowanie - toż to piwo o charakterze (a właściwie jego braku) koncernówki! Teraz zakupiłem wersję puszkową, która była w promocji (partia 27.V.2011 r, 2,89 pln) i stwierdzam, że jest nieźle.

    Po pierwsze po otwarciu puszki dobiega świeży, chmielowy zapach. Po przelaniu do szkła uzupełniony jest on słodowością. Z pianą nie najlepiej, jest dość skromna i szybko zanika (do zera!). Ale smak rekompensuje tę niedogodność, jest pełny i dobrze zbalansowany. Na języku przez chwilę pozostaje przyjemna goryczka, wyczuwalne jest też prawidłowe nasycenie.

    Bardzo się cieszę, że to Budvar nadal smakuje. Po ostatnich doświadczeniach z butelkowym prawie już skreśliłem ten browar, ale przepyszna ciemna wersja przywróciła mi w niego wiarę. Teraz widzę, ze i z puszką jest nieźle, pozostaje sprawdzić jak się sprawuje wersja butelkowa.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Teraz widzę, ze i z puszką jest nieźle, pozostaje sprawdzić jak się sprawuje wersja butelkowa.
      Nie liczyłbym na zbyt wiele. Puszka od kilku dobrych lat jest spokojnie do wypicia, a butelka nie.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie liczyłbym na zbyt wiele. Puszka od kilku dobrych lat jest spokojnie do wypicia, a butelka nie.
        Dziwna prawidłowość. Zielona butelka zupełnie nie rozwiązuje sprawy, bo przecież nie o "skunksa" chodzi. Już nie pamiętam kiedy spotkałem się z taką rozbieżnością smakową piwa butelkowanego i puszkowanego w jednym przecież miejscu. Chyba że ta butelka specjalnie na Polskę robiona
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #34
          Nawet w samych Czeskich Budziejowicach smakuje strasznie cienko. Praktycznie żadnego aromatu, a w smaku... ot. woda z niewielką dozą goryczki. Wszędzie gdzie trafiliśmy podawane tak zimne że aż zgrzytały zęby (nie pamiętam żeby kiedykolwiek tak zimne piwo lano w Czechach w latach poprzednich jak obecnie).

          Nawet wersja Budvara z "tanku" w Masnych Kramach nic nie zdołała go poratować. No cóż, marketing nie polepsza smaku

          Nie liczyłem na wiele, ale i tak rozczarowany jestem "państwową" ikoną czeskiego browarnictwa.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12203

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

            Nawet wersja Budvara z "tanku" w Masnych Kramach nic nie zdołała go poratować. No cóż, marketing nie polepsza smaku
            Czy był to może Kroužkový ležák Budweiser Budvar? To taka tajemnicza nazwa niefiltrowanej wersji , która jakiś czas temu pojawiła się na czeskim rynku

            Swoją drogą "tankowe" piwa to czysty chwyt marketingowy, ale skuteczny. Czy pije się z beczki czy z większego zbiornika i tak mamy do czynienia z tym samym piwem.

            Comment

            • grew
              Senior
              • 05-2009
              • 766

              #36
              Niestety, zgadzam się z ARTem... Piwo to smakuje tragicznie! Pamiętam kilka lat temu, że było to jedno z moich podstawowych pozycji zakupowych w Czechach.
              Gdyby nie ostra potrawa, którą zajadałem podczas picia tegoż piwa (z beczki w Czechach), byłyby problemy z dokończeniem 0,5l. Może rzeczywiście w puszce lepsze, jak donosi docent? Póki co nie będę próbować.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy był to może Kroužkový ležák Budweiser Budvar? To taka tajemnicza nazwa niefiltrowanej wersji , która jakiś czas temu pojawiła się na czeskim rynku

                Swoją drogą "tankowe" piwa to czysty chwyt marketingowy, ale skuteczny. Czy pije się z beczki czy z większego zbiornika i tak mamy do czynienia z tym samym piwem.
                Tak, to był "un". Z racji identycznej bezsmakowości nie rozpocząłem nowego tematu...
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12203

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie liczyłem na wiele, ale i tak rozczarowany jestem "państwową" ikoną czeskiego browarnictwa.
                  Wiesz Arcie w czym leży Twój problem dotyczący rozczarowania tym piwem?
                  Nie w tym, że to piwo jest gorsze niż kiedyś, tylko że wiele czeskich browarów
                  robi już lepsze piwa. Jeśli ktoś pije piwo domowe, czy niefiltrowane z małych i restauracyjnych browarów, w tym czeskich, to inaczej zaczyna oceniać Budziejowice,
                  nawet we flagowym lokalu, jakim są budziejowickie Masne kramy.
                  Czyli ta nijakość tego piwa wynika z tego, że przegrywa z konkurencją - jak to koncerniak.
                  W porównaniu z np. polskimi koncerniakami wypada wciąż bardzo dobrze, ale co z tego...
                  no chyba, że mamy blisko Lidla a daleko dobrą konkurencję... obecna lidlowa promocja to piwo poniżej 2,50 zł

                  Comment

                  • Mikko
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 583

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wiesz Arcie w czym leży Twój problem dotyczący rozczarowania tym piwem?
                    Nie w tym, że to piwo jest gorsze niż kiedyś, tylko że wiele czeskich browarów
                    robi już lepsze piwa. Jeśli ktoś pije piwo domowe, czy niefiltrowane z małych i restauracyjnych browarów, w tym czeskich, to inaczej zaczyna oceniać Budziejowice,
                    nawet we flagowym lokalu, jakim są budziejowickie Masne kramy.
                    Czyli ta nijakość tego piwa wynika z tego, że przegrywa z konkurencją - jak to koncerniak.
                    W porównaniu z np. polskimi koncerniakami wypada wciąż bardzo dobrze, ale co z tego...
                    no chyba, że mamy blisko Lidla a daleko dobrą konkurencję... obecna lidlowa promocja to piwo poniżej 2,50 zł
                    100% racji, czasem uważam że piwa na forum powinny mieć kategorie w ocenianiu - 4 jak na koncern, 2 jak na mały browar itd. (zaraz ktoś napisze że piwo albo jest dobre albo nie, ale jak widać nie do końca jest to takie proste). Wiem że jak sam robiłbym piwo moje oceny wielu piw były by zupełnie inne

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #40
                      Budějovický Budvar - pivo z tego browaru widocznie mi nie podchodzi (i budvar i Pardal) w wersji butelkowej. W knajpach jest już ok. Z butelka zawsze sie strasznie mecze. Wydaje mi się ze jest jakoś mega mocno nagazowane. Jak fachowo nazywa się ta charakterystykę piva? Według Was tez to piwo ma jakoś nadzwyczaj dużo gazu?
                      LP

                      Comment

                      • bartszatki
                        Junior
                        • 10-2010
                        • 2

                        #41
                        W Lidlach po 2,49 - przytachałem już skrzyneczkę

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #42
                          Wystawiają w skrzynkach?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • bartszatki
                            Junior
                            • 10-2010
                            • 2

                            #43
                            Sprostowanie - przytachałem "kartonik" 20 szt BTW bardzo fajnie wygląda - dobry będzie na przeprowadzki

                            Comment

                            • kakaduPL
                              Junior
                              • 12-2010
                              • 2

                              #44
                              W Leclercu na Gdańskim Przymorzu jest po 2.19 za butelkę
                              Last edited by kakaduPL; 24-12-2010, 13:54.

                              Comment

                              • Kwadri
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1216

                                #45
                                Kolor: Jasnozłoty.
                                Piana: Drobna nawet ładna, ale szybko znika do pierścienia.
                                Zapach: Głównie chmielowy z delikatnym słodem w tle.
                                Smak: Delikatna goryczka zostawia miły posmak. Tło lekko słodowe. Ogólnie dobre, ale brakuje trochę treści.
                                Wysycenie: Bardzo dobre.
                                Opakowanie: Jak na zdjęciu powyżej. Kapsel czerwony z logo browaru.

                                Lepsze niż niejeden polski koncerniak.
                                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎