Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sinebrychoff, Koff Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sinebrychoff
    Junior
    • 04-2004
    • 15

    Sinebrychoff, Koff Porter

    Ciekawy porter z Finlandii. Butelka 0.33 l, ladna etykietka.

    Bardzo ciemny kolor prawie czarny , pod swiatlo ciemno brazowy-wisniowy. Zapach bardzo przyjemny , palonego slodu z lekkim dodatkiem vanilii. Pianka brazowa drobnoziarnista, utrzymuje sie okolo 3 minut. Smak to mieszanka palonego slodu z lekka nuta kawy i jakby rodzynek, slodkawy choc czuc lekka goryczke, nie tak intensywny jak smak polskiego zywca lub okocimia portera , ten jest delikatniejszy.

    Polecam tego portera wszystkim koneserom tego ciemnego trunku

    Niestety nie wszystko jest tak piekne jak to wyglada , cena butelki 0.33l to $3.80 , a w niektorych sklepach przekracza $4.00 i nawet na amerykanskie warunki to cholernie drogo.
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Pilem tego porterka na praktyce studenckiej w finskim miasteczku o pieknie dla nas brzmiacej nazwie Huittinen Bylo to bardzo dawno, tylko tyle pamietam ze mi smakowal i przypominal polskie portery. No i mozna go bylo kupic tylko w rzadko rozmieszczonych sklepach Alko (finskich monopolach), jak i wszystkie piwa powyzej 4.5% i mocniejsze trunki. W 10-tysiecznym Huittinen bylo tylko jedno Alko wiec czesto tam robilismy wycieczki
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      małe uzupełnienie, najprawdpodobniej browar "OY SINEBRYCHOFF Ab" w miejscowości Kerava (helsiński oddział jest zamknięty)
      alk 7,2%, brak info o zaw. ekstr.

      dobrze by było gdyby Sinebrychoff potwierdził te informacje
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • sinebrychoff
        Junior
        • 04-2004
        • 15

        #4
        Tak jest zawartosc alk 7,2% , na butelce nie ma podane jaka jest zawartosc ekstraktu ale na pewno jest to mniej niz 22,5 .

        To wlasnie sprawia ze ten porter jest delikatniejszy w smaku od naszych ciezkich porterow .

        Co do browaru OY Sinebrychoff Ab to o ile wiem zostal przejety przez Carlsberga ale produkcja chyba idzie dalej bo porter ten jest dostepny w specjalistycznych sklepach z piwem w USA.

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4996

          #5
          Wreszcie go upolowalem
          Attached Files
          5400 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Napiłem się tego portera z beczki w knajpce Ledig Erf w Utrechcie!
            Bardzo ciemno brązowe, zapach i smak gorzkiej kawy i lekko owocowe, w długim posmaku zostaje palona kawowa goryczka, bardzo wytrawny, treściwy prawie jak polskie portery 22-ki tylko bardziej gorzki. Przypomina mi Portera Żywieckiego z czasów jak był warzony w Żywcu, zanim się przeniósł do Cieszyna. Smakował!
            Last edited by lzkamil; 07-08-2007, 00:53.
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • Gambrinus
              • 06-2001
              • 696

              #7
              Dzisiaj pilem go z beczki w pubie niedaleko mojej pracy. Potwierdzam opinie poprzednikow - porzadny, baltycki porter, zdecydowanie mniej slodki niz polskie ale rownie esencjonalny. Moja uwage zwrocily owocowo-estrowe nuty - po sprawdzeniu na stronie browaru moje podejrzenia sprawdzily sie - to jest piwo gornej fermentacji. 4+ (2-5)
              Popieraj małe browary!!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Kolor czarny, nieprzeniknionej smoły.
                W zapachu kawa, ciemna czekolada, palone słody i przypalony karmel a w dalekim planie nieco anyżu (a może to ta osławiona, skandynawska lukrecja?)
                Smak przede wszystkim wytrawny. Dalej pokazuje się goryczka, z początku delikatna, pod koniec zmasowana - zarówno z chmielu jak i palonego słodu. W międzyczasie wyczuwalny karmel i suszone owoce. Posmaków alkoholowych brak, leciutko rozgrzewa.
                Wysycenie na tyle spore, że do końca pokala 0,33 l pracuje.

                Pyszne piwo, które raczej nie jest porterem bałtyckim (drożdże górnej fermentacji, ekstrakt 17 Blg, brak treściwości i lepkości porteru bałtyckiego). Może to jest imperialny stout rosyjski, jak sugeruje strona www browaru.

                Haniu i Kierowniku, dzięki za kontrabandę

                Comment

                • badejza
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 277

                  #9
                  Dzisiaj pora na porter z Finlandii. 7,2% alk. obj.
                  Butelka ani kapsel nie zmieniły się ani o jotę od zdjęcia Latarnika, czyli już 9,5 roku ten sam design.

                  Piwo jest pierwsza klasa.
                  Piana: drobnopęcherzykowa, utrzymuje się krótki czas
                  Zapach: wyborny, już po otworzeniu butelki atakują nas aromaty kawowo-karmelowe i takie tez możemy wyczuć ze szklanki
                  Smak: również świetny, nie czuć zupełnie, że to porter wagi lekkiej. Jest spora wytrawność, smak kawy zbożowej i paloność. Całość pozostawia piękny finisz w ustach, oblepiając nasze podniebienie. Powtórzę - zupełnie nie czuć, że to prawdopodobnie ekstrakt 19% lub 20%. Pije się to jak najlepsze portery 22%. Trochę przywodzi mi on na myśl starego Żywca z Cieszyna 22%.
                  Wysycenie: małe, ale lekko szczypie w podniebienie

                  Cóż, co mogłem, to napisałem. Piwo, wg mnie, bardzo dobrej jakości. Polecam spróbować, jeśli ktoś ma możliwość, choć nie jest łatwo je dostać.
                  Chamstwo w państwie, Panie.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎