Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hertog Jan, Karakter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Hertog Jan, Karakter

    Następny Hertog Jasiu przywieziony z Holandii. Alk. 7.5%, but. 0.3 l. Z podtytułem Speciaalbier.
    Bursztynowy kolor, naprawdę niezła piana, umiarkowale nasycenie. Fajny ciężki słodowy zapach, smak podobny, trochę równoważącej goryczki i owoców. Ogólnie kolorem i smakiem trochę przypomina dawnego Kapra Królewskiego z Gdańska. Naprawdę zacny mocny lager, daję pełną 4.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    U mnie piana niestety marna. Znikła. Smak pomimo 7,5% całkiem fajny, taki właśnie trochę ciężkawy. Fajne piwko.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #3
      przyturlałem i ja z Holandii Kraktera
      Kolor - herbaciany, piana początkowo gęsta, ale znikła szybko osadzając się na szkle, słabo nagazowane niestety, smak owocowo goryczkowy, trochę czuć alkohol w zapachu już tylko owoce.... słaba 4 z minusem jak dla mnie - nie powala - to druga moja przygoda z Hertog Janem (po pilsie, który bardzo mi smakował) ale tym się trochę rozczarowałem - może kiedyś spróbuję kolejnych produktów....może....
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Brakująca fotka:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Kupione w 2010 w Utrechcie w sklepie sieci Albert Heinj za ok. 1,00€.

          Pite 17 stycznia.

          Kolor: Ładna, głęboka czerwień, klarowny.
          Piana: Całkiem ładna i trwała.
          Zapach: Słodkawo-kwiatowy, jak w polskich strongach. Po lekkim zamieszaniu jest lepiej - pojawiają się nuty owocowe, karmelowe i orzechowe, a nuta alkoholowa okazuje się całkiem znośna.
          Smak: Treściwy, ale ta treść jest raczej mdła. Czuć lekkie nuty owocowe, a także przyjemne herbatniki, ale całość zbyt słodkawa, pozbawiona goryczki i nie różniąca się zbytnio od polskich strongów.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Etykieta prosta, charakterystyczna dla browaru.
          Uwagi: Rozczarowanie. Spodziewałem się czegoś bliższego piwom belgijskim, a dostałem niewiele więcej niż mózgotrzep.

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Rubinowy wchodzący w lekki brąz, klarowne.
            Piana: Koloru złamanej bieli, średnio obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha oblepiając szkło.
            Zapach: Mocno owocowy: wiśnie, nawet coś jakby truskawki, w tle lekka nutka likierowa.
            Smak: Średnio treściwe. Słodowość i tak jak w zapachu zdecydowana dominacja nut owocowych, kojarzących mi się głównie z wiśniami, czereśniami czy truskawkami, w tle jakaś minimalna, ziołowa nutka chmielowa i szczypta alkoholu o likierowym charakterze, bardzo elegancko wkomponowana. Wszystko wieńczy średnia, minimalnie alkoholowa goryczka.
            Wysycenie: Średnie.
            Ogółem: Bardzo dobre.
            BeerFreak.pl

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎