Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Emelisse, Barley Wine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    Emelisse, Barley Wine

    But. 0,33l, 10,5% alk, ekstr. 25 Plato, IBU 75, EBC 25, chmielone Magnum i Fuggles.

    Kolor - Ciemny bursztyn, opalizujący.
    Piana - Dość obfita, beżowa, niezbyt trwała.
    Zapach - Instensywny, mocno słodowy, wyraźnie słodko-karmelowy i alkoholowy, do tego sporo owoców (rodzynki), lekkie nuty chmielowe ledwo przebijają się przez wspomniane wcześniej aromaty.
    Smak - Pełny, słodowy, słodkawy owocowo-karmelowy początek jest zrównoważony przez solidną i długą goryczką o lekko ziołowym charakterze. Alkohol obecny i rozgrzewający ale dużo mniej wyraźny, niż sugerował zapach, sącząc i ogrzewając piwo odkryłem w nim jeszcze lekkie korzenno-przyprawowe posmaki.
    Wysycenie - Niskie.
    Opakowanie - Jak na zdjęciu, kapsel goły.

    Kupione za 17zł w stołecznej "Joli", lekko zaszalałem żeby uczcić awans.
    Może i pora roku nieodpowiednia ale po prostu mnie naszło To moje pierwsze piwo w tym stylu i muszę przyznać, że mi smakuje, inna sprawa, że lubię mocne piwa.
    Attached Files
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    #2
    Wersja 2012 (od 2011 w nowej, białej szacie graficznej, z zaznaczonym rocznikiem i innymi parametrami co roku).
    28*Blg, 12% alk, 25 EBC, 55 EBU

    Kolor ciemny bursztyn
    Piana niska ale trwała, bardzo drobno-pęcherzykowa.
    Aromat bardzo złożony, bogato słodowy, karmel, mocne estry, minimalny chmiel, likierowy alkohol, lekka wanilia, lekkie orzechy, minimalne nuty jakby wędzone i wrażenie mlecznej/śmietankowej słodkości (?).
    Smak mocno słodowy, likierowość, alkohol mocno wyczuwalny, lekko piekący, goryczka w zasadzie niska, słodowość bardziej równoważy alkohol niż chmiel, wysycenie średnio-niskie finisz tostowo-orzechowy.

    Piwo ciekawe, jednak niezbalansowane, alkohol dość dominujący w smaku, jak ktoś ma w piwniczce to raczej polecam jeszcze potrzymać

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Wersja 2012 - 28 Plato, 12% ABV, 25 EBC, 55 EBU

      Kolor: Ciemny bursztyn, mętny, widoczne zbite drobinki drożdży.
      Piana: Biała, kremowa, dosyć gęsta, średnio obfita, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha oblepiając szkło.
      Zapach: Sporo górnofermentacyjnych owoców, kwiatowa chmielowość, słodowość, lekki karmel.
      Smak: Bardzo treściwe, choć po 28 Plato możnaby spodziewać się jeszcze więcej. Słodowość, mocne owoce, kwiatowe posmaki chmielowe, minimalny karmel. Całość dosyć słodka ale bardzo dobrze skontrowana. Posmak alkoholu lekki zwłaszcza jak na 12%, taki likierowy i lekko piekący, bardzo dobrze wkomponowany. Goryczka średnio wysoka o alkoholowym zabarwieniu.
      Wysycenie: Niskie.
      Ogółem: Znakomity barleywine.
      BeerFreak.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎