Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rittmayer, Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12219

    Rittmayer, Weizenbock

    Rittmayer ma duży wybór piw, ale to chyba dość nowy produkt, albo sezonowy,
    bo na stronie http://www.rittmayer.de/brauerei/sortiment.php występuje w zakładce
    Winterweizen.

    Ale jak na 8,5% alk. to powinien być doppel,

    Aromat - taki jak ma być pszenicznych bockach- owoce, ale nie tak cytrusowe, bardziej słodkie, dojrzałe, jest banan, nuta drożdżowa
    Piana - wysoka, gęsta, w miarę trwała, kremowa, zostaje na szkle
    Barwa - brunatno-mętna
    Wysycenie - umiarkowane, ale przyjemnie musujące
    Smak - na początek wyraźny karmel, czy nawet mleczna czekolada, ale zaraz pojawiają się przyjemne owoce i one przykrywają pierwsze doznanie słodkości na rzecz przyjemnej cierpko ści, choć kwaskowość nie jest wysoka a przyjemne słodkawo-owocowe nutki suszu owocowego są wyraźne; wyczuwalne drożdże, pozostawiające lekki goryczkowy posmak na języku. Na koniec bardzo przyjemnie rozgrzewa podniebienie. Pomimo woltażu niezwykle gładko i dobrze pijalne. Bez wachania sięgnąłbym po następne.
    Treściwość - wysoka, ale nie jest ciężkie

    Jedynie do czego mógłbym się przyczepić, to troszkę do wysycenie, którego ciut brakuje pod koniec, choć cały czas lekko podszczypuje.
    Bardzo smaczne piwo, ale Rittmayery tak mają

    Do pełni szczęścia przydałby mi się teraz jakiś jeszcze bardziej "gęsty" Schorschbock,
    którego również dystrybuuje Piwiarnia Żywiecka.
  • Sekator
    • 06-2013
    • 269

    #2
    Świetny weizenbock. Dominuje ten drugi człon nazwy stylu. Piwo jest treściwe, karmelowo-owocowe z palona goryczką na końcu. Doskonale spisze się w ciemne jesienne wieczory.
    Attached Files
    http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9735

      #3
      Piwo (jak widać na fotce) jest brązowe i mętne.
      Tworzy kremową, wysoką, średniodrobną i średniotrwałą pianę.
      Pachnie karmelowo z nutką wanilii, tło orzechowe, pszenicznych zapachów nie stwierdzono.
      Smakowo podobnie, bardzo głęboki smak, orzech znowu ze śladami wanilii, o dziwo nie czuć alkoholu, podobnie jak smaków weizenowych .
      Nagazowanie średnie, a nadal czepiając się weizenów, to nawet niskie... Opakowanie (jak widać) w starym stylu: butelka euro, kapsel browaru, łeb muflona, barwy czarno-złoto-białe.
      Trzeba być czujnym, bo alkoholu nie czuć wcale, ale muflon jednak lekko podcina kolanka .

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Kolor ciemnobursztynowy, lekko mętny. Pod światło pojawiają się ładne rubinowe błyski.
        Piana drobna, zwarta, wysoka, długa, koloru jasnokremowego.
        Aromat tosta, spieczonej skórki chleba, karmelu, rodzynek, śliwek, gruszek i solidnej słodyczy dojrzałych bananów.
        Smak nieco karmelowy z nutami opiekanymi, słodkie owoce (mocne i skoncentrowane), błąka się jakaś drzewna nuta. Piwo gęste, dość treściwe ale raczej wytrawne. Alkohol jest ale pod bardzo przyjemną, likierową postacią.

        Smakowało mi przepysznie i tak trafiło w oczekiwania, że nawet nie przemknęło mi przez myśl aby tego wieczora otworzyć jakąkolwiek kolejną butelkę.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Bardzo solidne piwo, pełne w smaku, pomimo swoich 8,5% bardzo pijalne
          Podobnie jak Pancernik nut pszenicznych nie wyczułem, ale nie ma to zbytniego wpływu na wysoką ocenę tego trunku.
          Wypiłem z niekłamaną przyjemnością
          Warka z datą przydatności do 19.02.14.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎