Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gansbräu, Hell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Gansbräu, Hell

    Gansbräu 92318 Neumarkt
    Hell jest piwem jasnym o zawartosci Alk.5 %
    Piana obfita i trwala.
    Kolor ladny bursztynowy.
    Mocna Aroma chmielowa i przyjemna lagodna goryczka
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    Andi, fajnie że dodajesz opisy nowych piwek, ale BAAAAARDZO PROSZĘ miej litość dla moderatora - jak już wklepujesz temat to przynajmniej z odrobiną rozwagi:

    nazwa_browaru, nazwa_piwa

    pomiędzy nazwą browaru a nazwą piwa jest kolejno:

    przecinek, spacja

    nie odwrotnie.

    dziękuję.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2542

      #3
      Solidne piwo z najmniejszego i według mnie najlepszego browaru w małym miasteczku prowincji Oberpfalz, Neumarkt. Nie na temat: kto nie pił Bocka z tego browaru, niech cierpliwie poczeka do grudnia, bo się opłaca.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
        Solidne piwo z najmniejszego i według mnie najlepszego browaru w małym miasteczku prowincji Oberpfalz, Neumarkt. Nie na temat: kto nie pił Bocka z tego browaru, niech cierpliwie poczeka do grudnia, bo się opłaca.
        Oberpfalz czyli Górny Palatynat w Bawarii. Niestety nie miałem okazji pić ich bocka, ale ich czerwone jest kapitalne:

        Browar z Neumarkt in der Oberpfalz (bawarski Górny Palatynat). Gęś w nazwie najprawdopodobniej pochodzi od XVI w. gospody "Pod Złotą Gęsią", która stała się zalążkiem browaru. Czerwony lager Ekstr. 11,5% Alk. 5% Chmiele: rzadko używany w Bawarii Magnum, poza tym Perle, Tradition (Hallertau) Sredbny


        Z tym piwem mam pewien dylemat. Otóż na zdjęciu Andiego piwo ma dużo ciemniejszy kolor niż moje.

        Na stronie podają, że w zasypie jest też słód wiedeński:

        Unser Renner!  Unser traditionelles Vollbier für jede Gelegenheit. Ein Bier von schimmernder Bernsteinfarbe mit betont malzigem Aroma und vollem Geschmackskörper bei leicht anklingender Hopfennote. Stammwürze: 11,5%, Alkoholgehalt: 5%, Reifezeit im Lagerkeller: 6 Wochen Malz Helles Malz, Wiener Malz Hopfen Magnum, Perl


        A moje piwo jest słomkowe, jak również w smaku nie czuje raczej nut słodu wiedeńskiego... Mają też tego hellesa w wersji keller, ale zasyp ten sam.
        Być może zmienili recepturę, a na stronie www zostały stare informacje

        Aromat - słodowy z suszonym ziarnem, trochę chmielu w kierunku łąki i siana
        Piana - zdecydowanie wysoka, zwarta, trwała, zostaje na szkle
        Barwa - słomkowa, opalizująca
        Wysycenie - średnie, musujące
        Smak - słodowy (suszone ziarno), ciut kwasku, trochę chmielu (jak na styl i region powyżej średniej), lekka goryczka
        Treściwość - nieco łagodniejsza pełnia

        Dobre, rześkie w odbiorze.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Bardziej się różni samo piwo niż opakowanie... Click image for larger version

Name:	P1070867.JPG
Views:	39
Size:	24,9 KB
ID:	2315881

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎