Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herrnbräu, Koźlak/Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof_IPA
    Junior
    • 09-2014
    • 23

    #61
    Kolor: Ciemno - bursztynowy, klarowny [4.5]
    Piana: Początkowo bardzo wysoka i redukuje się do skromnej obrączki [4]
    Zapach: melonoidalny, słodowy [4]
    Smak: Czuć wyraźnie karmel, z czekoladowym posmakiem. Mimo to nie jest zalepiające. Czuć średnią goryczkę. średnio treściwe. Dobry koźlak. [4.5]
    Wysycenie: Srednie - ok [5]
    Opakowanie: ładna obła butelka, z czarną etykietą. Podoba mi się prostota etykiety, daje to pewnej elegancji. Minus to mało informacji na etykiecie odnośnie składu i kapsel nie pasujący do całości (zielony z logo browaru) [4]
    Uwagi: Dobry koźlak, za średnią cenę (5,5 zł w Piotrze i Pawle).

    Comment

    • majeure
      Senior
      • 03-2011
      • 315

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof_IPA Wyświetlenie odpowiedzi
      Opakowanie: ładna obła butelka, z czarną etykietą. Podoba mi się prostota etykiety, daje to pewnej elegancji. Minus to mało informacji na etykiecie odnośnie składu i kapsel nie pasujący do całości (zielony z logo browaru) [4]
      Uwagi: Dobry koźlak, za średnią cenę (5,5 zł w Piotrze i Pawle).
      W którym to gdańskim Piotrze i Pawle mają jeszcze w sprzedaży już teraz ponad siedmioletnie piwo?

      Comment

      • Rogerson
        Senior
        • 08-2012
        • 421

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure Wyświetlenie odpowiedzi
        W którym to gdańskim Piotrze i Pawle mają jeszcze w sprzedaży już teraz ponad siedmioletnie piwo?
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
        Prawdopodobnie piłeś to piwo
        to chyba o to piwo chodzi, dziś np widziałem je w Kauflandzie.

        Comment

        • Krzysztof_IPA
          Junior
          • 09-2014
          • 23

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure Wyświetlenie odpowiedzi
          W którym to gdańskim Piotrze i Pawle mają jeszcze w sprzedaży już teraz ponad siedmioletnie piwo?
          Dobra uwaga, pomyliłem topic. Recenzja dotyczyła Koźlaka Bock Beer warzonego przez Herrnbrau GmbH & Co. KG z Inglostadt z Niemiec, ale na zlecenie Polaków. Tutaj zdjęcie


          Etykieta bardzo podobna do tej w pierwszym poście.

          Comment

          • Krzysztof_IPA
            Junior
            • 09-2014
            • 23

            #65
            Kolor: Ciemno - bursztynowy, klarowny [4.5]
            Piana: Początkowo bardzo wysoka i redukuje się do skromnej obrączki [4]
            Zapach: melonoidalny, słodowy [4]
            Smak: Czuć wyraźnie karmel, z czekoladowym posmakiem. Mimo to nie jest zalepiające. Czuć średnią goryczkę. średnio treściwe. Dobry koźlak. [4.5]
            Wysycenie: Srednie - ok [5]
            Opakowanie: ładna obła butelka, z czarną etykietą. Podoba mi się prostota etykiety, daje to pewnej elegancji. Minus to mało informacji na etykiecie odnośnie składu i kapsel nie pasujący do całości (zielony z logo browaru) [4]
            Uwagi: Dobry koźlak, za średnią cenę (5,5 zł w Piotrze i Pawle).

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #66
              Zakupiłem dla przypomnienia za 4,20 w Oszołomie, i muszę przyznać, że nokautuje Amberowskiego dziada już w pierwszej rundzie. Co najmniej 2 ligi wyżej, można powiedzieć, że klasyka stylu, chociaż nie jestem koźlakopijcą, to ten wyjątkowo mi smakuje
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #67
                Po pierwszej degustacji oceniłem piwo jako przereklamowane.
                Kolor piwa typowy dla koźlaka, no może trochę za jasny. Piana kremowa szybko opadła do krążka na obrzeżu.
                W zapachu intensywnie czuć słody, palone, karmelowe z nutą kawową. W smaku również dominują słody. Ale jest i goryczka, potęgowana wysokim wysyceniem i spora dawka alkoholu. Daje to efekt wytrawnego piwa. Wkurza mnie jednak to nagazowanie! Bez to picie koźlaka na finiszu było już nieco męczące.
                Warka z terminem do 04.12.15

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #68
                  Karmelowa bomba. Nie w sensie, że takie pyszne, tylko tak intensywnie karmelowe. Piwo słodkawe, właściwie słodkie, chociaż jednocześnie ciała ma bardzo mało. Alkohol właściwie niewyczuwalny, goryczka niska, ale nie jest to zarzutem, wszak ten styl tak ma. Nagazowanie dosyć wysokie, ale zważywszy na wysokie odfermentowanie tutaj pasuje.

                  W sumie smaczny koźlak. Niczego nie urwie, ale smakować - smakuje.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #69
                    No to kolejny eksperyment.

                    Piwo jak w tytule.
                    Dwie warki. Pite jedno po drugim

                    I - 18.08.2016 - świeżak kupiony tydzień temu
                    II - 10.03.2015 - lekko już odleżakowany

                    Piana: w obu taka sama, czyli drobna, średnio obfita, coś tam zdobi szkło
                    Aromat:
                    -świeżak: średnio ku mało intensywnemu, karmel, lekki alkohol, minimalne ciemny chleb
                    -leżakowany: mocniejszy, bogatszy, bo sporo suszonych owoców: śliwki, rodzynki, morele może nuta brzoskwini. Karmelu prawie brak no i wydaje się pełniejszy i słodszy

                    SMAK:
                    -świeżak: pustawy, głównie karmelowy czyli kwaśno lekko słodki. Mało co się dzieje. Lekko alkoholowy, ale nie jakoś wybitnie. Ogólnie smak ubogi, płaski i jednowymiarowy.
                    - leżakowany: pełny, o wiele bardziej wyraźny i złożony. Zdecydowanie mniej karmelu, mniej alkoholu. Więcej za to owoców znanych z Belgii: suszone morele, brzoskwinie troszkę śliwki. Lekko kandyzowany posmak.

                    No i albo mają spore wahania warek, albo takie wsadzenie tego koziołka do piwnicy nie jest złym pomysłem.
                    Niestety za te 4,99zł czy czasami i 5,99zł wolę kupić porter bałtycki i wsadzić go od razu w gardło lub do szafy w piwnicy.

                    Może jeszcze kupię jednego i zapomnę o nim tym razem na 2 lata.
                    Ogólnie warto leżakować takie mocniejsze koziołki, ale tylko i wyłącznie jak są w dobrej cenie (bo nawet przeciągnięty bock z perły sporo u mnie zyskał)
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • GreenFox
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 273

                      #70
                      Koźlak z Perły po dobrym odleżakowaniu robi się naprawdę ciekawy - w tej cenie to jest mistrzostwo świata A co do opisywanego temacie koźlaka - ze względu na moc leżakowanie daje w nim naprawdę ciekawe efekty. Czasami jest dostępny po promocji i mam wrażenie, że naprawdę warto

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #71
                        Obecnie dostępna w tesco partia straciła i rogi, i jaja.
                        Pustawe i płytkie. Poza pumperniklem niewiele w nim można znaleźć. Bardzo duże zaskoczenie in minus.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #72
                          To piwo zmarniało już rok temu. Sam to przetestowałem i się oduczyłem nawet patrzeć na to piwo w Tesco czy PiP. Szkoda.
                          Lepiej już kupić GIP z Ambera :] i tańszy
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #73
                            Lepiej, lepiej... Ale co poradzisz jak jesteś na nocnych zakupach, wiesz, że w domu nic nie masz a GIPa nie ma? Żywieckiego znowu nie chciałem, trza było brać Okocimia.

                            PS: proszę nie drążyć tematu dlaczego na mieszkaniu nie miałem, żadnego piwa. Jest mi wstyd

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #74
                              Ja nie podrążę tematu dlaczegoś nie miał piwa w domu, a Ty nie drąż ile ja go akurat w mieszkaniu posiadam.
                              Szkoda tego Herrn Bocka bo to dobry koziołek był. Taki prawie porter.
                              Styl i tak już na wymarciu (w naszych sklepach)
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Admirador
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 431

                                #75
                                Warka 01/09/17.
                                Kolor: czy ja wiem, kasztanowy, może ciemny rubin, coś takiego.
                                Piana: szybko znika, słabo pod tym względem.
                                Aromat: ciemne słody, karmel, trochę ciemne owoce, nie najgorzej.
                                Smak: Nie za słodko, czego się obawiałem, nawet jakaś goryczka w tle, alkohol ładnie ukryty, trochę nijakie, ale najgorsze nie jest.
                                Gaz: na początku wydaje się za wysoki, z czasem nie przeszkadza specjalnie.

                                Ogólnie: trochę bez charakteru to piwo, ale po koźlakach nie spodziewam się wiele
                                Najgorsze nie było, z piw dostępnych w Kauflandzie chyba jedno z lepszych na jesienno-zimowe wieczory. Ale prędko raczej nie wrócę, tyle jest lepszych piw...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎