Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schierling, Original Schierlinger Hell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Schierling, Original Schierlinger Hell

    Butelka 0,5 litra NRW, alkohol 4.9 %, eks. P 11, kapsel dedykowany piwu
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - wyraźny chmiel i aromat słodowy
    Gaz - okey
    Smak - wyraźna nuta słodowa, lekko słodkie, średni chmiel, lekka goryczka, ciut kwasku
    Poprawne piwo do gaszenia pragnienia

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2123 - moje 1073 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Przez kilka lat piwo zyskało na mocy, teraz ma 5,2%.
      Nie jestem jednak pewien, czy jest warzone "na miejscu", czy jednak przez Kuchlbauera, do którego całkowicie browar w Schierling należy.
      Kolor piwa to... bladość żółtości przeraźliwa, czasem hellesy są takie nieopalone... Piana biała, drobna, wysoka, niezbyt trwała, ale za to ładnie się osadza.
      Pachnie chmielem i ziołami, podpartymi delikatnie nutami słodu i owoców. W smaku najpierw goryczka, dość łagodna (przedrewolucyjna ), zza niej wychodzą owoce, słodkawe, raczej nie jabłka, raczej gruszki albo inne manga (liczba mnoga ).
      Nagazowanie dość wysokie. Opakowanie to bawarska klasyka (Oberpfalz), kapsel piwa, owalna eta na czarnym tle, na niej barokowy herb browaru (albo Kuchlbauera), poniżej zaprzęg piwny - jak na focie.
      Można napisać bez większej przesady, że to klasyczny helles...

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        na niej barokowy herb browaru (albo Kuchlbauera)
        Browar należy do Kuchlbauera. W ogóle dziwna sprawa z tym browarem, bo to piwo warzą jako Spezial-Brauerei Schierling a pilsa jako Pils-Brauerei Schierling.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12205

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie jestem jednak pewien, czy jest warzone "na miejscu", czy jednak przez Kuchlbauera, do którego całkowicie browar w Schierling należy.
          Też miałem wątpliwości, czy w ogóle ten browar istnieje, bo Zum Kuchlbauer choć to browar piw pszenicznych jest też właścicielem De Bassus Schlossbrauerei Sandersdorf, który hlles warzy i oba piwa mają 4,9% alk.

          https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...orfer-bio-hell

          Wygląda jednak na to, że ten browar z bawarskiego Górnego Palatynatu warzy piwo, Street view pokazuje odnowiony budynek browaru (widać sprzęt) z restauracją i hotelem.
          Poza tym od 2022 zatrudniony jest jako piwowar w tym browarze Ludwig Mederer, który warzył wcześniej piwo w klasztornym Weltenburgerze.

          Aromat - słodowy, podsuszone ziarno, chleb, chmiel znikomy
          Piana - zdecydowanie wysoka, średnie pęcherze, średnia trwałość z koronką
          Barwa - słomkowo-złota
          Wysycenie - umiarkowane, musujące
          Smak - słodowy z podsuszonym ziarnem, ciut chleba, lekki chmiel (łąka) z bardzo delikatną goryczką
          Treściwość - pełne
          .
          Ogólnie solidny bawarski klasyk.
          Obecna nazwa Schierlinger Hell (bez Original).





          Last edited by darekd; 10-08-2023, 16:03.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12205

            #6
            Click image for larger version

Name:	P1120534.JPG
Views:	20
Size:	26,0 KB
ID:	2335088

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎