Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika, München Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Baltika, München Weizen

    Pszenica z nowej serii Beers of the World. Nazwa ma podkreślać pochodzenie stylu, choć lepiej pasowałaby dla dunkela, lub choćby dla marcowego. Ekstrakt/alkohol - 12%/5%. Literka W na kontrze świadczy, że uwarzono je w browarze w Sankt Petersburgu.

    Barwa złocista, z nieznacznym odcieniem pomarańczy oraz z lekkim zamgleniem.
    Piana potężna, niemalże wzorcowa, choć po pięciu minutach stania dość gwałtownie opada do cienkiej, mięsistej zawiesiny.
    Aromat przyjemny, wyrazisty, stylowy, estrowo-fenolowy, z przesunięciem w kierunku tych drugich (goździki, pieprz)
    Smak już raczej nie wzbudza takich zachwytów. Pomiędzy oczekiwanym charakterem piwa pszenicznego przewijają się nieco kartoflane nuty a także specyficzny, drewniany charakter słodu jęczmiennego. Do tego brakuje wyrazu, odrobiny kwaskowatości, lekkich drożdży. Piwo nad wyraz szybko gaśnie w posmakach i jak dla mnie jest trochę zbyt wodniste.
    Nagazowanie dość wysokie, przynajmniej na początku wydaje się dopasowane.
    Butelka 500ml, oklejona w całkiem stylowy, zarówno kolorystycznie jak i graficznie sposób. Mamy, jak to na Wschodzie, trochę złota. Mamy oryginalny, przypisany piwu kapsel. Mamy wreszcie, jak zwykle na piwach z Rosji kompletnie nieczytelną, naćkaną milimetrowym maczkiem kontrę

    München Weizen prezentuje się bardzo elegancko w butelce. Po nalaniu nadal potrafi kusić. W smaku jednak traci większość czaru. I choć nie jest to piwo złe, to jak na imitację bawarskiej pszenicy może budzić niedosyt. Za całokształt 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Wpadzio bardzo dobrze opisał to piwo .
    Jak dla mnie bardzo wodniste, płaskie w smaku i kwaskowości null , przez co jest mdłe w odbiorze. Zakup jednorazowy.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎