Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika, Baltika 5 Zołotoje/Golden

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piotras
    Senior
    • 08-2003
    • 307

    Baltika, Baltika 5 Zołotoje/Golden

    Z 10 numerowanych Baltik, na forum nie została jeszcze opisana 5 i 2, piątke więc z radoscią opisuję. Piwo chyba uwarzone w Sankt-Petersburgu, choc jest też podany adres w Tuli (?) Mój rosyjski nie istnieje, więc tylko się domyślam.
    Ekstrakt 12 %
    alk.5,3 %
    Piana tworzy się gęsta ale znika szybko, gazu jakby za mało, kolor w przezroczystej butelce wygląda "millerowato' czyli cienko ale w kuflu już raczej ok- typowy bursztyn.
    zapach- raczej słodowy, Smakgólnie lekkie, mocno słodowe,dyskretnie kwaskowaty posmak wchodzacy w pozytywna wodnistość(!?) słodkawy delikatnie a przez to mdławy,smak chmielu jest stężony ale umiarkowany(dużo ale słabego jeśli rozumiecie o co mi chodzi)podsumowując- ma wyraźny smak ,który mnie nie do końca zachwyca ale na pewno nie jest bezpłciowe, stawiam 3,5
    Opakowanie-ładne, trzyma europejskie standardy i wogóle zaskakuje przemyśleniem całości(na butelce wytłoczka premium)
    Uwagi: Nie mają sie czego wstydzić ci nasi sąsiedzi. 5 jest podobno piwem wybieranym przez panie,nie rozumiem co oznacza dokładna nazwa ale wyglada to mniej więcej tak:
    E(odwrócone w lewo)ov(odwrócone w górę)omoe,(Eovomoe)
    Pierwsze moje piwo z Rosji zacheca do próbowania kolejnych.
    Fotka:
    Attached Files
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Właśnie spożywam pisząc ten post.
    Butelka 0,5 litra biała, alkohol 5,3 %, eks. 12%, import prywatny zakupione w Estonii, cena 7,9 korony estońskiej
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, wysoka, nietrwała
    Zapach - winno-kwaśno-skisły
    Gaz - za mało
    Smak - winno-słodowy, mocno kwaskowate, goryczka niewielka
    Rozwodnione wino do którego wrzucono niewielka ilość słodu i chmielu.
    W ustach po spożyciu pozostał paskudny posmak. Bardzo kiepskie piwo.
    W odróżnieniu od kolegi Piotrasa zupełnie mi nie smakowało. Nie polecam.
    Piwo wygląda zachęcająco i chyba kobiety wybierają je tylko dlatego. Z całą pewnością
    po raz pierwszy i ostatni. Ja bym tak zrobił. Mam jeszcze jedna butelkę. Zprezentuję kobiecie, ale takiej której nie lubię
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Inne oblicze:
      Attached Files

      Comment

      • Hrustgurd
        Senior
        • 05-2007
        • 431

        #4
        Kolor: ledwo ciemno jasny.
        Zapach: czysty slodowy zapach.
        Piana: prawie nie bylo.
        Smak: ziemny, zlego stechlego slodu.

        Kapsel nie wiele rzadki, matowy. Z browaru "Baltika" mozna pic tylko numery 4, 6, 8. Reszta - brudny smak.
        Last edited by sibarh; 19-05-2010, 20:11.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotras Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwo chyba uwarzone w Sankt-Petersburgu, choc jest też podany adres w Tuli (?)
          Baltika jako chyba największa rodzima marka piwa od wielu lat jest warzona w wielu rosyjskich browarach. Sankt Petersburg to browar macieżysty który jako pierwszy zaczął warzyć to piwo w bodajże 1990 roku i pewnie tam jest głowna siedziba tego koncernu/marki. Dokładne rozpracowanie w którym z browarów firmy uwarzono dane piwo jest pewnie tak samo trudne lub prawie tak trudne jak u nas w przypadku marek koncernowych.
          U nas podaje się już tylko adres siedziby. Tam póki co na jednej kontrze jeszcze wymieniane są różne browary dane piwo warzące ale z czasem pewnie też ograniczą się do jednego adresu.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Hrustgurd
            Senior
            • 05-2007
            • 431

            #6
            Znalesc odkad piwo Baltika mozna po sygnaturam w wygladzie liter obok terminu spozywnosci:
            W - Sankt-Petersburg
            Y - Tula
            j - Jaroslawl
            Z - Rostow-na-Donu
            F - Nowosibirsk
            V - Samara
            С - Czelabinsk
            P - Krasnojarsk
            X - Chabarowsk
            H - Woroniez

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Baltika No5, jak piszą, klasy premium, w całkiem estetycznej białej, przewężonej butelce z wytłoczeniami i dedykowanym piwu kapslem.
              Barwa jasnego złota, mnie się trochę kojarzy z sokiem z jabłek i białych winogron.
              Piana szumi podczas nalewania, nawet wygląda całkiem przyjemnie, jednak dość szybko zredukowała się do szumowinki.
              Niemal niewyczuwalny zapach. W smaku mało wyraziste, jakby lekko cytrusowo kwaskowe. Słody kojarzą mi się nieco z aromatem politury do drewna. Znikoma goryczka. Finisz tępy i niesatysfakcjonujący, niczym stosunek przerywany.
              Wysycenie prawidłowe, ale w ogólnym obrazie niewiele może zmienić.

              Słabe, wodniste piwo, pozbawione charakteru. Przyjemnie się je za to ogląda w doskonale pasującej do dłoni butelce. Mój egzemplarz uwarzony w Petersburgu (W na etykiecie)
              Absolutnie niewarte ceny 5,10 (nieduży sklep monopolowy z całkiem sporym wyborem piw w pasażu natolińskim)
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Słabe piwo. Goryczka znikoma i nieciekawa. Wodnistość porażająca. Głównie irytyjuąca mdła słodkawość. Zapach też nijaki, prawie brak. Kiepskie

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6075

                  #9
                  Na mojej butelce było W czyli St. Petersburg.
                  Parametry bez zmian.

                  Piana - więcej na początku potem cienka, niepełna warstewka.
                  Lacing - sporo drobnego.
                  Gaz - sporo.
                  Barwa - złota.
                  Aromat - słód i zbożowość, mokry karton.
                  Smak - po chwili wytrawne, lekko ściągające. Goryczka wyraźna ale nie jakaś mocna.

                  Nie było jakieś paskudne ale nic specjalnego. Zaliczone
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎