Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mykułynećkyj, Mykułyn 900

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Mykułynećkyj, Mykułyn 900

    Ekstrakt 12,0%, alkohol 4,5%, niepasteryzowane.
    Skład (z kontry): woda źródlana, jasny słód browarniczy, jęczmień browarniczy, ryż, chmiel aromatyczny.

    Kolor połyskującego złota.
    Zapach intensywnie jęczmienny, słodowy skłaniający się w kierunku skórki chleba ale nie przypalonego. Z drugiego planu ciągle towarzyszy chmiel. Dla mnie bomba i ten aspekt oceniam na "pięć"!
    Smak zrównoważony i średnio treściwy, nie dominuje żaden składnik a goryczka jest delikatna ale nie ulotna.
    Wysycenie dobre.
    Butelka typowa dla piw mikulinieckich.

    Rzadko zdarza się, żeby slogan z opakowania (Maje prijemnu chmelewu hirkotu ta aromat )miał odzwierciedlenie w produkcie, w tym wypadku słowo stało się piwem. Jak dotąd najlepsze mikulinieckie jakie piłem i to z ryżem
    Attached Files
    Last edited by delvish; 22-05-2013, 19:39.
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    Sloganu już nie ma
    Kolor słomkowy, jasny, nagazowanie umiarkowanie, piana niewielka i nietrwała, w zapachu lekko chmielowo-trawiaste, smak czysty, umiarkowana goryczka, wyczuwalny aromat chmielowy.
    Dobre piwo, wypiłem z przyjemnością, goryczka rzeczywiście przyjemna, ale tak daleko w zachwytach jak Leona bym nie poszedł.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      W stosunku do 2009 roku ja też nie poszedłbym w zachwytach daleko, ale wówczas, kiedy je piłem, zgodziłbym się z założycielem wątku.

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        Kupione w Iwano-Frankowsku w cenie 12,46 hrywny. Calkiem przyzwoite piwo, z wyraznym chmielowym aromatem, spora goryczka i wyrazna slodycza pochodzaca ze slodu. Brak obcych posmakow. Przypomina mi Broka z czasow gdy byl to jeden z moich ulubionych polskich koncernowych lagerow.
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Obecne parametry to 12% ekstr. i 5% alk. choć na stronie podają 5,2%:

          Поява цього сорту пива приурочена до святкування 900 ліття нашого містечка Микулинці (історична назва Микулин) в 1996 році. Це пиво з приємною хмелевою гіркотою та ароматом. Виготовлено з пивоварного солоду, ячменю, рису, хмелю. Рис, який входить в рецептуру цього пива, надає йому особливу легкість і приємний смак, зберігає смакові властивості старих класичних сортів пива з […]


          W składzie też nadal ryż.

          Aromat - minimalny i chwilowy skunksik (zielona butelka), wyraźniejszy słód (ciut skórki chlebowej), łagodniejszy chmiel
          Piana - wysoka, umiarkowana trwałość z dłuższą, drobną koronką
          Barwa - nieco jaśniejsze złoto, klarowne
          Wysycenie - średnie, musujące
          Smak - słodowy z bardzo delikatnymi tonami chleba, umiarkowana goryczka, ciut zalegająca
          Treściwość - pełne

          Poprawne piwko.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #6
            Click image for larger version

Name:	P1100531.JPG
Views:	39
Size:	23,8 KB
ID:	2324962

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎