Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe piwa na rynku (wyprodukowane W POLSCE) - TYLKO komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Łoj.. Tu albo i tam...


    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • otvirak
      Senior
      • 04-2005
      • 769

      Okocim Pszeniczne

      Dzisiaj wszedłem w posiadanie (drogą kupna ) piwa Okocim Pszeniczne. Nie widzę go na liście. Czyżbym był pierwszym, z Forumowiczów, który próbował tego specjału? Akurat tak się zdarzyło, że dzięki Doodeck'owi mogłem też spróbować czeskiego pszeniczniaka Primatora. Powiem tak - według mnie wyrób rodzimy przegrywa na całej linii Może tylko piana utrzymuje się nieco dłużej i ma bardziej kremowo - drobnopęcherzykową konsystencję. Delikatność, charakterystyczna lekka kwaskowatość smaku, zapach i barwa 'przymglonego złota' to zdecydowane atuty Weizena Per saldo jakiś taki... mdły ten Okocim... Ja już się nie skuszę (swoją drogą piwko kosztowało coś około 3,50).
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      nie ma na liście bo nie jest z Polski
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • remfire
        Senior
        • 03-2004
        • 1334

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
        Dzisiaj wszedłem w posiadanie (drogą kupna ) piwa Okocim Pszeniczne. Nie widzę go na liście. Czyżbym był pierwszym, z Forumowiczów, który próbował tego specjału?
        Nie jesteś pierwszy :

        Warto korzystać z wyszukiwarki przed zgłaszaniem nowych piw

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          19 lutego odwiedziliśmy browar EDI w Nowej Wsi koło Wschowy. Oprócz kompletu piw znajdujących się już w spisie, kupiłem dwa których tam ne ma:
          1. Wschowskie musujące wytrawne jasne 16 Blg, 7,6% alk.
          2. Wschowskie musujące wytrawne ciemne 16 Blg, 7,6% alk.
          Obie wersje są piwami niepasteryzowanymi, jak napisano na etykiecie "...z drożdżami, poddane wtórnej fermentacji w butelce". Rozlewane do butelek typu "szampan", 0.75 l (korek, na nim drut, pokryte folią do połowy szyjki!). Proszę o wpis, gdyż chciałbym umieścić w DP.
          Piwo świetne, tego w Polsce jeszcze nie było! Mamy już "pszenice" a teraz kolejna nowość! Choć mam daleko to chyba niedługo do Wschowy wrócę. Tym bardziej że podbudowała mnie rozmowa z właścicielem. Żegnając nas, gdy życzyliśmy powodzenia w biznesie stwierdził: "trzeba mieć pasję i wytrzymać". On to robi i oby jak najdłużej!
          dodane wreszcie.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            Połczyn posprzątany. W miarę możliwości podajcie proszę dane "techniczne" piwek połczyńskich.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              Koreb Piwo Miodowe

              Na "etykiecie" stoi: "Oryginalne Piwo Warzone z Miodu Leśnego, Chmielu i Słodu".
              9% alk.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • Totus
                Senior
                • 11-2007
                • 326

                Dorwałem właśnie porteru bałtyckiego z Ciechanowa. O piwie już wspominano na forum ale niestety nie jest dodane do portfolio Ciechanowa.

                W związku z tym, że nie za bardzo wiem jak nazwać to piwo, podaję co widnieje na etykiecie:

                Ciechan (<-- logo z tym podpisem)
                Certyfikat
                Piwo ciemne
                typu Porter Bałtycki

                Ekstrakt 18,1% wag
                Alkohol 9% obj.
                Okres leżakowania 25 miesięcy

                PS1: no chyba, że postanowiono, że to piwo jako jednorazowy produkt nie zostanie dodane...
                PS2: uwaga ogólna - browar ten nazywa się Ciechan jak widnieje na stronie producenta, a nie Ciechanów jak na Browar.Biz. Może warto by to zmienić?
                Zapraszam do Browaru Sielanka.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dorwałem właśnie porteru bałtyckiego z Ciechanowa. O piwie już wspominano na forum ale niestety nie jest dodane do portfolio Ciechanowa.

                  W związku z tym, że nie za bardzo wiem jak nazwać to piwo, podaję co widnieje na etykiecie:

                  Ciechan (<-- logo z tym podpisem)
                  Certyfikat
                  Piwo ciemne
                  typu Porter Bałtycki

                  Ekstrakt 18,1% wag
                  Alkohol 9% obj.
                  Okres leżakowania 25 miesięcy

                  PS1: no chyba, że postanowiono, że to piwo jako jednorazowy produkt nie zostanie dodane...
                  PS2: uwaga ogólna - browar ten nazywa się Ciechan jak widnieje na stronie producenta, a nie Ciechanów jak na Browar.Biz. Może warto by to zmienić?
                  To piwo możesz ocenić w wątku dotyczącym regularnego porteru Ciechana.

                  PS. To miło, że używasz prawidłowej odmiany wyrazu porter, tyle tylko, że użyłeś go nieprawidłowo. Sam jestem gorącym orędownikiem takiej odmiany i być może zdarzyło mi się też popełnić błędy, ale doszedłem jak ten wyraz odmieniać. Otóż należy go odmieniać analogicznie do wyrazu kefir czy jogurt. Czyli "napiłbym się porteru", ale już "dorwałem porter z Ciechanowa", ewentualnie "dorwałem butelkę porteru z Ciechanowa".
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Totus
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 326

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    To piwo możesz ocenić w wątku dotyczącym regularnego porteru Ciechana.
                    Rozumiem, że to piwo zapewne ma dużo wspólnego z tym butelkowanym porterem ale wydawało mi się, że fakt długiego leżakowaniu predestynuje to piwo do posiadania osobnego wątku. Ale nie bedę się upierał.

                    A co do samego oceniania to jeszcze trochę sobie ten porterek poleżakuje u mnie . Najbardziej się obawiam, że mam wobec niego zbyt duże oczekiwania

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    PS. To miło, że używasz prawidłowej odmiany wyrazu porter, tyle tylko, że użyłeś go nieprawidłowo. Sam jestem gorącym orędownikiem takiej odmiany i być może zdarzyło mi się też popełnić błędy, ale doszedłem jak ten wyraz odmieniać. Otóż należy go odmieniać analogicznie do wyrazu kefir czy jogurt. Czyli "napiłbym się porteru", ale już "dorwałem porter z Ciechanowa", ewentualnie "dorwałem butelkę porteru z Ciechanowa".
                    Tak coś właśnie czułem, że będzie z "porteru" coś nie tak . Pośpiech jest złym doradcą.
                    Zapraszam do Browaru Sielanka.

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      poza tym ten temat służy do zgłaszania nowych piw, a nie ich opisywania, oceniania itd
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • Bombadil13
                        • 05-2005
                        • 2479

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Połczyn posprzątany.
                        Czyżby?

                        Na liście piw znajdują się dwa Brewer Export.
                        Czym się różni:
                        959.Brewer Export od 960. Brewer Export?
                        Poszukuję

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23807

                          kliknij w zamieszczone linki i sprawdź tematy.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            No to ja bym jeszcze wygasił (szary pasek oceny) te stare Wikingi sprzed reaktywacji browaru:

                            i

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23807

                              jest to kawałek historii tego browaru. jak tylko to będzie możliwe piwa już nie warzone będą odpowiednio oznaczane.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Dlatego napisałem o wygaszeniu, a nie o usunięciu. Ale cierpliwie poczekam na te zmiany w serwisie

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎