Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary, nowe piwa i co z tego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Doszło Małe Piwko Blog. Co by ci blogerzy bez nas zrobili - Becik, gratulacje
    dawaj linka
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
      Zdecydowana większość produktów Pinty czy AB jest dla mnie doskonała, skoro produkty np Pracowni uważasz za doskonale w takim samym stylu to gratulacje.
      Nigdzie nie napisałem, że uważam produkty Pracowni Piwa za doskonałe. Piłem jedno ich piwo (Crack) i oceniłem jego smak na 3, tylko pół punktu wyżej niż Ty. Za to nie uważam większości produktów Pinty za doskonałe, mają słabe piwa (np Grodziskie) dobre (np. Atak chmielu) i bardzo dobre (np. Dobry wieczór).

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
        Nigdzie nie napisałem, że uważam produkty Pracowni Piwa za doskonałe. Piłem jedno ich piwo (Crack) i oceniłem jego smak na 3, tylko pół punktu wyżej niż Ty. Za to nie uważam większości produktów Pinty za doskonałe, mają słabe piwa (np Grodziskie) dobre (np. Atak chmielu) i bardzo dobre (np. Dobry wieczór).
        Yaro, kurde, czy Tobie też muszę tłumaczyć? To była przenośnia co do jakości piw z nowych browarów.
        Osobiście z Pinty pije tylko Angielskie śniadanie, Stare ale Jare, Atak, Imperium, pozostałych nie - bo nie lubię ale uważam je za niezłe piwa, w przeciwieństwie np do PP

        Przykładowa Pinta warzy mniej więcej równo, trzyma sie poziomu, jest to browar wraz z np AleBrowar, moze jeszcze cos Artezana, z których piwa mogę z niewielkim ryzykiem wysłać innym pasjonato za granicę, wszystko co do tej pory wysłałem smakowało. Czy o innych browarach można tak powiedziec? Nie, nawet o Widawie tego nie powiem, choć niektóre ich piwa mi bardzo smakowąły ale nie wszystkie są pewne bo zbyt wiele innych było moim zdaniem niedorobionych, z wadami
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          I teraz wszystko jasne. Mogę się z tym zgodzić, co napisałeś (oprócz zestawu piw z Pinty, które lubię pić).

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Doszło Małe Piwko Blog.
            Czytnąłem sobie i jest to moim zdaniem sensowny głos w dyskusji. Plus za brak obrazków i memów, które niektórzy garściami dosypują do wpisów, chyba z nadmiaru emocji.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Wredny się nie liczy, to hejter dla zmyłki piszący bloga

              Comment

              • kurgan
                Gość
                • 04-2004
                • 315

                parafrazując Kopyra:
                "gdy się nie ma miedzi to się nie kupuje piw rzemieślniczych"
                laboratorium to bezsensowny wydatek

                a ja tymczasem robię zapasy portera Łódzkiego na zimę...
                Last edited by kurgan; 24-08-2013, 07:45.

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 658

                  Nie wiem o co chodzi z tą Pracownią Piwa - Crack, Dwa Smoki i Hey Now mi bardzo smakowały, wędzony stout już mniej, ale generalnie jestem zadowolony z ich piw. A zamiast Łomży, Żywca czy Ambera to się wolę napić Muszynianki.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Miałem przyjemność wziąć udział w pierwszym etapie ogólnopolskiego projektu sędziowsko-konsumenckiego "Oceniamy polskie lagery".
                    Dzięki uprzejmości i ofiarności Strefy Piwa konsylium składające się z jednego sędziego BJCP, jednego sędziego PSPD, piwowarów domowych, znawców wina, koneserów herbaty oraz zwykłych piwożłopów i hejterów, oceniało pierwszą część stawki. Wyniki są zadziwiające z jednej strony a jakże przewidywalne z drugiej. Więcej będzie na 4stronachpiwa, pewnie na strefowym FB a może i tutaj?

                    Comment

                    • adamsky
                      Member
                      • 01-2013
                      • 51

                      Miałem przyjemność wziąć udział w pierwszym etapie ogólnopolskiego projektu sędziowsko-konsumenckiego "Oceniamy polskie lagery".
                      Z tą "przyjemonścią" to cię chyba trochę poniosło.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Dlaczego? Pouczający wieczór, a nauka to przyjemność

                        PS: wspomniałem o tym wydarzeniu w tym temacie bo wyniki mogą być bardzo inspirujące dla wielu uczestników tej dyskusji.

                        Comment

                        • pataflazy
                          Junior
                          • 09-2009
                          • 13

                          Myślę, że Ciechana Lagerowago było bardzo łatwo rozpoznać nawet w ślepym teście w grupie takich piw

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wyniki są zadziwiające z jednej strony a jakże przewidywalne z drugiej. Więcej będzie na 4stronachpiwa, pewnie na strefowym FB a może i tutaj?
                            Podałbyś, zamiast kombinować. Nie każdy używa FB, a i na poszukiwania w sieci nie każdy ma czas.
                            Last edited by rohozecky; 28-08-2013, 10:13.
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Z tego co zrozumiałem (w pierwszym etapie) test jeszcze się nie zakończył. Więc cieprliwości.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • adamsky
                                Member
                                • 01-2013
                                • 51

                                Wyniki pierwszego etapu będą na http://www.4stronypiwa.pl/ koło weekendu.
                                Były 24 piwa w ślepym teście, więc trzeba to odtwarzać z notatek.
                                Last edited by adamsky; 28-08-2013, 10:16.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎