Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    Zawsze przypomina mi się w takich momentach to

    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      A ja mam inną, może przedweekendową, refleksję...
      Co i rusz pojawiają się tutaj doniesienia w klimacie thrillera, budujące napięcie: otworzyli... założyli... uwarzyli... przenieśli... nie, nie uwarzyli, leją nie swoje... ten tamten były to teraz ten... pod tym adresem... itepe, itede.
      Tak sobie myślę, że browar to działalność nie dość, że legalna, to wymagająca jeszcze ekstra-kwitów, dopuszczeń, legalizacji i chu...k wie, czego, na dodatek prowadzona - jak z założenia każda działalność gospodarcza - dla osiągnięcia zysku.
      W związku z tym, naprawdę nie rozumiem, o co chodzi. Jak ktoś jest poważny, to robi te piwa, jak zrobi, to sprzedaje, trafiają do handlu, ludzie piją, i sprawa się wyjaśnia. A jeśli nie, to pies go... ...pies mu w kadzie robił i po temacie (z góry wszystkie psy przepraszam ).

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        A ja mam inną, może przedweekendową, refleksję...
        Co i rusz pojawiają się tutaj doniesienia w klimacie thrillera, budujące napięcie: otworzyli... założyli... uwarzyli... przenieśli... nie, nie uwarzyli, leją nie swoje... ten tamten były to teraz ten... pod tym adresem... itepe, itede.
        Tak sobie myślę, że browar to działalność nie dość, że legalna, to wymagająca jeszcze ekstra-kwitów, dopuszczeń, legalizacji i chu...k wie, czego, na dodatek prowadzona - jak z założenia każda działalność gospodarcza - dla osiągnięcia zysku.
        W związku z tym, naprawdę nie rozumiem, o co chodzi. Jak ktoś jest poważny, to robi te piwa, jak zrobi, to sprzedaje, trafiają do handlu, ludzie piją, i sprawa się wyjaśnia. A jeśli nie, to pies go... ...pies mu w kadzie robił i po temacie (z góry wszystkie psy przepraszam ).
        Ale przecież to nie chodzi o to, że właściciele nowo otwieranych browarów "coś kręcą". Oni pewnie nawet nie wiedzą, że o nich tu mowa.
        Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby dosłownie kilka osób na bbiz mogło ustalić czy browar X był 233. na liście czy może nie wyprzedził go o jeden dzień browar Y. Żeby była jasność ja nie krytykuję, macie zajawkę na takie coś to spoko (też uwielbiam excela ). Ale uwierzcie mi, że jak ktoś robi milionową inwestycję, trwającą -naście lub -dziesiąt miesięcy to ma wywalone na to czy piwo było gotowe dokładnie na 25 sierpnia czy może 27. Wszystkie te rozważania tutaj na temat nowo otwieranych browarów mają czysto statystyczne znaczenie.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          zamykają

          OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale przecież to nie chodzi o to, że właściciele nowo otwieranych browarów "coś kręcą". Oni pewnie nawet nie wiedzą, że o nich tu mowa.
            Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby dosłownie kilka osób na bbiz mogło ustalić czy browar X był 233. na liście czy może nie wyprzedził go o jeden dzień browar Y. Żeby była jasność ja nie krytykuję, macie zajawkę na takie coś to spoko (też uwielbiam excela ). Ale uwierzcie mi, że jak ktoś robi milionową inwestycję, trwającą -naście lub -dziesiąt miesięcy to ma wywalone na to czy piwo było gotowe dokładnie na 25 sierpnia czy może 27. Wszystkie te rozważania tutaj na temat nowo otwieranych browarów mają czysto statystyczne znaczenie.
            I o to mię się rozchodzi! Promil, Twoje

            Comment

            • kaczka116
              Senior
              • 10-2015
              • 1350

              Kraftu Daily, co to za potwór? Wiem, że kontrakt ale gdzie, co, jak?

              Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
              Nie mów hop zanim nie nachmielisz
              Untappd

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale przecież to nie chodzi o to, że właściciele nowo otwieranych browarów "coś kręcą". Oni pewnie nawet nie wiedzą, że o nich tu mowa.
                Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby dosłownie kilka osób na bbiz mogło ustalić czy browar X był 233. na liście czy może nie wyprzedził go o jeden dzień browar Y. Żeby była jasność ja nie krytykuję, macie zajawkę na takie coś to spoko (też uwielbiam excela ). Ale uwierzcie mi, że jak ktoś robi milionową inwestycję, trwającą -naście lub -dziesiąt miesięcy to ma wywalone na to czy piwo było gotowe dokładnie na 25 sierpnia czy może 27. Wszystkie te rozważania tutaj na temat nowo otwieranych browarów mają czysto statystyczne znaczenie.
                To wątek Prusaka, więc jego należałoby spytać co chce nim osiągnąć? Mnie akurat czy jest 233 czy 234 browar zwisa, ale już czy jest to browar czy kontrakt podszywający się pod browar i gdzie warzący owszem bardzo obchodzi. Bo chodzi o prawdę! I mam gdzieś ile milionów ktoś wydał. Wprowadzanie w błąd klienta jest naruszeniem jego praw.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kto konkretnie zamyka?

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kto konkretnie zamyka?
                    Ze zdjęć wynika, że Grill de Brazil.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Po pierwsze: to nie jest "mój" wątek, tylko wszystkich uczestników bbizu. Po drugie: mi też zwisa, który browar jest pierwszy a który drugi jeśli chodzi o daty otwarcia
                      Jeśli piszę, że to numer X, to idzie mi po prostu o liczbę działających w Polsce browarów stacjonarnych.
                      Po trzecie; wiem, że w tzw dzisiejszych czasach nie liczy się prawda materialna czy, jak kto woli, stan faktyczny, ja jednak jestem staroświecki i uważam, że ustalenie faktów jest jakąś wartością.
                      Tyle.
                      Oczywiście, można dodać, że w polskich warunkach nasycenie browarami w stosunku do potencjału i wielkości rynku wciąż jest stosunkowo niskie, każda nowa inicjatywa jest więc nadzieją na jego urozmaicenie. Jak z tym bywa w praktyce, wszyscy wiemy, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy się orientować, jak się sprawy aktualnie mają.
                      Jakoś szczególnie się tym nie podniec, lubię wiedzieć, gdzie, co i jak.
                      Kogo to nie interesuje, ten śledzić nie musi.

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ze zdjęć wynika, że Grill de Brazil.
                        Mocny agrument żeby przerwać już słodkopierdzące (w tym moje) plotki o GdB i przenieść go do browarów zamkniętych.
                        Inna sprawa czy ktoś to kupi.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Po pierwsze: to nie jest "mój" wątek, tylko wszystkich uczestników bbizu. Po drugie: mi też zwisa, który browar jest pierwszy a który drugi jeśli chodzi o daty otwarcia
                          Jeśli piszę, że to numer X, to idzie mi po prostu o liczbę działających w Polsce browarów stacjonarnych.
                          Po trzecie; wiem, że w tzw dzisiejszych czasach nie liczy się prawda materialna czy, jak kto woli, stan faktyczny, ja jednak jestem staroświecki i uważam, że ustalenie faktów jest jakąś wartością.
                          Tyle.
                          Oczywiście, można dodać, że w polskich warunkach nasycenie browarami w stosunku do potencjału i wielkości rynku wciąż jest stosunkowo niskie, każda nowa inicjatywa jest więc nadzieją na jego urozmaicenie. Jak z tym bywa w praktyce, wszyscy wiemy, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy się orientować, jak się sprawy aktualnie mają.
                          Jakoś szczególnie się tym nie podniec, lubię wiedzieć, gdzie, co i jak.
                          Kogo to nie interesuje, ten śledzić nie musi.
                          Z całym szacunkiem, ale to ty jesteś założycielem tego wątku!! Nie tak? Mimo, że były już obecne na forum wątki dt. nowo otwieranych browarów (restauracyjnych, rzemieślnicze, kontraktowe). To ty wyciągasz informację do tego wątku z mediów społecznościowych i to w twoich postach widać ekscytację numerowanie browarów. Nikt inny na forum z tego nie robi wątku.
                          OK, chciałeś - masz. Zatem się nie wypieraj!
                          Śledzimy, bo każda informacja jest ważna. Ja porzuciłem już monitoring FB, bo nie mam na to czasu. Ty masz. OK. Zawsze czytam i prostuję lub potwierdzam jak trzeba. Zawsze też liczę, że ktoś jeszcze potwierdzi, bo dziś jedno źródło to za mało.

                          Nie jest moim celem jakiś przytyk, ale to ty sam określiłeś cele wątku, więc wg.mnie to nie ja powinienem się odnosić do argumentów Pancernika i Promila. Tyle.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            O.k nie ma co tego ciągnąć, raz jeszcze tylko podkresle, że numerowanie nie odnosi się do kolejności otwarcia, ale do ogólnej liczby. Zawsze można napisać przy następnej takiej okazji zamiast browar numer X, że " mamy obecnie X browarów" Będzie jaśniej
                            Raz mam czas, raz go nie mam. Wątek jestem także po to, byśmy wszyscy informowali się o otwarciach, zamknięciach, planach inwestycji etc.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              W Hrubieszowie ruszyli z budową, Jagiełło ma zaś zwiększyć moce produkcyjne.
                              Według moich wyliczeń mamy obecnie 256 działających browarów.
                              Last edited by Prusak; 04-09-2019, 09:16.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                Browar Kiełp ma już za sobą próbną warkę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎