Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    Zodiak pewnie warzy też swoje, więc chyba jakoś jedzie. Co do Wąsosza i Bartka, trudno wyczuć.
    Ciekaw jestem jak z kolei sprawy się mają z Domatorem w Chorzowie, bo sprzęt widać...
    Proszę nie zgaduj. W Zodiaku swojego nic nie uwarzyli od ponad roku.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      Nie wiem, czy od roku, albo mam już sklerozę (a to moźliwe), albo wydaje mi się, że dostałem w zeszłym roku przywiezione piwo z Zodiaku.

      Comment

      • kaczka116
        Senior
        • 10-2015
        • 1350

        Wąsosz - Kraft Daily, Piwo z Żuka, Rebelia, Revolta, SzałPiw, oni chyba jeszcze tam stacjonują ale czy ktoś jeszcze?
        Bartek - swój jeden lager do biedronki puścili (w dodatku z wadami)
        Zodiak - Z centralnej Polski tam kiedyś warzyli o ile istnieją i nadal tam są bo coś zmieniali browar na antybrowar ale nie wiem czy cała produkcję
        Last edited by kaczka116; 24-03-2021, 15:41.
        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
        Untappd

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2768

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
          Podobno Błonie "pozbyło" się kontraktów (nie liczę Innych Beczek i WhyDuck bo to udziałowcy) także i strona ich zdechła. Ktoś coś?
          Błonie nie wynajmuje kontraktom ponieważ ma się bardzo dobrze Nie mają miejsca żeby wpuszczać inne firmy na tanki.
          Produkują aktualnie piwa pod nazwami: Kampinoskie, Polski Folklor i Inne Beczki.
          Last edited by Pankracy; 22-03-2021, 19:50.

          Comment

          • kaczka116
            Senior
            • 10-2015
            • 1350

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
            Błonie nie wynajmuje kontraktom ponieważ ma się bardzo dobrze Nie mają miejsca żeby wpuszczać inne firmy na tanki.
            Produkują aktualnie piwa pod nazwami: Kampinoskie, Polski Folklor i Inne Beczki.
            Jeszcze Mors, WhyDuck, takie z paniami na etach (piwo ze smakiem)
            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
            Untappd

            Comment

            • LESNICZYy
              Senior
              • 01-2018
              • 950

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi

              Jeszcze Mors, WhyDuck, takie z paniami na etach (piwo ze smakiem)
              Raduga gdzie warzy ?

              Comment

              • kaczka116
                Senior
                • 10-2015
                • 1350

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi

                Raduga gdzie warzy ?
                Sady (od września), a bezalkoholowe w Olbrachcie, info od samej Raduga dostałem. I widzę na ich profilu, że ReCraft. Pewnie oznaczenie na etykiecie za datownikiem będzie. Obecnie jest "s"
                i to właśnie od nich mam info, że prawdopodobnie pozbyli się kontraktów.
                Hopito przeniosło się do Maryensztadt, Nook do Bielawy, Bytomia, Nepomucen i Maryensztadt (chyba coś w kooperacji z Funky Fluid)
                Brewery Hills na ta chwilę nie mają nowości więc nie wiem, reszta browarów to tam sporadycznie warzyła i od dawna nie warzy typu SzałPiw, Kingpin czy Za Miastem
                Last edited by kaczka116; 25-03-2021, 15:56.
                Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                Untappd

                Comment

                • kaczka116
                  Senior
                  • 10-2015
                  • 1350

                  Już się zgubiłem bo właśnie od Nooka mam info, że oni jeszcze warzą w Błoniu, oprócz tego w Bytowie, Bielawie, Neoomucenie, Maryensztadzie i Zarzeczu.
                  to jak to z tym Błoniem? Bo Raduga mówiła, że chyba juz tam nikt nie warzy, Hopito widzę, że mial jakiś wysyp nowości s Maryensztadt
                  Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                  Untappd

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2768

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Już się zgubiłem bo właśnie od Nooka mam info, że oni jeszcze warzą w Błoniu, oprócz tego w Bytowie, Bielawie, Neoomucenie, Maryensztadzie i Zarzeczu.
                    to jak to z tym Błoniem? Bo Raduga mówiła, że chyba juz tam nikt nie warzy, Hopito widzę, że mial jakiś wysyp nowości s Maryensztadt
                    Napisałem jaka sytuacja była w Błoniu w zeszłym tygodniu
                    Z produkcją browaru kontraktowego nigdy nie wiadomo jak jest. To jest "nomad". Miejsce produkcji jest uzależnione od tego gdzie znajdzie "okienko" lub gdzie podpisze dla siebie korzystną umowę z zakładem piwowarskim.

                    Comment

                    • LESNICZYy
                      Senior
                      • 01-2018
                      • 950

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Napisałem jaka sytuacja była w Błoniu w zeszłym tygodniu
                      Z produkcją browaru kontraktowego nigdy nie wiadomo jak jest. To jest "nomad". Miejsce produkcji jest uzależnione od tego gdzie znajdzie "okienko" lub gdzie podpisze dla siebie korzystną umowę z zakładem piwowarskim.
                      Nie przesadzaj , a Trzech Kumpli ! Przeważnie kontrakty dobrze trzymają się browarów . Po większych aferach , jak w Browarze Jana , to każdy by uciekał .

                      Comment

                      • kaczka116
                        Senior
                        • 10-2015
                        • 1350

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie przesadzaj , a Trzech Kumpli ! Przeważnie kontrakty dobrze trzymają się browarów . Po większych aferach , jak w Browarze Jana , to każdy by uciekał .
                        A jaka to była afera bo mi chyba coś umknęło?
                        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                        Untappd

                        Comment

                        • LESNICZYy
                          Senior
                          • 01-2018
                          • 950

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi

                          A jaka to była afera bo mi chyba coś umknęło?
                          Z rok temu lub dwa , zakażone piwo . Sprawa chyba nawet poszła do sądu . Dość głośno było

                          Comment

                          • kaczka116
                            Senior
                            • 10-2015
                            • 1350

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi

                            Z rok temu lub dwa , zakażone piwo . Sprawa chyba nawet poszła do sądu . Dość głośno było
                            O to coś mnie ominęło?
                            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                            Untappd

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4552

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Już się zgubiłem bo właśnie od Nooka mam info, że oni jeszcze warzą w Błoniu, oprócz tego w Bytowie, Bielawie, Neoomucenie, Maryensztadzie i Zarzeczu.
                              to jak to z tym Błoniem? Bo Raduga mówiła, że chyba juz tam nikt nie warzy, Hopito widzę, że mial jakiś wysyp nowości s Maryensztadt
                              Błonie od kilku miesięcy warzy tylko swoje piwa, definitywnie rozstali się z kontraktami - to informacja z pierwszej ręki od głównego piwowara.

                              Comment

                              • kaczka116
                                Senior
                                • 10-2015
                                • 1350

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi

                                Błonie od kilku miesięcy warzy tylko swoje piwa, definitywnie rozstali się z kontraktami - to informacja z pierwszej ręki od głównego piwowara.
                                To mi Nook na instagramie napisali, że w Błoniu jeszcze warzą i oznaczenie przy dacie BB to oznacza właśnie ten browar, BWS to Bielawa, co do Maryensztadt (pewnie tylko puszki 440ml), Nepomucena, Zarzecza i Bytowa (chyba tylko RISy) to nie napisali, jakich oznaczeń szukać.
                                Za to właśnie Raduga wprost napisała, że chyba juz nikogo nie ma z kontraktu i, że od Sierpnia są w Sadach i Olbrachcie, a teraz widzę i w ReCrafcie.

                                A może ktoś ma listę właśnie nie tak jak nasza w excelu gdzie kontrakt warzy ale na odwrót, jaki stacjonarny jakie przyjmuje kontrakty? Bo w tej liście jest i dużo niezgodności i jest w jakich w ogóle warzyli ogólnie
                                Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                                Untappd

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎