Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2768

    Kolejne podejście do budowy minibrowaru na rynku w Pszczynie.
    Grupa Kozioł poinformowała o planach otwarcia "Brovar 16 Petrus Wachenius".

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      A tymczasem najprawdopodobniej ruszył Browar Wawrzyniec z Żywca. Chwalą się mapą punktów, gdzie można dostać ich piwo, ale nie ma żadnych fotek sprzętu, ani warzenia.
      Coś się wyjaśniło? Wygląda mi to nadal na kontraktowo-zleceniową inicjatywę...

      Comment

      • leszcz007
        Senior
        • 04-2010
        • 100

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
        Kontaktowałem się Mazurską Manufakturą która miała do końca roku uruchomić browar z Szczytnie. Niestety na to poczekamy i na razie ciągle Jurand z Kamionki. Nie dostali spodziewanych dotacji unijnych i stąd opóźnienia. Jednak jednocześnie też stali się właścicielem browaru Profesja, ciekawe czy tam będą warzyć Juranda czy pozostawią ten browar jako "nogę" kraftową?
        Zostajemy jako "noga" kraftowa, niewiele się zmienia, poza lekką re-aranżacją w portfolio. Będzie też wersja kraft Juranda, na razie bezalko.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          Seria piw Bractwo też warzona w Kamionce a na etykietach i w sieci silny marketing kierujący na Browary Bydgoskie. Słabe jest to ciągłe ukrywanie obecnego miejsca warzenia.

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            Nie pierwsze takie piwo i nie ostatnie.Ale na pewno nie powinno tak być.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Coraz trudniej nad tym zapanować, coś się bez przerwy otwiera, coś zamyka, coś zawiesza. Podejrzewam, że przez pandemię, podwyżkę akcyzy i inne czynniki padnie jeszcze co najmniej kilka małych browarów.
              Z moich wyliczeń wynika, że po otwarciu Krakowa i Starego Sącza i skasowaniu Kalisza, Małomic i Płocka mamy obecnie 284 czynnych browarów różnych typów.
              Last edited by Prusak; 18-12-2021, 10:04.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                Coraz trudniej nad tym zapanować, coś się bez przerwy otwiera, coś zamyka, coś zawiesza. Podejrzewam, że przez pandemię, podwyżkę akcyzy i inne czynniki padnie jeszcze co najmniej kilka małych browarów.
                Z moich wyliczeń wynika, że po otwarciu Krakowa i Starego Sącza i skasowaniu Kalisza, Małomic i Płocka mamy obecnie 284 czynnych browarów różnych typów.
                Małomice ostatnio napisały że zawieszaja działalność do wakacji. Oby nie było jak z Alternatywą bo juz kiedys słyszałem o sprzedaży
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Podejrzewam, że przez (...) podwyżkę akcyzy.
                  Podwyżka akcyzy to najmniejszy problem. Słód 50% do góry (a ma być jeszcze droźej wkrótce), kartony 40%, energia (xxx%)...


                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4568

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                    Seria piw Bractwo też warzona w Kamionce a na etykietach i w sieci silny marketing kierujący na Browary Bydgoskie. Słabe jest to ciągłe ukrywanie obecnego miejsca warzenia.
                    W Kamionce? Raczej w Trzeciewnicy czyli w Krajanie.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi

                      Małomice ostatnio napisały że zawieszaja działalność do wakacji. Oby nie było jak z Alternatywą bo juz kiedys słyszałem o sprzedaży
                      Ktoś tu pisał też o wyprzedaży sprzętu Małomic.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Cześć. Ostatnimi czasy zawalony byłem robotą i nie za bardzo śledziłem zmiany na mapie polskich browarów. Próbowałem to od czasu do czasu robić ale z opóźnieniem i mogłem coś przegapić. Rzućcie proszę okiem, czy jakiego browaru nie brakuje, albo któryś z nich "przeszedł" do zamkniętych. To samo dotyczy zresztą sklepów i pubów. Z góry zaznaczam, że chodzi mi tylko o browary "fizyczne", bo kontraktowe leżą odłogiem od 2 lat i wiem, że jeszcze mnie ich aktualizacja czeka w najbliższych dniach. Link do Piwnej Mapy Polski, jeśli ktoś jeszcze go nie ma w ulubionych https://tiny.pl/97kwc

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • pawlosek12
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 108

                          Dodaj nowe browary w planach.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            Jakie?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • pawlosek12
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 108

                              Dodaj nowe browary czynne.
                              piwo Furman.
                              Last edited by pawlosek12; 28-12-2021, 01:40.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                Dlaczego mam dodawać białoruskiego Furmana na mapę browarów Polski?


                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎