Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy zostają zamknięte : (

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LESNICZYy
    Senior
    • 01-2018
    • 950

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi


    Ty jesteś Wielkim Polakiem. Dobrze, że mogę pisać i nie muszę mówić bo wzruszenie ściska mi gardło.
    Wymienione browary dają pracę w kraju i odprowadzają podatki , za które dopłaca się do społeczeństwa . Masz z tym jakiś problem ? Lepiej wspierać inne kraje ?!?!

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      W praktyce moim zdaniem do dwukrotnej przebitki to jednak brakuje, ale to zależy od miejsca, stąd czynsze nie są tak istotne (szczególnie, że często chodzi o właścicieli nieruchomości). Cena piw z wyższej półki aż tak wysoko się nie różni. Haczyków jest wiele: (...)

      W zasadzie wszystko co wymieniłeś to patologia polskiego piwowarstwa rzemieślniczego i to te właśnie przyczyny leżą u podstaw takich różnic cen między nami a sąsiadami.


      Mnie przerosła cena piwa w pubie, może nie finansowo a moralnie. Pękłem gdy na kranach w multitapie większość była po 16 i wyżej. Może dlatego ruch jest tylko w piątki/weekendy?
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
        Grasz na jakiejś pseudo patriotycznej nucie i popełniasz takie błędy?
        Ojciec nie kumasz Są jak widać ludzie, dla których miarą polskości jest wypicie 50 krajowych piw. A gdyby jeszcze po tym wyczynie, w tych jakże trudnych czasach, skorzystać z usług polskiej prostytutki, która ma na utrzymaniu konkubenta Polaka? Mamy materiał na bohatera narodowego! Sam przyznasz, że poprawne posługiwanie się rodzimym narzeczem przy takich wyczynach jest mało istotne

        Wraz z pojawieniem się koronawirusa na forum pojawił się dawno nie widziany troll

        Halo! Czy jest gdzieś moderator???

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #64
          Darku - jak zwykle w punkt
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4994

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            miarą polskości jest wypicie 50 krajowych piw.
            Ogólnie popieram, ale gwoli szczegółu to było 49 piw
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • slawekkazek
              Senior
              • 01-2003
              • 544

              #66
              A nie 44 !?

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                Pils dłużej się "produkuje" niż APA , IPA itd więc dobry pils kraftowy powinień kosztować minimum 10 zł .
                Muszę przyznać,że z całej dyskusji to zdanie jest jednym z ulubionych. A zarazem jednym z debiniejszych.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Właśne teraz w trudnej sytuacji browarów kto czuje się polakiem to powienień kupować kraftowe piwa .
                  Jakim cudem wspieranie (bądź nie) prywatnych biznesów z tej konkretnej gałęzi gospodarki określa... moją tożsamość narodową? Mój patriotyzm? Oj kolego, chyba za dużo wczoraj tych kraftów wypiłeś.

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1836

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                    odprowadzają podatki , za które dopłaca się do społeczeństwa . !
                    Nominacja do nagrody admina
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #70
                      Bez szydery.
                      To skrót myślowy, ale nie pozbawiony sensu.
                      Z czegoś przecież jeden czy drugi ojciec narodu posypuje kapustę maluczkim...
                      Czyli - z podatków. A te małe browary, co już napisaliście wcześniej, płacą tych podatków w ch..., no, dużo.
                      I właśnie polscy przedsiębiorcy, w tym i browary, płacą podatki (chcąc nie chcąc ) na miejscu, w Polsce. Nie sądzę, aby jakiś czeski browar odprowadzał podatki za Olzę .

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie sądzę, aby jakiś czeski browar odprowadzał podatki za Olzę .
                        Ale może kupił meble do restauracji w polskiej fabryce

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale może kupił meble do restauracji w polskiej fabryce
                          I octavię kombi u polskiego dealera...

                          Comment

                          • fidoangel
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 3489

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jakim cudem wspieranie (bądź nie) prywatnych biznesów z tej konkretnej gałęzi gospodarki określa... moją tożsamość narodową? Mój patriotyzm? Oj kolego, chyba za dużo wczoraj tych kraftów wypiłeś.

                            Tożsamość narodowa to cegiełki ułożone w skomplikowaną budowlę, spojone zaprawą. Cegły się produkuje z gliny i piasku i wypala w ogniu. Zaprawę do murowania robi sie z piasku, wapna i cementu.



                            Na żadnym etapie nie dodaje się gówna, drodzy koledzy
                            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Właśne teraz w trudnej sytuacji browarów kto czuje się polakiem to powienień kupować kraftowe piwa . Nawet w markecie , bo oni wezną z hurtowni a hurtownia kupi od browaru . Już w wtorek kupiłem zapas 49 piw z browaru Błonie , Zarzecze i Maryensztadt .
                              Skoroś LESNICZYy, to spadaj na drzewo, bo przecież nie napiszę, że na bambus (choć tak by było zgodnie z odwieczną tradycją). No ale Ty jesteś polakiem a nie Azjatą
                              Kolejny typ po pewnym kolekcjonerze kapsli na literę A, który jest tak żenujący, że aż śmieszny. Ja nie wiem, szkół w tym kraju nie było? Starzy wychowywali zdalnie zza oceanu?
                              Smutno mi po prostu. Tak po ludzku...
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23782

                                #75
                                Bardo proszę nie kontynuować wątków pobocznych i do tego osobistych. Jeśli widzisz trolla - nie karm go - to jest jedyna słuszna droga.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎