Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bractwo Piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #16
    Jako przedstawiciel Polski jest członkiem European Beer Consumers Union , na emile rzeczywiście nie odpowiadają.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • BAJ
      Senior
      • 02-2002
      • 201

      #17
      olobeer@snack.p.lodz.pl - ten adres Bractwa jest aktywny ...
      gdzie się piwo warzy
      tam się dobrze darzy

      Comment

      • superprzemek
        Senior
        • 06-2002
        • 130

        #18
        Krakowski Krąg?

        Sorki, ale może ktoś zna kogoś z kręgu krakowskiego!

        Comment

        • fukfuk
          Senior
          • 09-2003
          • 175

          #19
          Agitacja na rzecz Bractwa Piwnego

          Zgodnie z sugestią przenoszę sie własnie tu, przepraszam za pomieszanie tematów, ale zaczeło sie tylko od odpowiedzi na posty o krajowym odpowiedniku CAMRA.
          Bractwo Piwne ma siedzibę w Łodzi, strone www.bractwopiwne.pl, cztery Kręgi Lokalne: Łódź, Kraków, Lubiń i Piotrków Trybunalski (nowopowołany). Mogę wypowiadać się za Krąg Łódzki, bo w nim działam. Spotkania w każdy czwartek o 20.00, adres zdaje się zacytowany wcześniej. Cytowany dużo powyżej wywiad z Wielkim Mistrzem pochodzi ze STAREJ, nieistniejącej już strony. od tego czasu zmienił sie Wielki Mistrz. Adresy Kręgów Lokalnych umieszone wcześniej chyba ise nie zmieniły. Biuletyn, o którym pisaliście - przeżył, a raczej nie przeżył trudnej sytacji finansowej. Z założenia miał być publikacją wewnętrzną(ale nie zastrzezoną) z bieżącymi informacjami dla członków.
          Legitymacje ze zdjęciem od niedawna są.
          Obecnie jest jeszcze okres wakacyjny, wiec zebrania odbywają sie w BARDZO okrojonym gronie, ale się odbywają.
          W tym miejscu zapraszam wszystkich mieszkańców centralnej Polski na jutro - jak zwykle spotykamy sie w sali klubowej.
          Piwu cześć!

          Comment

          • fukfuk
            Senior
            • 09-2003
            • 175

            #20
            BAJ napisał(a)
            olobeer@snack.p.lodz.pl - ten adres Bractwa jest aktywny ...
            [QUOTE]

            Aktualnie Wielki Mistrz Bractwa Piwnego posługuje sie adresem:
            wielkimistrz@bractwopiwne.pl

            Mam nadzieję, że udało mi się prawidłowo zamieścić cytat i wiadomo do czego ta adnotacja się odnosi.

            Comment

            • dziku
              Senior
              • 12-2002
              • 1992

              #21
              Zajrzałem na nową stronę Bractwa Piwnego i się załamałem...
              Poczytałem artykuły, a jako pierwszy wpadł mi w oko tekst o przyznaniu nagrody "Piwo Roku". Nagrodę otrzymał "Kasztelan". Była z tego powodu bardzo sympatyczna impreza, na której byłem i świetnie się bawiłem. Nadmienię tu, że "Kasztelana" nawet lubię, ale uważam, że jest ledwie cieniem dawnego "Kasztelańskiego".
              Ten oto artykuł na wspomniany temat, kończy się takimi oto słowami:

              "(...) Wbrew obawom sceptyków włączenie sierpeckiego browaru w struktury koncernu Carlsberg nie zaszkodziło ani Kasztelanowi, ani warzonemu tam piwu. Wręcz przeciwnie: Kasztelan Jasne Pełne, jak i inne marki tego browaru, choć dostępne w całym kraju, są silnie związane z regionem, nie tracą charakteru znanego wielbicielom od lat. Jednocześnie Browar Kasztelan liczyć może na ogromne wsparcie ze strony wielkiej machiny organizacyjnej Carlsberga i jego doświadczenia promocyjnego."

              Ja rozumiem, że sponsorowali imprezę, przyjacielskie stosunki itd itp... Ale po co ta wazelina ona zepsuje smak każdego piwa...
              Dziku


              Comment

              • robox
                = kapslarz =
                • 11-2002
                • 8188

                #22
                No i Bractwo Piwne ukryło swoją stronę internetową, teraz trzeba się zarejestrować, aby mieć do niej dostęp.

                Comment

                • dziku
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 1992

                  #23
                  robox napisał(a)
                  No i Bractwo Piwne ukryło swoją stronę internetową, teraz trzeba się zarejestrować, aby mieć do niej dostęp.
                  A jakież atrakcyjne jest to, co można zobaczyć bez logowania...
                  Popularyzują się, nie ma co....
                  Dziku


                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #24
                    A może to jest Bractwo Piwne w służbie wielkich koncernów?
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      #25
                      dziku napisał(a)
                      A jakież atrakcyjne jest to, co można zobaczyć bez logowania...

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23812

                        #26
                        wygląda to bardziej na zmianę serwera i brak "wgrania" serwisu w nowym miejscu więc miejcie nieco cierpliwości.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #27
                          Miałam kiedyś okazję przejrzeć biuletyn Bractwa (prawie dwa lata temu) i nie ulega wątpliwości, że bardziej podoba mi sie formuła naszego forumowego bractwa - tamta wydała mi sie nieco sztywna i nadęta.
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Borysko
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1144

                            #28
                            A ja myślę, że nie ma potrzeby wybierania. Można być członkiem Bractwa i uczestniczyć aktywnie w forum i jego spotkaniach. Należy szukać wspólnych mianowników między wszystkimi organizacjami "propiwnymi" a nie różnic. "W jedności siła!"

                            Comment

                            • dziku
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 1992

                              #29
                              Dość dawno już temu nosiłem się z zamiarem wstąpienia w szeregi "Bractwa Piwnego". Udałem się wraz z kolegą w czwartek do pubu "Peron 6" żeby zobaczyć jak wyglądają zebrania. Wtedy istotnie ich formuła wydała nam się zbyt sztywna, a wszystko jakby "sztucznie celebrowane". Nie zdecydowaliśmy się wtedy. Wypiliśmy jeszcze po kilka piw i sobie poszliśmy.
                              A teraz? Cóż teraz mam nawet dość często (choć niezamierzenie) możliwość obserwowania zebrań Bractwa. Po prostu często w tym samym czasie mamy w "Peronie 6" spotkania klubu fajkowego. A pod lanego "Paulanera" bardzo korzystnie jest fajeczkę zapalić...
                              I muszę powiedzieć, że obecnie spotkaniom "Bractwa" towarzyszy znacznie większy luz niż dawniej, a spotkania wydają się mieć swój klimat. Cóż powiedzieć - do "Bractwa" raczej nie wstąpię, choćby z braku czasu, a również dlatego, że chyba mam nieco inne podejście do piwa niż wielu jego członków. No i cenię sobie ten wyjątkowy luz spotkań "Forumowych"...
                              Last edited by dziku; 24-06-2004, 13:53.
                              Dziku


                              Comment

                              • Borysko
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1144

                                #30
                                Ja też często bywam w Peronie 6, może się tam kiedyś spotkamy.
                                Last edited by Borysko; 24-06-2004, 14:04.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎