Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bractwo Piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #61
    Uff a już myślałem, że zadarłem z samym ART-em
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
      Jakoś tak mi to wygląda bardzo sztywno.Gadające głowy,taka partia polityczna.W szczególności jak przeczytałem statut.
      Większość stowarzyszeń wygląda dość sztywno i poważnie, a tak w ogóle nie jest. Prosty przykład to browar.biz. Atmofera tu panująca jest super. Natomiast jeżeli ktoś zajrzy pierwszy raz i na poczatku swych wypowiedzi nie będzie używał polskich znaków lub napisze dużymi literami lub użyje gwary młodziezowej lub popełni błąd ortograficzy to od razu jest na niego nagonka. I jak to wygląda z boku? Podobnie
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • fukfuk
        Senior
        • 09-2003
        • 175

        #63
        Witam Forumowiczów, jako członek Bractwa też spróbuję zabrać głos w kilku kwestiach.
        Sztywność Bractwa to fikcja - spotykają się ludzie, znający sie, lub poznający przy tej okazji i spędzają czas przy piwie.
        Działania - najczęściej na rzecz piwa, poprrzez organizowanie wszlekiego rodzaju imprez mniej lub bardziej sformalizowanych.
        Sztywny statut - efekt wymogów ustawy o stowarzyszeniach, nie da się tego przeskoczyć.
        Oficjalna działaność (nagrody, umowy itd) jest potrzebna chociażby ze względu na popularyzację idei piwnych. Dzięki "oficjałkom" i "wydarzeniom" mozna dotrzeć do mediów.
        Formalności też się przydają - na przykład umowa z Czechami. Planujemy wspólnie zorganizować festiwal piw pogranicza w Cieszynie - jako promocję małych browarów. W to się bardzo zaangażował konsul Republiki Czeskiej w Katowicach, któremu trudno pewnie byłoby wspierać pomysły zrodzone na nieformalnych spotkaniach, choćby międzynarodowych.
        Nazewnictwo (Wielki Mistrz, itd) nie jest chyba takie najgorsze? Mógłby być Naczelny Piwożłop A i tak chyba nie przesadzamy z tymi barokowymi ozdobnikami.
        Wspeiranie małych browarów to oczywiście szerzenie wiedzy o nich i ich piwach, także wśród członków Bractwa, ale i na zewnątrz, a także współpraca z hurtowniami. Często udaje się przekonać hurtownikow, żeby zamawiali piwa z małych browarów i namawiali do ich zakupów właścicieli sklepów.
        Działania w ramach Europejskiej Unii Konsumentów Piwa teraz - po wejściu do UE - powinny się zintensyfikować, chociażby przez to, że decyzje Parlamentu Europejskiego dotyczą już nas bezpośrednio.
        Porównywanie Bractwa z Browarem.biz nie ma chyba większego sensu, obie struktury idą w tym samym kierunku. Forum w Browarze.biz tworzy MNÓSTWO ludzi, strona Bractwa jest w znakomitej większości poświęcona Bractwu.
        A działanie - czy to w wersji internetowej czy rzeczywistej - w jednej i drugiej strukturze nikomu chyba nie przeszkadza, tak jak nikt nikogo nie zmusza to siedzenia przed komputerem, albo wchodzenia w formalną strukturę stowarzyszenia.
        Czy ktos słyszał o Bractwie? No chociażby ta dyskusja dowodzi, że ludzie zajmujący się tematem piwa trafiają prędzej czy później na ślad Bractwa, tak jak na ślad Browaru.biz.
        Nie wiem, to chyba tyle takich bieżących odniesień, ale ważne jest, że temat został dostrzeżony.
        I jeszcze jedno - w obronie strony internetowej Bractwa. Ona jest robiona społecznie przez dosłownie dwie - trzy osoby i administratora. W pracę nad Browarem.biz, oczywiście też społecznie, angażują się przecież wszyscy użytkownicy. Musi więc być różnica.

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
          nie rozumiem po co ten pogardliwy ton?
          A co jest pogardliwego w tym "?" znaczku?
          Ja po prostu zadałem pytanie.Nie sądziłe,że odbierze to ktoś jako pogardliwy ton
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • olobeer
            Junior
            • 06-2004
            • 11

            #65
            Bractwo Piwne

            Z ciekawością przeczytałem dyskusję nt. Bractwa Piwnego. Gdy ponad 10 lat temu współtworzyłem to stowarzyszenie nie myśłałem sobie, że będzie wzbudzać takie dyskusje. Założyciele Bractwa chcieli stworzyć wyjątkową organizację, stąd w tytule nie ma "stowarzyszenia piwoszy, organizacji konsumentów etc." jest Bractwo. A jak bractwo to oczywiście Wielki Mistrz tegoż bractwa - jest też Kanclerz! Najwyższa władza to Wielki Krąg Bractwa Piwnego. Na marginesie: gdy przystępowaliśmy do EBCU, CAMRA przysłała list z tłumaczeniem naszych dokumentów z uwagą, że struktury mamy podobne do masonerii - ale im to nie przeszkadza. Jak już Fukfuk pisał wiele rzeczy musi być sformalizowane - statut, kontakty z KRS, księgowość, etc. Wychodzę z założenia, że jeśli chcemy coś w tym środowisku zrobić to musimy być organizacją działającą na prawach obowiązujących w tym kraju. Jesteśmy organizacją ogólnopolską (dlatego proszę nie piszcie o "łódzkim bractwie piwnym" - chyba, że piszecie o łódzkim kręgu BP!) znaną chyba każdemu producentowi piwa w Polsce. Od zawsze mówiłem i pisałem, że środowisko piwoszy polskich powinno być zjednoczone, wtedy byłoby mniej ogłupiających reklam i "szajsu" w butelkach z napisem piwo. Z drugiej strony jestem Polakiem i znam nasz trudny charakter. Browar.biz nie był, nie jest i nie będzie konkurencją dla Bractwa Piwnego - stół z piwem jest bardzo duży, wszyscy się wokół niego zmieścimy. Ważne jest to abyśmy potrafili razem wznieść toast i JEDNYM GŁOSEM powiedzieć: Piwu Cześć! Zbigniew Olobry.

            Comment

            • peter_1000
              Senior
              • 05-2003
              • 583

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
              Będzie stowarzyszenie związane ściśle z browar.biz, niestety, rozwleka się sprawa, dlatego jeszcze na forum nic nie widać Ale spokojnie, BĘDZIE.
              No i właśnie. Czy są jakieś postępy w tworzeniu browarbizowego stwarzyszenia czy jednak sprawa utknęła na amen ??
              Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter_1000
                No i właśnie. Czy są jakieś postępy w tworzeniu browarbizowego stwarzyszenia czy jednak sprawa utknęła na amen ??
                \\
                Póki co utknęła. Pokomplikowało się trochę, za dużo jest różnych koncepcji, być może coś na II Warsztatach Wrocławskich doustalimy z naszym wsparciem belgijskim.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  #68
                  Mnie jedno ciekawi. Skoro Bractwo Piwne powołuje się na szerzenie kultury piwnej i wie o serwisie browar.biz , to czemu nie zamieszcza tego serwisu w swoich linkach ?
                  W browar.biz nie ma linków w menu, ale linki i do Bractwa Piwnego, i do stron regionalnych browarów, adresy sklepów z piwami regionalnymi, ciekawymi itp są łatwo dotępne np korzystając z wyszukiwarki.
                  A Wy na dodatek polecacie jakąś stronę, której główną chyba ideą, to jest zarabianie na konkursach w stylu wyślij smsa, a może wygrasz koszulkę i na logach na komórkę. Trochę tandetnie to wygląda, zwłaszcza na tle wzniosłych celów i działań Bractwa na rzecz propagacji kultury piwnej. No i jak na 10 lat działalności, to macie bardzo skromne forum. Na stronie głównej tegoż forum, najwięcej tematów, słownie 19, ma wątek "co nie działa poprawnie". Okopaliście się wzniosłymi tytułami, ale moim zdaniem w większości to przerost formy nad treścią. Nie mniej jednak Bractwo Piwne i browar.biz mają podobne cele i warto się wspierać .

                  Comment

                  • may
                    Senior
                    • 01-2002
                    • 1508

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy
                    Większość stowarzyszeń wygląda dość sztywno i poważnie, a tak w ogóle nie jest. Prosty przykład to browar.biz. Atmofera tu panująca jest super.

                    Większość - to chyba odosobniona opinia. W Białej Podl. kolekcjonerzy, piwosze i piwowarzy stanowią jedność w stowarzyszeniu o nazwie: Bractwo Piwne Ziemi Podlaskiej. Stanowimy formę zorganizowaną: posiadamy statut oraz m.in.strukturę organizacyjną - również jest Wlk. Mistrz! Wspólnie działamy na rzecz popularyzacji wiedzy o piwie np. organizujemy biesiady piwne połączone z prezentacją naszych zbiorów.
                    Nie jesteśmy zapatrzeni tylko w siebie ale otwarci na nowych członków, a co najważniejsze na mieszkańców naszego regionu których staramy się uświadamiać o zdrowym podejściu do piwa. Atmosfera panujaca w naszym bractwie jest super. Świetne są również imprezy integrujące piwne środowisko które to bractwo specjalnie organizuje dla przyjezdnych gości bialskiej giełdy oraz piwowarów.

                    Comment

                    • arzy
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 2814

                      #70
                      Troszkę wyjąłes moja wypowiedź z kontekstu.
                      Napisalem również o browar.biz, iż z zewnątrz może wyglądac na dość sztywne forum, a co nie jest prawdą
                      To samo odnosi się do Bractwa Piwnego i tym podobnych stowarzyszeń.
                      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      Bractwo Piwne
                      Skład Piwa
                      Piszę poprawnie po polsku!

                      Comment

                      • ergie
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 1041

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olobeer
                        Z ciekawością przeczytałem dyskusję nt. Bractwa Piwnego. Gdy ponad 10 lat temu współtworzyłem to stowarzyszenie nie myśłałem sobie, że będzie wzbudzać takie dyskusje. Założyciele Bractwa chcieli stworzyć wyjątkową organizację, stąd w tytule nie ma "stowarzyszenia piwoszy, organizacji konsumentów etc." jest Bractwo. A jak bractwo to oczywiście Wielki Mistrz tegoż bractwa - jest też Kanclerz! Najwyższa władza to Wielki Krąg Bractwa Piwnego. Na marginesie: gdy przystępowaliśmy do EBCU, CAMRA przysłała list z tłumaczeniem naszych dokumentów z uwagą, że struktury mamy podobne do masonerii - ale im to nie przeszkadza. Jak już Fukfuk pisał wiele rzeczy musi być sformalizowane - statut, kontakty z KRS, księgowość, etc. Wychodzę z założenia, że jeśli chcemy coś w tym środowisku zrobić to musimy być organizacją działającą na prawach obowiązujących w tym kraju. Jesteśmy organizacją ogólnopolską (dlatego proszę nie piszcie o "łódzkim bractwie piwnym" - chyba, że piszecie o łódzkim kręgu BP!) znaną chyba każdemu producentowi piwa w Polsce. Od zawsze mówiłem i pisałem, że środowisko piwoszy polskich powinno być zjednoczone, wtedy byłoby mniej ogłupiających reklam i "szajsu" w butelkach z napisem piwo. Z drugiej strony jestem Polakiem i znam nasz trudny charakter. Browar.biz nie był, nie jest i nie będzie konkurencją dla Bractwa Piwnego - stół z piwem jest bardzo duży, wszyscy się wokół niego zmieścimy. Ważne jest to abyśmy potrafili razem wznieść toast i JEDNYM GŁOSEM powiedzieć: Piwu Cześć! Zbigniew Olobry.
                        Formuła Bractwa jest (przynajmnie dla mnie) bardzo atrakcyjna. Cała ta otoczka nadaje całemu przedsiewzięciu "smaczku". Problem jedynie w tym żeby zacząc ją wprowadzać w życie na wzór innych Bractw wszelkiej maści, których na świecie śa setki.
                        Last edited by ergie; 10-02-2005, 16:16.
                        Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                        ------------------------------------------------------------------
                        Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23812

                          #72
                          Strona Bractwa i forum jest młode, mają jeszcze czas na rozwój. W Browarze też nie tyka jeszcze za dobrze wiele spraw ale liczę na to że jakoś temu zaradzimy
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • olobeer
                            Junior
                            • 06-2004
                            • 11

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
                            Mnie jedno ciekawi. Skoro Bractwo Piwne powołuje się na szerzenie kultury piwnej i wie o serwisie browar.biz , to czemu nie zamieszcza tego serwisu w swoich linkach ?
                            W browar.biz nie ma linków w menu, ale linki i do Bractwa Piwnego, i do stron regionalnych browarów, adresy sklepów z piwami regionalnymi, ciekawymi itp są łatwo dotępne np korzystając z wyszukiwarki.
                            A Wy na dodatek polecacie jakąś stronę, której główną chyba ideą, to jest zarabianie na konkursach w stylu wyślij smsa, a może wygrasz koszulkę i na logach na komórkę. Trochę tandetnie to wygląda, zwłaszcza na tle wzniosłych celów i działań Bractwa na rzecz propagacji kultury piwnej. No i jak na 10 lat działalności, to macie bardzo skromne forum. Na stronie głównej tegoż forum, najwięcej tematów, słownie 19, ma wątek "co nie działa poprawnie". Okopaliście się wzniosłymi tytułami, ale moim zdaniem w większości to przerost formy nad treścią. Nie mniej jednak Bractwo Piwne i browar.biz mają podobne cele i warto się wspierać .
                            Przede wszystkim akcja "Pij piwo będziesz miał zdrowe nerki" nie jest akcją Bractwa Piwnego !!! Strona jest nonprofit utrzymywana ze składek członkowskich !
                            To, że na stronie Bractwa Piwnego nie ma linku do Browaru.biz uważam za błąd, który w krótkim czasie naprawimy. O "wzniosłych tytułach" i "przerostu formy nad treścią" pisałem ciut wyżej. Co do strony i forum BP - działa rok (sic!). Moim skoromnym zdaniem i tak nieżle wygląda jak na swój "niemowlęcy" wiek. Pozdrawiam - Zbigniew Olobry.

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              #74
                              Przy całym szacunku dla tego co robicie(chociaż za bardzo nie wiem co,bo poza wasza stroną to nigdy nie słyszałem o was) to ogladając waszą stronę troche mnie odrzuca.Jak oglądam Bractwo w internecie to po prostu mnie odrzuca.Dla mnie to wygląda tak:ble,ble,ble,ble..................Po prostu 'gadające głowy".Może warto popracować nad stroną.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • macmon
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 140

                                #75
                                Będąc na Festiwalu Piw Polskich 2004 w Łodzi, zawadziłem z Krzysztofem do pięknej knajpy o nazwie PERON 6 (ul. Piotrkowska 6), gdzie miałem przyjemność poznać jednego z Braci Piwnych, właściciela owego królestwa piwa. Bardzo miło wspominam ten pobyt, ciekawe rozmowy o piwach przy kuflu Paulanera i po troszę kibicuję Bractwu Piwnemu.
                                Jestem pewien, że zamieszczą skrót no naszego forum, a że tego do tej pory nie zrobili, uważam za niedopatrzenie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎