Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o globalnym ociepleniu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #76
    Zastosuję Twój tok postępowania...
    ...podaj naukowe dowody wpływu CO2 ze źródeł antropogenicznych na zmiany klimatu.

    Brakuje ci tlenu ? Dusisz się w nadmiarze dwutlenku węgla ? Znalazłeś sobie dane na temat emisji źródeł naturalnych i antropogenicznych np. pyłów ?

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      #77
      Znalazłem i dawałem, cofnij kilka stron w tył. Ale masz
      Volcanoes emit around 0.3 billion tonnes of CO2 per year. This is about 1% of human CO2 emissions which is around 29 billion tonnes per year.

      A na pytanie wyżej, dowodów jest multum, ilość publikacji to gruba lista. Dlatego dam wiki gdzie źródeł jest od groma

      Choć nie sądze abyś w ogóle do nich zajrzał, bo wiara nie widzi dowodów.

      Comment

      • moracz
        Senior
        • 11-2009
        • 121

        #78
        Dwie sprawy - od kiedy miałem w szkole podstawowej pierwszy kontakt z chemią w jakiejkolwiek postaci, skład procentowy atmosfery był następujący: azot 78%, tlen 21%, CO2 około 0,03% i oczywiście reszta gazów zajmowała te niecałe 1%.

        O ile wiem, od dobrych 15 lat nic się w tej kwestii nie zmieniło. NIC. Tak cytowana przez tristan_tzara wikipedia "potwierdza" to. Można w niej znaleźć, iż w atmosferze mamy około 360 ppm CO2 (czyli 0,036%). A przecież przez te 15 lat wybuchło kilka wulkanów, spłonęło kilka dobrych hektarów lasów. No i ludzie też coś emitują. No i cholera, oddychamy... a to też CO2, proponuję wstrzymać oddech.

        Ja bym się skupił na innych gazach cieplarnianych, na przykład na metanie. Ma o wiele większy wpływ na ocieplenie klimatu. Miliony ton metanu wydostaje się z... drugiego końca przewodu pokarmowego milionów zwierząt hodowlanych, dzikich i hej, ludzi także. I co teraz? Nie jemy mięsa, nie jemy nic tak w ogóle, a za wiatry kulka w łeb?

        Ludzie mają wpływ na świat, bo są jego częścią. Dopóki nie zaczniemy się zabawiać w nuklearne konflikty zbrojne, jakoś to będzie

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
          Znalazłem i dawałem, cofnij kilka stron w tył. Ale masz
          Volcanoes emit around 0.3 billion tonnes of CO2 per year. This is about 1% of human CO2 emissions which is around 29 billion tonnes per year.

          A na pytanie wyżej, dowodów jest multum, ilość publikacji to gruba lista. Dlatego dam wiki gdzie źródeł jest od groma

          Choć nie sądze abyś w ogóle do nich zajrzał, bo wiara nie widzi dowodów.
          To są analizy a nie dowody. Bo ciekawe kto zmierzył poziom CO2 i temperaturę na Antarktydzie 500 tys. lat temu. To taka ironia.

          Dowodów nie ma i na razie nie będzie. Nawet wśród naukowców istnieją różne obozy interpretacji zebranych danych co do "globalnego ocieplenia", więc nasze dyskusje mogą być traktowane jak analizy przyczyn największych zagadek tego Świata.

          A osobiste wnioski każdy sobie wyciągnie takie, jaki ma poziom wyobraźni i podstawowej wiedzy, jak również co dla niektórych - własnego interesu.

          Czasami podobne sceny widzę na własnym podwórku zawodowym, podczas ultaradźwiękowego nieniszczącego badania defektoskopowego materiałów. Wyniki nie są mierzalne i podlegają interpretacji, zależą od wiedzy, doświadczenia i wyobraźni fachowca a czasami interesu jeżeli może na wyniku tej analizy zarobić. Powstają dwa różne wnioski.

          Tak już na marginesie słyszałeś kiedyś aby emisja CO2 ze źródeł antropogenicznych zrobiła bezpośrednią krzywdę ludzkości ? Ja nie, natomiast siły natury w ciągu jednej nocy pozbawiły życia niemal 2000 ludzi i wiele tysięcy sztuk zwierząt podczas uwolnienia CO2 z jeziora Nyos w Kamerunie. Takich przykładów jest setki.
          Według mnie działalność człowieka jest marginalna w stosunku do sił natury i działalność antropogeniczna to kropla w morzu tego co się dzieje w naturze.
          Last edited by Gringo; 10-04-2014, 09:33.

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            #80
            Ludzie, czytajcie linki które daje. Precież to wszystko już było omawiane wcześniej. Nagle się budzicie i wyskalujecie z zupełnie tym samym co już wcześniej było tutaj omawiane/linkowane.

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #81
              Czy Ty zdawałeś maturę już na nowych zasadach ?

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                A mówią te zdjęcia i filmy, jak szybko środowisko wraca do siebie po wybuchu wulkanu lub ataku tsunami w porównaniu np. z wyciekiem ropy z tankowca lub rozkładem toksycznych śmieci? Z ciekawości pytam.
                O tym mówia np. badania geologiczne. Np. po wybuchu asteroidu na przełomie permu i triasu wymarło 98% istniejących wówczas gatunków. Trudno to zwalić na efekt działalności człowieka.

                Po wybuchu Krakatau pyły w atmosferze latały kilka lat i z tego, co pamiętam (nie chce mi się szukać) średnia temperatura obnizyła sie o jakieś ułamki stopnia. Aby porównać wybuchy naturalne i antropogeniczne - z Krakatau czy Santorynu zostało niewiele, tymczasem największa eksplozja jądrowa, którą przeprowadzono - 58 megaton na Nowej Ziemi, 30 października 1961 r. - nie spowodowała zniszczenia wyspy. W zasadzie nic się jej nie stało.

                Ropa naftowa - jest to temat kontrowersyjny. Bo niby zniszczenia sa, jak tankowiec się rozpieprzy. Tylko co z tego? Ropa jest naturalna, pochodzenia organicznego, zrobiona przez przyrodę. Czasem występuje na powierzchni (np. słynne Rancho La Brea w Kalifornii - proponuję poczytać). Ropa rozkłada się tak, jak wiele innych substancji pochodzenia organicznego. W skali życia jednego człowieka szkody mozna traktować jako znaczne. W sklai historycznej, obejmującej kilka tysięcy lat - już nie. Natomiast w geologicznej skali czasu - czyli dla Ziemi jako planety - nie mają one najmniejszego znaczenia. Na tej samej zasadzie można by mieć pretensje o jezior, że zarastają. No zarastają, bo tak przyroda je traktuje. Daje im średnio 20 tys. lat życia.

                Bardzo dobra ilustracja porównania siły przyrody i cywilizacji znajduje się na zboczach Wezuwiusza, w miejscach zwanych dawniej Pompeii i Herculanum. Polecam niedowiarkom.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                  W skali życia jednego człowieka szkody mozna traktować jako znaczne. W sklai historycznej, obejmującej kilka tysięcy lat - już nie.
                  Odeszliśmy za moją sprawą nieco od tematu, ale powyższe zdanie jest dla mnie istotne. Bo dla nas tu i teraz niewielkie znaczenie ma to, że ileś tysięcy lat po naszej śmierci przyroda się oczyści. Dlatego powinniśmy ograniczać tworzone przez nas zanieczyszczenia.

                  Nie wiem, na ile spalanie benzyny i ropy przez samochody wpływa na globalne ocieplenie, być może wcale, ale wiem, jakim powietrzem się oddycha w mieście. I wolałbym oddychać lepszym.

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    Odeszliśmy za moją sprawą nieco od tematu, ale powyższe zdanie jest dla mnie istotne. Bo dla nas tu i teraz niewielkie znaczenie ma to, że ileś tysięcy lat po naszej śmierci przyroda się oczyści. Dlatego powinniśmy ograniczać tworzone przez nas zanieczyszczenia.

                    Nie wiem, na ile spalanie benzyny i ropy przez samochody wpływa na globalne ocieplenie, być może wcale, ale wiem, jakim powietrzem się oddycha w mieście. I wolałbym oddychać lepszym.
                    To jedz mniej trawy - będziesz produkował mniej metanu
                    Last edited by iron; 10-04-2014, 11:09.
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #85
                      Przestaniesz palić, to pogadamy o ograniczeniu produkcji smrodów.

                      Comment

                      • tristan_tzara
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 1038

                        #86
                        Odnoszę wrażenie ze nadal większość tu piszących denialistów GW w ogole nie zapoznała się z tematem, tym o co chodzi i wypisują jakieś poziomy CO2 w powietrzu czy jakieś paleokilmaty. To ja rozmowa z kreacjonistami i ich wymysłem na temat ewolucji. Stawiają tezy będące ich wyobrażeniem które bierze się z nieznajomości tematu. I później jest zabawa ze ewolucja to tylko teoria bo nikt nie widział jak psu urosły skrzydła. To samo z denialistami GW. Serio poczytajcie a nie dyskutujcie ze swoim wyobrażeniem. Dalem tutaj wystarczajaca ilość linków aby zapoznać się z tematem ale widzę ze nikt nie czytał, za to, ciągnąć analogię z kreacjonistami, jest czepianie się o abiogeneze czy "nieredukowalną złożoność". Poczytajcie, wroćcie, odnieście się do konkretów

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #87
                          A o czym ja pisałem, nie o konkretach? Glacjały i interglacjały to nie są konkrety?

                          Prawdziwym problemem może być osuszenie klimatu, nie ocieplenie. A jedno wcale się z drugim nie wiąże. Ocieplenie jest dobre, bo zmniejsza ilość paliw, niezbędnych do ogrzania cywilizacji. Osuszenie natomiast prowadzi do śmierci. W dżungli amazońskiej da się przeżyć, na pustyni nie.

                          Comment

                          • tristan_tzara
                            Senior
                            • 12-2007
                            • 1038

                            #88
                            Ale my piszemy o obecnej sytuacji a nie o wielkim wymieraniu triasowym czy permskim, nie o zlodowaceniach. To że dawniej się takie przytrafialy, wcale obecnie nie odciaza roli człowieka. Co do reszty i walkowania tych wulkanów, juz dalem stosowne źródła.

                            Comment

                            • tristan_tzara
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 1038

                              #89
                              A co do wymierań, przed chwilą przeczytałem ciekawą blognotke na temat

                              Niestety sugeruje znowu pełnię winy człowieka. Niestety przez nasze ogromne rozmnożenie i ekspansję cywilizacyjną(w tym całej infrastruktury jak hodowle pokarmu, przede wszystkim mięsnego), doprowadzamy przyrodę do kolejnej dziury. Tempo jest niestety dosyć szybkie.

                              Comment

                              • ppns
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1737

                                #90
                                Są na naszym forum korwiniści, zachwyceni wynurzeniami dresiarza w muszce.
                                Tutaj solidna wiedza o globalnym ociepleniu :

                                Janusz Korwin-Mikke, po raz pierwszy przemawiał w europarlamencie. Kluczowym tematem wystąpienia była wojna z globalnym ociepleniem.
                                piwoppns@wp.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎