Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    Bardzo lubię ostatnimi czasy popijać piwo w domu w sobotnie wieczory. Sączę piwko, z głośników sączy się "Smooth Jazz Cafe" Niedźwiedzkiego w Trójce, a jak się Niedźwiedzki kończy, to szybko przełączam na Polskie Radio Wrocław i tam mam przez parę godzin przyjemne również jazzowe klimaty.

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      Ja natomiast muszę przyznać, że ostatnimi czasy będąc w domu i pijąc piwko najczęściej sam sobie gram na gitarze (o ile żona pozwala). Jest to więc jakaś forma muzyki przy piwku. Na dodatek nie jest to jakiś konkretny kawałek konkretnego zespołu tylko spontaniczny chaos. Ewentualnie przygrywki do tego co akurat słucha żona przez co bardzo się jej narażam
      Last edited by JAckson; 10-02-2005, 13:18.
      MM961
      4:-)

      Comment

      • maryhh
        Senior
        • 02-2001
        • 1895

        na zgliszczach zespołu Cynic, założonego przez gitarzystę Deatha powstała kapela Portal.
        całkiem niedawno i całkiem przypadkiem trafiłem na ich jedyną płytkę Demo z 1995 roku.

        Muzyka całkiem inna niż ta do której przyzwyczaili nas panowie z Cynica, mimo iż brzmieniowo i stylistycznie można doszukać się w Portalu podobieństw (brzmienie basu i gitary). Na wokalu pani Aruna Abrams (która gra również na klawiszu), wspomagana przez gitarzystę Paula Masvidala tworzą wspaniały niepowtarzalny duet.

        Tutaj obalę pewien mit i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że wokaliści, którzy na codzień "wyją" w deathmetalowych kapelach potrafią śpiewać

        Polecam Wszystkim, którzy lubują się w pięknym gitarowym graniu (czasem trącającym o jazz), w którym sekcja rytmiczna ma bardzo wiele do powiedzenia.
        Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
        "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
        do lekkiej pracy jestem za ciężki"

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
          A co z twórczości Dropkick Murphys byś polecił - strasznie dużo tego wyskoczyło, na razie przezornie zaordynowałem kolekcję singli
          A ja mam 'Sing loud, sing proud'. Szczegolnie wymiataja ich wersje starych irlandzkich piosenek 'Rocky road to Dublin' i 'Wild Rover'. Ta druga nawet umiem 'zaspiewac' po odpowiedniej ilosci
          Na okladce malowidlo jakby zywcem wyjete z republikanskiego zachodniego Belfastu. A kapela to amerykanscy Irlandczycy czyli mozna sie domyslac kogo popieraja.
          Attached Files
          Last edited by lzkamil; 10-02-2005, 15:18.
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • cyborg_marcel
            Senior
            • 03-2003
            • 3467

            o muzyce bez piwka

            i jeszcze: Abernacka> dziękuję za Pixies llive at the BBC z 1998 - tego koncertu nie znałam, przyznam, że trochę mnie zaskoczył...

            no i sami powiedzcie, czy to nie jest kwitesencją wszystkiego, kiedy facet śpiewa: "Twoje ciało jest fotelem bujanym dla mej duszy"? wery romantik!
            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyborg_marcel
              i jeszcze: Abernacka> dziękuję za Pixies llive at the BBC z 1998 - tego koncertu nie znałam, przyznam, że trochę mnie zaskoczył...
              (...)
              Mam nadzieję, że nieraz cię jeszcze zaskoczę ! Mam jeszcze kilka płyt w zanadrzu które ci zaintrygują!

              Ps. Panie Kiszot mam aktualnie na stanie dwie płyty "Kalpela ze wsi Warszawa": "Wiosna Ludu" oraz najnowszy ich krążek "Uprooting".
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • peter007
                Senior
                • 06-2004
                • 2820

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                Drogi Peterze 007 - jak widzisz z zacytowanego postu (no cóż okazuje się że mojego ) piosenka Zdrowej Wody pt "Piwo" jest już jakiś czas znana forumowiczom, a zaryzykuję tezę, że jest znana od początku tego forum
                "Piwo 98" to tylko nowa wersja utworu "Piwo"(bodajże z 1993 roku) tego zespołu z Ciechocinka.
                Polecam Ci całą twórczość zespołu Zdrowa Woda - chyba jedynego współczesnego w pełni autentycznego blues-rockowego zespołu
                W takim razie biję się w pierś. Jakoś widocznie nie doczytałem. Co do ostatniej części Twojej wypowiedzi to niestety Piwo'98 jest jesynym kawałkiem Zdrowej Wody jaki słyszałem ale skoro twierdzisz że warto przesłuchać wszystkiego to postaram się jakoś to sobie zorganizować.
                Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka

                  Ps. Panie Kiszot mam aktualnie na stanie dwie płyty "Kalpela ze wsi Warszawa": "Wiosna Ludu" oraz najnowszy ich krążek "Uprooting".
                  To by mnie interesowało bo jeszcze nic nie mam z ich repertuaru.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2868

                    Ja mam jeszcze ich jedną płytkę - Hop Sa Sa
                    Do tego mam kilka (5) płyt Kroke. Zainteresowani prosze na PW.

                    PS czy zna ktos jakiś dobry program do konwertowania plików *.mpc na *.mp3 ?
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      W Google'u i Mule mnogo tego, więc powiem od siebie, czego lepiej nie brać: Alive Converter. Nie wiedziecz czemu niektóre pliki przetwarza, a niektórych nie.

                      Więcej nie testowałem, bo bardzo mało miałem mpc.

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        Od kilku dni królują u mnie "Legendarni Pudelsi". Strasznie lubię muzyków, którzy w trakcie procesu tworzenia utrzymują dobry humor i dystans do własnej twórczości.
                        Dla przykładu pierwsze wersy jednej z piosenek:

                        "Tramwaj pełen pawianów
                        ciągną pasiaste wieprze"

                        Comment

                        • solfernus
                          Senior
                          • 08-2004
                          • 1025

                          Dzisiaj w lokalnym radiu usłyszałem Wieżę ( tzn. nie znam oryginalnego tytułu )
                          grupy Sztywny Pal Azji i jak dawniej bardzo mi się podobało
                          Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                          Comment

                          • robox
                            = kapslarz =
                            • 11-2002
                            • 8188

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus
                            Dzisiaj w lokalnym radiu usłyszałem Wieżę ( tzn. nie znam oryginalnego tytułu )
                            Tytuł "Wieża radości" (jak dobrze pamiętam).
                            Niezły kawałek i niezła pierwsz płyta "Europa i Azja". Później zespół nieco się popsuł i następne płyty były kiepskie.

                            Comment

                            • solfernus
                              Senior
                              • 08-2004
                              • 1025

                              Dzięki za przypomnienie
                              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox
                                Tytuł "Wieża radości" (jak dobrze pamiętam). [...]
                                A nawet "Wieża radości, wieża samotności". Ech, wspomnienia...
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎