Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podsekcja fotograficzno-motocyklowo-modelarska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #91
    Sprzedawczyni tak mnie zabajerowała, że oprócz filtra UV dokupiłem jeszcze torbę i... szybko uciekłem, żeby nie spłukać się do reszty
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #92
      I nie zapomnij o wstępnej "konserwacji" sprzętu.
      Oczywiście w miłym gronie.
      Każda taka aparatura lubi się bowiem rozsychać do czego Użytkownik, a Forumowicz w szczególności, dopuścić nie powinien.

      Zdrowie Twojego Canona i naszego hobby
      Dziku


      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #93
        celt_birofil napisał(a)
        Co wiemy:
        - dla Pieczarka to plastykowa wydmuszka...
        - a dla innych??
        Po pierwsze to nie ma aparatów pancernych i o każdy trzeba tak samo dbać, chociażby ze względu na szkło.
        A po drugie niezależnie od tego czy kupuje się aparat, komputer, rower, rakietę tenisową czy patelnię zawsze od porad fachowców ważniejsza jest własna odpowiedź na pytanie "jak zamierzam ten sprzęt wykorzystywać". Wiadomo, że od eosa 300 ze standardowym zoomem 28-80 lepiej kupić eosa 3 i do niego walizkę bardzo jasnych i ostro rysujących stałoogniskowych obiektywów. To tylko kwestia dorzucenia paru tysięcy złotych.
        Jeżeli jednak traktujesz to jako amatorskie hobby, zależy Ci przy tym na wygodzie i w ogóle raczej nie zamierzasz robić zdjęć dla National Geographic to prawdopodobnie okaże się, że to dobry wybór. A jeśli z czasem zacznie Ci przeszkadzać "plastikowy obiektyw" to zawsze możesz dokupić coś innego, w zależności np. od tego jakiego zakresu ogniskowych będzie Ci brakować itp.

        Comment

        • celt_birofil
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 09-2001
          • 4469

          #94
          Przecież wspominałem, że bibliotekarze do milionerów nie należą

          yendras napisał(a)
          To tylko kwestia dorzucenia paru tysięcy złotych.
          Jeżeli jednak traktujesz to jako amatorskie hobby, zależy Ci przy tym na wygodzie i w ogóle raczej nie zamierzasz robić zdjęć dla National Geographic to prawdopodobnie okaże się, że to dobry wybór. A jeśli z czasem zacznie Ci przeszkadzać "plastikowy obiektyw" to zawsze możesz dokupić coś innego, w zależności np. od tego jakiego zakresu ogniskowych będzie Ci brakować itp.
          Właśnie do takich celów mam zamiar go używać - o NG to se mogę pomarzyć
          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            #95
            W EOS 300 przeszkadzała mi nie tyle plastikowatość puszki ale właśnie nędzny obiektyw. I ponieważ nie było mnie stać na drogie szkła z autofokusem to przerzuciłem się na aparaty manualne. Teraz korzystam głównie z Pentaxa ME super. Za 1399 zł to kupisz 2 takie aparaty i po kilka obiektywów do każdego, lampę, torbę, statyw. Obecnie na ebay ludziska (wg mnie duże dziwaki) pozbywają się gromadzonego latami sprzętu i kupują cyfraki (też plastikowe wydmuszki). Właśnie taki korpus z kilkoma obiektywami i osprzętem można spokojnie kupić za 150 euro. I jeśli ktoś nie robi zdjęć sportowych, zierzętom w ruchu, wiercącym się dzieciom to w zasadzie nie potrzebuje autofokusa. Jeśli w dodatku umie korzystać z głębi ostrości, to jest swobodny jak ptak mając tylko zwykłą mechaniczną lustrzankę sprzed 20 lat.
            Zresztą wyjąwszy sprzęt high-end dla zawodowców gdzieś od roku 1985 relacja cena - jakość stale się obniża. Zresztą jakby zgodnie z oczekiwaniami odbiorców.

            Comment

            • dziku
              Senior
              • 12-2002
              • 1992

              #96
              yendras napisał(a)
              Po pierwsze to nie ma aparatów pancernych i o każdy trzeba tak samo dbać, chociażby ze względu na szkło.
              (...) Wiadomo, że od eosa 300 ze standardowym zoomem 28-80 lepiej kupić eosa 3 i do niego walizkę bardzo jasnych i ostro rysujących stałoogniskowych obiektywów. To tylko kwestia dorzucenia paru tysięcy złotych.
              (...) A jeśli z czasem zacznie Ci przeszkadzać "plastikowy obiektyw" to zawsze możesz dokupić coś innego, w zależności np. od tego jakiego zakresu ogniskowych będzie Ci brakować itp.
              Klika aparatów "pancernych" to bym jednak wymienił... Fakt, dbać trzeba o wszystkie, ale owa "pancerność" rozumiana jako możliwość niedbania o sprzęt jest pomyłką. To po prostu synonim mniejszej podatności na drobne urazy i (przede wszystkim) mniejszej wrażliwości na kurz i wilgoć.
              Propozycja "dorzucenia paru tysięcy złotych" do EOS-a 300 i zakupu EOS-a 3 jest skrajnością, atrakcyjną raczej dla zawodowców. Chodzi przecież o to by posiadany na naświetlarce obiektyw pozwalał na robienie poprawnych technicznie zdjęć w ogóle. Niestety, na ogół (nie tylko zresztą w Canonach) plastiki dorzucane do zestawów takiej możliwości nie dają. Mają kiepską ostrość i kontrast, a o robieniu ostrych zdjęć na pełnym ich otworze można od razu zapomnieć. Wyjściem jest dorzucenie 200 - 500 zł i szukanie dobrych szkieł u (niektórych) producentów niezależnych, albo starszych i "wyższych" modeli szkła firmowego. Wcale nie trzeba spoglądać na szkła z najwyższej półki. Kupując je płaci się kupę kasy za inne jeszcze parametry niż ostrość.
              Dziku


              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #97
                Była mowa o lampach. To ja powiem, że najlepiej zaopatrzyć się w dwie sztuki. Jedna do pierwszego planu, druga do tła.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • kamyczek77
                  Senior
                  • 09-2001
                  • 458

                  #98
                  Nawet nie wiedziałam,że są dwa rodzaje lamp!Czym się różnią?
                  Dostałam dzisiaj od Pjenknika aparat z trzema obiektywami(zwykły,szerokokątny i makro),lampę i jakiś pierścień(chyba do powiększania bo jest na nim napisane 2x).
                  Nie bardzo znam techniki fotografowania-jestem po prostu fotograficzną "grafomanką"
                  Może ktoś mógłby polecić mi jakąś książkę,którą początkujący fotograf mógłby zrozumieć i z której mógłby się czegoś dowiedzieć.
                  Od piwa z puchy bolą nas brzuchy!!!

                  Comment

                  • celt_birofil
                    † 2017 Piwosz w Raju
                    • 09-2001
                    • 4469

                    #99
                    kamyczek77 napisał(a)
                    Nawet nie wiedziałam,że są dwa rodzaje lamp!Czym się różnią?
                    Dostałam dzisiaj od Pjenknika aparat z trzema obiektywami(zwykły,szerokokątny i makro),lampę i jakiś pierścień(chyba do powiększania bo jest na nim napisane 2x).
                    Nie bardzo znam techniki fotografowania-jestem po prostu fotograficzną "grafomanką"
                    Może ktoś mógłby polecić mi jakąś książkę,którą początkujący fotograf mógłby zrozumieć i z której mógłby się czegoś dowiedzieć.
                    Doskonały wydaje się poradnik fotografowania wydany przez NAtional Geographic. Niestety czar pryska patrząc na cenę - 84 zł Jest to poradnik mówiący zarówno o tym "czym fotografować" oraz "Jak fotografować". Książkę można zamówić ze strony internetowej NG
                    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                    Comment

                    • dziku
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 1992

                      celt_birofil napisał(a)
                      Doskonały wydaje się poradnik fotografowania wydany przez NAtional Geographic. Niestety czar pryska patrząc na cenę - 84 zł Jest to poradnik mówiący zarówno o tym "czym fotografować" oraz "Jak fotografować". Książkę można zamówić ze strony internetowej NG
                      Doskonały to on jest, ale w oryginale. W polskim tłumaczeniu jest sporo błędów. Niestety - najprawdopodobniej tłumaczył go ktoś nie-fotografujący. Na dodatek w egzemplarzu, który dostałem było trochę błędów drukarskich na skutek których część fotografii była lekko nieczytelna. W tak drogiej książce nie powinno się to zdarzyć... Ale rozdziały napisane przez fotografów NG i tak warto przeczytać.

                      Na tzw "dobry początek" polecam książkę "Fotografia od A do Z" (Michael Langford). Albo coś autorstwa Johna Hedgecoe (mogłem przekręcić nazwisko)
                      Dziku


                      Comment

                      • celt_birofil
                        † 2017 Piwosz w Raju
                        • 09-2001
                        • 4469

                        A w Newsweeku...

                        Newsweek nr 32 informuje

                        "Aparat cyfrowy Nikon D2H wyposażony w nową matrycę JFET LBCAST, która pozwala robić zdjęcia z prędkością ośmiu klatek na sekundę, trafi wkrótce na rynek. Produkt skonstruowano z myślą o reporterach prasowych, obsługujących głównie wydarzenia sportowe. Aparat świetnie sprawdza się bowiem w robieniu zdjęć w ruchu. Nikon D2H kosztuje 4 tys. euro, czyli prawie 18 tys. zł."

                        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                        Comment

                        • celt_birofil
                          † 2017 Piwosz w Raju
                          • 09-2001
                          • 4469

                          kamyczek77 napisał(a)
                          Nawet nie wiedziałam,że są dwa rodzaje lamp!Czym się różnią?
                          Dostałam dzisiaj od Pjenknika aparat z trzema obiektywami(zwykły,szerokokątny i makro),lampę i jakiś pierścień(chyba do powiększania bo jest na nim napisane 2x).
                          Nie bardzo znam techniki fotografowania-jestem po prostu fotograficzną "grafomanką"
                          Może ktoś mógłby polecić mi jakąś książkę,którą początkujący fotograf mógłby zrozumieć i z której mógłby się czegoś dowiedzieć.
                          101 praktycznych porad - Fotografowanie

                          Funkcje lustrzanek
                          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                          Comment

                          • kamyczek77
                            Senior
                            • 09-2001
                            • 458

                            Na razie się wstrzymam z tymi książkami-okazało się,że aparat trzeba wymienić-zepsuty światłomierz.
                            Od piwa z puchy bolą nas brzuchy!!!

                            Comment

                            • celt_birofil
                              † 2017 Piwosz w Raju
                              • 09-2001
                              • 4469

                              Zupełnie przypadkowo, w bielskim sklepie firmowym ALPINUSA nabyłem "Szkołę fotografowania NG" za... 49 złotych! (cena wydrukowana 84) Egzemplarz pełnowartościowy, żaden tam wybrak. Za tą cenę chyba niw warto się ani chwili zastanawiać
                              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                ostatnio wypatrzyłem że Canon wprowadza we wrześniu(?) lustrzankę cyfrówkę opartą na korpusie EOSa 300, rozdzielczość coś ponad 6 megaPixeli. i...

                                cena sugerowana (w UE): 1100 Euro!
                                Attached Files
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎