Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podsekcja fotograficzno-motocyklowo-modelarska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    dziku napisał(a)
    Od razu na początku rzuca się w oczy i uszy określenie "liczba przysłonowa". Kim jednak był ten Przysłonow - tego nie wyjaśniają... Zapewne uczony radziecki i współpracownik NG
    Jak to kto to był? - oczywiście najbliższy współpracownik wynalazcy aparatu fotograficznego, który nazywał się Obrazkow.

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      breslauer napisał(a)
      Jak to kto to był? - oczywiście najbliższy współpracownik wynalazcy aparatu fotograficznego, który nazywał się Obrazkow.
      A ja myślałem, że to była kobieta - Kamera Małoobrazkowa.
      I miała córkę - Lustrzankę
      Dziku


      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        dziku napisał(a)
        A ja myślałem, że to była kobieta - Kamera Małoobrazkowa.
        I miała córkę - Lustrzankę
        To wychodzi na to, że ten wynalazca nazywał się jednak Małoobrazkow. No bo w końcu czyja była ta Kamera?

        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          breslauer napisał(a)
          To wychodzi na to, że ten wynalazca nazywał się jednak Małoobrazkow. No bo w końcu czyja była ta Kamera?
          Kamera to chyba była jego
          Ale Lustrzankę to mógł mieć na spółkę z niejakim Dwuobiektywowem
          Dziku


          Comment

          • celt_birofil
            † 2017 Piwosz w Raju
            • 09-2001
            • 4469

            Dla zainteresowanych - bielskie TESCO sprzedaje na wagę... albumy na zdjęcia: 200 zdjęć formatu 10x15, za 16,99 zł/1 kg, wkład szyty
            Za sztukę wychodzi 12,75 zł
            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

            Comment

            • celt_birofil
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 09-2001
              • 4469

              Ogólnopolski Konkurs Canon "Zmniejsz dystans między wyobraźnią a obrazem"
              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

              Comment

              • alph
                Senior
                • 03-2003
                • 195

                dziku napisał(a)
                Kamera to chyba była jego
                Ale Lustrzankę to mógł mieć na spółkę z niejakim Dwuobiektywowem
                Zapewne byli to woźnice, bo kto inny nazwałby swoje dzieło Leica?
                Przepraszamy...Podpis w trakcie tworzenia...

                Comment

                • yendras
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 2052

                  ART napisał(a)
                  ostatnio wypatrzyłem że Canon wprowadza we wrześniu(?) lustrzankę cyfrówkę opartą na korpusie EOSa 300, rozdzielczość coś ponad 6 megaPixeli. i...
                  cena sugerowana (w UE): 1100 Euro!
                  Canon 300d już jest w fotojokerze. Cena: 6199 zł
                  Jeżeli sugerowana cena to faktycznie 1100 EUR to trochę chyba sobie zawyżyli kurs ...

                  Comment

                  • pieczarek
                    zwykle cham i prostak
                    • 06-2001
                    • 5011

                    To niezupełnie tak yendras. Kurs ma tu niewiele do rzeczy. Na zachodzie cło na aparaty fotograficzne wynosi bodaj 3%. U nas chyba 19%. VAT mają też z reguły niższy. Poza tym Polacy to w swojej masie stado baranów. Gdyby się wzięli na wstrzymanie z zakupami przez pół roku to wszystkie ceny by spadły. A że niestety barany i płacą każdą cenę, więc ceny nie spadają. Producenci i handlowcy mają spore rezerwy. Kwota jaką otrzymuje producent to zwykle tylko 30% ceny sklepowej brutto. A niekiedy tylko 2,5%. Znam takie przypadki z własnej praktyki. Widziałem towary sprowadzane do polski po 20 groszy sztuka a sprzedawane po 8 złotych.

                    Comment

                    • yendras
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 2052

                      Masz rację, ale z tym kursem to tylko tak zażartowałem. Miałem jednak nadzieję, że ten aparat wystartuje z nieco niższą ceną, a w konsekwencji szybciej osiągnie jakiś akceptowalny pułap cenowy.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        yendras napisał(a)
                        Canon 300d już jest w fotojokerze. Cena: 6199 zł
                        Jeżeli sugerowana cena to faktycznie 1100 EUR to trochę chyba sobie zawyżyli kurs ...
                        ostatnio wypatrzyłem po 4950.

                        swoją drogą pojawił się nowy Sony DSC-F828 (niestety z wbudowanym obiektywem) - matryca 8 megapixeli. cena: 4.800
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • yendras
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 2052

                          Po 4950 to może był sam korpus ? A w ogóle to za ok. 6.200 można kupić canona D-10 z "kitowym" szerokim zoomem - oczywiście prywatny import z Niemiec.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            faktycznie korpus, za 5.300 z obiektywem.
                            mnie interesuje korpus stąd też podświadome pominięcie tej informacji.

                            można sobie zaimportować, tyle że nie wpuści sie tego w koszty
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • yendras
                              Senior
                              • 12-2001
                              • 2052

                              No tak, jeśli mają być koszty to inna sprawa
                              A jeżeli ten obiektyw w zestawie to szerokokątny zoom (16-35 albo 22-55mm) to chyba warto dołożyć za niego te 350 zł jeśli nie masz jeszcze tak szerokiego szkła.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                poprawka znalazłem też ofertę - 4.900 za korpus +obiektyw.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎