Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Speedway czyli żużel :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek
    No jak zamontują jeszcze dmuchane bandy to Baliński już bez oporów będzie wszystkich pod bandy wywoził hehehe.
    Dmuchane bandy na Unii są już od roku, jeżeli tego nie zauważyłeś
    Dzisiejszej nocy zmarł były czołowy zawodnik Unii Leszno - Mariusz Okoniewski. Zmarł nagle w leszczyńskim szpitalu, szczegółów nie znam. W dniu dzisiejszym skończył by 50 lat.
    Poniżej oficjalna informacja ze strony Unii:

    Mariusz Okoniewski nie żyje.

    W dniu dzisiejszym odszedł od Nas jeden z najbardziej zasłużonych zawodników Unii Leszno – Mariusz Okoniewski. Ta smutna wiadomość zaszokowała całe środowisko żużla. Mariusz Okoniewski przez wiele lat był motorem napędowym biało-niebieskich, z którymi zdobył 4 złote medale DMP. W 1979 roku został Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski, ponadto był zdobywcą Srebrnego Kasku.. Popularny „Okoń” w ostatnich latach opiekował się sprzętem swojego syna – Rafała. Mariusz Okoniewski odszedł w swoje 50. urodziny…

    Autor: Sławomir Kryjom
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek
      No jak zamontują jeszcze dmuchane bandy to Baliński już bez oporów będzie wszystkich pod bandy wywoził hehehe.
      Bali to rzeczywiście killer, ale ja lubię takich zawodników. Żużel to nie szachy, a on jeździ ostro, ale z głową. Takie zaangażowanie jakie on prezentuje na torze, jest dzisiaj bardzo rzadkie - dominują "panienki" w stylu Protasiewicza, Chrzanowskiego czy Hampela.
      Ach, do dziś wspominam Józka Jarmułę - ten to numery wywijał! Albo Piotrek Pawlicki (też z Leszna), Adaś Pawliczek czy Heniu Bem z Rybnika. Wtedy żużel miał całkiem inny smak niż dziś, gdzie zazwyczaj kolejność na mecie jest znana już po pierwszym łuku...
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        Można jeździć ostro, ale Baliński przesadza. Chciałem tutaj tylko powiedzieć że ten cały cyrk związany z upieraniem się nowego prezesa Wrocławia, pana Kuchara odnośnie zakazu startów w meczu z Atlasem Darka Śledzia, spotyka się z dezaprobatą kibiców i mi też jest wstyd. Ten człowiek nie ma honoru, jeżeli naprawdę uważa że Śledź jest taki dobry, to może powinien go zatrudnić, nie wszczynać awantury. To ewenement w tym sporcie i mam nadzieję że tylko jednorazowy przypadek.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
          Jak wiecie w Poznaniu powstała nowa drużyna PSŻ i ewenementem jest to iż drużyna jeszcze nie wystartowała a powstał już
          Fan Club "Skorpiony" więcej na www.fanclubskorpiony.pl pozdrawiam
          Jakby we wszystkich miastach mieli takich prezesów fanclubów, to nawet kluby nie byłyby potrzebne

          Comment

          • Audi
            Senior
            • 03-2003
            • 1682

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
            Jakby we wszystkich miastach mieli takich prezesów fanclubów, to nawet kluby nie byłyby potrzebne
            Oj Arcy, Arcy ..... dzięki

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              Ja też się już nie mogę pierwszego meczu doczekać

              Comment

              • Audi
                Senior
                • 03-2003
                • 1682

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                Ja też się już nie mogę pierwszego meczu doczekać
                28 marzec 2006 (wtorek) sparing z TŻ Lublin

                Comment

                • Maremali
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1955

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
                  Bali to rzeczywiście killer, ale ja lubię takich zawodników. Żużel to nie szachy, a on jeździ ostro, ale z głową. Takie zaangażowanie jakie on prezentuje na torze, jest dzisiaj bardzo rzadkie - dominują "panienki" w stylu Protasiewicza, Chrzanowskiego czy Hampela.
                  (...) (
                  Tyle, że przez takich zawodników nie jeden stracił zdrowie przypomnę tu zapewne znany Ci wypadek Pera Jonssona. Coprawda Baliński nikogo nie posadził na wózek inwalidzki ale czy można to nazywać, że jeździ on z głową. Raczej ci których próbował wywieźć w bandę zachowywali rozsądek i odpuszczali. Najwyraźniej takie zaangażowanie jakie prezentuje na torze Pan Damian B. i jego jazda z głową nie są efektywne gdyż to właśnie Ci, których nazywasz "panienkami" są lub byli stałymi uczestnikami GP.
                  http://maremali.web-album.org/

                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali
                    Tyle, że przez takich zawodników nie jeden stracił zdrowie przypomnę tu zapewne znany Ci wypadek Pera Jonssona. Coprawda Baliński nikogo nie posadził na wózek inwalidzki ale czy można to nazywać, że jeździ on z głową. Raczej ci których próbował wywieźć w bandę zachowywali rozsądek i odpuszczali. Najwyraźniej takie zaangażowanie jakie prezentuje na torze Pan Damian B. i jego jazda z głową nie są efektywne gdyż to właśnie Ci, których nazywasz "panienkami" są lub byli stałymi uczestnikami GP.
                    Odpowiem tak - pisząc "panienki" nie wartościowowałem klasy sportowej Chrzanka, Hampela czy Protasia. Ta jest niewątpliwa. Pisałem tylko o stylu jazdy i sportowej zadziorności (patrz: Baliński), które są dziś niespotykane. Bo sam jako kibic wiesz, że dziś 90 procent sukcesu to start i szybki motocykl, z którego żużlowcy potrafią korzystać tylko wtedy, kiedy jadą z przodu. Jakoś dziwnie rzadko widuję szarże Hampela z dalszych pozycji na przykład... No ale kiedy wygra start, to zazwyczaj nie traci pozycji.
                    Kiedyś tak nie było i jest to m.in. kwestia charakteru ludzi, którzy trafiają do speedwaya. A Bali charakter ma i za to go cenię.
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • babalumek
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1207

                      I jak tam po 1 kolejce? Ja oczywiście byłem na meczu Sparty Wrocław z Polonią Bydgoszcz. Sporo osób przyszło mimo że co chwilę deszcz padał, na szczęście niezbyt mocno. Najbardziej się ucieszyłem z postawy Sawiny - 2 pkt czyli przypomniał sobie jaki poziom reprezentuje na naszym torze. Świetny mecz Crumpa - komplet, Gapińskiego, który jak rakieta wyrywał spod taśmy i bardzo mądrze jeżdżacego Andersena, który najwięcej wyprzedzał na dystansie. Hampel tradycyjnie, raz lepiej, raz gorzej, chyba będzie podobny u niego sezon jak poprzednio. Natomiast słabo juniorzy - Jamroży ledwo 2 pkt, a świetnie jeżdżący na treningach Klindt - 0pkt. Bjerre też się nie popisał, nie wiem czemu nie dał szansy Shrek Świderskiemu. Bydgoszcz dzisiaj zwyczajnie nie miała atutów i przegrała zasłużenie.
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        Za nami ligowa premiera w Poznaniu. Węgrzy z Miskolca odprawieni 62:28, emocji w zasadzie brak. Klasę pokazał Andrzej Huszcza, który nie dał się dziś ani razu wyprzedzić. Mam nadzieję, że podobnie jak dzisiaj, kolejne mecze będzie oglądało co najmniej parę tysięcy Poznaniaków - licząc z posiłkami z Zielonej Góry, Leszna i Gniezna było dzisiaj około 11 tys.

                        O oprawę meczu zadbał Fan Club na czele z prezesem Audim

                        PS. Trochę czasu minie, zanim kibice zorientują się, że najlepiej ogląda się mecz na wirażu

                        Comment

                        • garfunkel
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 1068

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                          PS. Trochę czasu minie, zanim kibice zorientują się, że najlepiej ogląda się mecz na wirażu
                          Czyżbyś lubił te wszystkie kamyki , które lecą w twarz?
                          U nas też początek sezonu, wygrany mecz

                          Comment

                          • arcy
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 7538

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika garfunkel
                            Czyżbyś lubił te wszystkie kamyki , które lecą w twarz?
                            U nas też początek sezonu, wygrany mecz
                            Przecież cały urok żużla to smród palonego metanolu, ryk silników bez tłumików i kawałki toru szybujące w kierunku kibiców

                            Comment

                            • garfunkel
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 1068

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                              Przecież cały urok żużla to smród palonego metanolu, ryk silników bez tłumików i kawałki toru szybujące w kierunku kibiców
                              Ot, upodobania...ale ja też lubię, a to za sprawą brata, który ciągając mnie na mecze, zawsze wybierał siedzenie na wirażu, jakiś przedziwny stopień ekscytacji się osiąga od uchylania się przed kamyczkami .

                              Comment

                              • babalumek
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1207

                                No widzę że tu poznański żużel rządzi... 12 tys kibiców w 2 lidze robi wrażenie, ale sporo było przyjezdnych z innych miast. No i inauguracja po takiej przerwie. Zobaczymy jak będzie z frekwencją w normalnych meczach ligowych, ale mam nadzieję że dalej będzie u was przychodziło więcej ludzi na żużel niż na piłkę w wykonaniu Lecha. Uwielbiam co prawda piłkę, ale zdecydowanie wolę mecze żużlowe od tej kopaniny sowicie opłacanych playboyów na naszych stadionach
                                Niestety moja Sparta przegrała nieznacznie w Toruniu. Hampel zamiast puścić Crumpa w ostatnim biegu, zaczął się z nim szarpać z czego skorzystał Pedersen. A mecz był do wygrania. Z 2 strony ciężko wygrać skoro juniorzy przywożą łącznie 3 pkt, a 1 senior 0.
                                MRKS Kuźnia Jawor

                                WTS Sparta Wrocław

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎