Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    ...zresztą moja teoria jest taka, że jedną z przyczyn (...) upadku PRL było właśnie pozwalanie na stałe krytykowanie systemu przez filmy czy seriale (oczywiście mówię o okresie po 56 roku).
    Dzisiejszy system nie pozwala się krytykować, media są własnością biznesu i wykorzystywane są do propagandy, podobnie przemysł filmowy czy TV gdzie przy kulcie "oglądalności" nie da się stworzyć niczego co byłoby krytyczne a przynajmniej zmuszało do myślenia.
    A tą słuszną krytykę koordynował Główny Urząd Kontroli Prasy Publikacji i Widowisk.
    Być może to pochopna likwidacja tej szacownej instytucji jest przyczyną dzisiejszej degrengolady.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Zygmuś, wyłącz tryb zero-jedynkowy...

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
        Jedynie Pitbull i pierwsza seria Ekstradycji...
        naprawdę rzadko oglądam seriale
        ale rok czy dwa lata temu trafiłem
        na "głęboką wodę", też zresztą z dorocińskim
        i obejrzałem ze trzy odcinki z zaciekawieniem
        veni, emi, bibi

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
          Po prostu - "grałem u Wajdy"
          Ja grałem u Wajdy, w Przedwiośniu. W Markach kręcili scenę wyjścia robotników z fabryki.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            O zaczyna się. Teraz tylko czekam jak VanPurRz napisze, że grał u Barei
            Last edited by emes; 27-11-2013, 20:57.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              Się gra się ma... Po obejrzeniu (w TVP Sport) przed chwilą meczu Polska vs. Peru z 1982 roku, z czasów gdy polska piłka była WIELKA, zarzucam teraz, w Kino Polska, Znachora - ze znakomitym Jerzym Bińczyckim.

              ps. Są w tym filmie i szynki i piwo
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                Zygmuś, wyłącz tryb zero-jedynkowy...
                Mam wyłączony
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Znachor doskonale pokazuje stosunki społeczne które ja krytykuję, a które niektórzu tu gloryfikują.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Mam wyłączony
                    Chyba jak śpisz. Chociaż czort wie...

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Znachor doskonale pokazuje stosunki społeczne które ja krytykuję, a które niektórzu tu gloryfikują.
                      I dlatego był jedną z trzech powieści Dołęgi dopuszczonych w PRL przez cenzurę

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9734

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        I dlatego był jedną z trzech powieści Dołęgi dopuszczonych w PRL przez cenzurę
                        To jest akurat tzw. półprawda , bo jeszcze w PRL zekranizowano Karierę Nikodema Dyzmy (dwukrotnie), Pamiętnik Pani Hanki i Doktora Murka (ten ostatni serial wspominam jako dramatycznego pawia po przeterminowanych skumbriach w oleju - ale to moja subiektywna ocena... ).

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Przytaczam z głowy czyli z niczego - na początku lat pięćdziesiątych na indeksie książek przeznaczonych do natychmiastowego wycofania z bibliotek znalazły się wszystkie Dołęgi poza Doktorem Wilczurem, Znachorem i Karierą ...
                          Ale faktycznie, jak piszesz, były te ekranizacje. Pewnie po jednej z "odwilży" razem z coca-colą się pojawiły w oficjalnym obiegu

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            Była też taka "odwilż" i powiało wielkim światem, jak Gierek sprowadził banany z Kuby

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9734

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Była też taka "odwilż" i powiało wielkim światem, jak Gierek sprowadził banany z Kuby
                              Podobno w 1961 albo 1962, słyszałem ostatnio w "Trójce". W sensie, że pierwszy raz po wojnie, czyli nie Gierek. Mnie to lotto, bo nie jadam bananów .
                              Last edited by Pancernik; 28-11-2013, 16:04.

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                O tym kto pierwszy chciał w PRL-u pokazać Polakom jak wyglądają i smakują banany, to nie wiedziałem. Nie zmienia to wcale tego co napisałem, można tylko uściślić, Gierek nie był pierwszym komunistą, który sprowadził do Polski banany

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎