Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    - z przerwą na papieroska
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Zauważ, że użył liczby pojedynczej. Czyli był jeden "papierosek".

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        Zapuściłem "The Human Race" zapowiada się bardzo, bardzo, na razie jeden wniosek, że to jakaś alegoria, ale zobaczymy.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie wiem czy ktoś już polecał czy nie, wczoraj z przyjemnością obejrzeliśmy z małżonką, doskonały moim zdaniem, ostatni obraz Larsa von Triera - "Nimfomanka". 4 godziny z przerwą na papieroską minęły jak z bicza strzelił.
          A nam się dłużyło. Pierwsza część jeszcze, jeszcze, ale druga, normalnie jakby Lars zasnął i czasem się budził, żeby kręcić. Zaliczyć "Nimfomankę" warto, ale żeby się zachwycać to już nie, lepszy był w "Dogville", albo w "Królestwie".
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9734

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
            Zaliczyć "Nimfomankę" warto...
            Noooo, NIE WĄTPIĘ .

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              Zastanawiałem się czy lepiej właśnie w cudzysłowie czy jechać po bandzie
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Droga do zapomnienia
                "Droga do zapomnienia" w kinach od 4 kwietnia!Zdobywcy Oscarów Colin Firth i Nicole Kidman w ekranizacji bestsellerowej powieści o odwadze i nadzwyczajnej si...

                Dość przyjemny film, dobrze się oglądało, choć zabrakło mi w nim "pazura". Colin Firth jak dla mnie doskonały
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Cez
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1789

                  Na TVN7 "Śniadanie u Tiffaniego"...
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    Najpierw dość ambitny dramat psychologiczny, nawet psychothriller "Babadook"
                    Jedna z lepszych parodii horrorów klasy B z lat 70tych/80tych "Zombeavers"
                    Pozostajac w temacie "Zone of the Dead" oraz coś dla fanów piłki "Goal of the Dead"
                    Mam jeszcze "Klątwę Jessebelle", ale to już będzie inna bajka.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      Gottland - znakomite impresje , wariacje quasi-dokumentalno-fabularne Czechów z FAM-u, do których wyjściem była książka Szczygła. Świetna rzecz po raz kolejny udowadniająca przewagę naszych południowych sąsiadów w temacie "film" i odniesienia do swojej przeszłości i przyszłości nad nami.

                      Jeziorak - całkiem udany polski kryminał, można się przyczepić, że klisze, że schemat, że przewidywalność akcji ale ogólnie film trzyma klimat. Całkiem niezła rzecz.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        "Zaginiona dziewczyna"(Gone Girl, 2014).
                        Bez wielkich efektow specjalnych, wybuchow i strzelanin.
                        Jestem mile zaskoczony, ze jeszcze ktos potrafil nakrecic przyzwoity thriller psychologiczny.
                        Choc zakonczenie pozostawia pewien niedosyt
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • emes
                          Nadszyszkownik Chmielowy
                          • 08-2003
                          • 4275

                          "Dzikie historie", producent Pedro Almodovar :

                          Kawał dobrego kina, pełnego absurdalnego, abstrakcyjnego humoru. Ciekawe ujęcia, dialogi, historie, zwroty akcji. Konwencja filmu nietypowa. Zazwyczaj jak w filmie widzi się trupy, to nie ma w tym nic do śmiechu, tutaj absurdalność sytuacji powoduje na taki widok wręcz wybuch śmiechu. Ostatnia historia trochę mi się dłużyła, ale film godny polecenia, bardzo dobre, nieszablonowe kino.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            Nie znam się za bardzo na filmach, oglądam głównie westerny i horrory.
                            Z racji mojej największej pasji, czyli muzyki mam prośbę.
                            Z jakiego filmu pochodzi podkład muzyczny zespołu O Quam Tristis ?
                            Byłbym bardzo wdzięczny, to musi być wspaniały film.

                            https://www.youtube.com/watch?v=slolHUBmseM

                            Comment

                            • Mistrzu
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 750

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie znam się za bardzo na filmach, oglądam głównie westerny i horrory.
                              Z racji mojej największej pasji, czyli muzyki mam prośbę.
                              Z jakiego filmu pochodzi podkład muzyczny zespołu O Quam Tristis ?
                              Byłbym bardzo wdzięczny, to musi być wspaniały film.

                              https://www.youtube.com/watch?v=slolHUBmseM
                              Chodzi ci oto, z jakiego filmu sceny użyto do tego teledysku na youtube?

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Film to "Siódma Pieczęć" Bergmana. Zdjęcia z filmu użyto jedynie jako podkład do teledysku.
                                Film wspaniały ale muzyka zupełnie inna
                                Last edited by becik; 21-02-2017, 15:46.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎