Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Dzisiaj obejrzę za to zaległość - Wymyk, w TVP Kultura. A może i wtskoczę na Kamerdynera do kina.
    Jak do kina z zasady nie chadzam, to akurat na tym byłem. Film dla mnie przeciętny, ot taki typowo polski obraz poruszający jakieś tam społecznie ważne zagadnienie. Do zapomnienia po 3 dniach.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
      "Pętla" już jest w kolejce.

      A tymczasem obejrzałem "THX 1138" George'a Lucasa z 1971 r. Duszne, sterylne, orwellowskie do kwadratu sci-fi z lat '70 w najlepszym wydaniu. Totalitarne i totalnie skomputeryzowane państwo-miasto z przenikającą wszystko kontrolą i kilka jednostek, które chcą się wyrwać. W tym zdominowanym przez cyferki świecie jedna rzecz jest pozytywna - teraz uwaga, nastąpi element aerodynamiczny, czyli tzw. spojler, kto chce obejrzeć, niech nie czyta dalej. Każdy zbieg ma przypisany budżet na złapanie i jeśli podczas ucieczki go przekroczy, akcja zostanie zawieszona przez system.
      Panie Szanowny, a pan nie możesz napisać: "zdradzał treść/fabułę", "karty odkrywał"? Polska język być wiele piękna
      A THX masz może z tłumaczeniem czy tylko w oryginale?
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Tu masz z napisami: http://www.cda.pl/video/8811287/THX-...PL_-dramsci-fi. Nie są one najlepszej jakości, ale z braku laku...

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Tu masz z napisami: http://www.cda.pl/video/8811287/THX-...PL_-dramsci-fi. Nie są one najlepszej jakości, ale z braku laku...
          Masz u mnie piwo w Cafe pod Minogą
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • kowal1793
            Junior
            • 01-2014
            • 1

            Nowy odcinek Kevina nadchodzi

            Puszcza w nastepne swieta?
            Video

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
              Masz u mnie piwo w Cafe pod Minogą
              W Cafe pod Minogą to raczej wódeczkę

              Polecam (niedawno był n a TVN Kultura, ale zapewne będą powtarzać) - "Życie na podsłuchu" - niemiecki film o Stasi (a konkretnie o rzeczonych podsłuchach), czy o realiach NRD, zrobiony rzetelnie, bez sentymentu, ale też bez martyrologii - ot taka opowiedziana historia, która mogła się zdarzyć...
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                TVN ma kanał pod tytułem Kultura ? Nie pasuje mi to za bardzo

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                  Polecam (niedawno był n a TVN Kultura, ale zapewne będą powtarzać) - "Życie na podsłuchu" - niemiecki film o Stasi (a konkretnie o rzeczonych podsłuchach), czy o realiach NRD, zrobiony rzetelnie, bez sentymentu, ale też bez martyrologii - ot taka opowiedziana historia, która mogła się zdarzyć...
                  Całość jest też dostępna na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=JgkewvGUfgY

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                    TVN ma kanał pod tytułem Kultura ? Nie pasuje mi to za bardzo
                    No cóż - złapałeś mnie - oczywiście TVP

                    Ale film naprawdę niezły.
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      "Crash" (polski tytuł "Miasto gniewu" - niby adekwatny, ale co szkodziło... zresztą nieważne). Los Angeles, tygiel ras i narodowości, a zarazem tygiel stereotypów każdy na każdego. Fabuła jest zbiorem przenikających się wątków kilkunastu postaci (lubię taką formułę), wszystko cały czas się obraca wokół rzeczonych stereotypów, które na szczęście nie są potraktowane w duchu poprawności politycznej, choć jest on chwilami obecny, ale w pozytywnym dla mnie sensie.

                      Trochę zawsze cennej ironii, jak z dwoma czarnymi kolesiami w "białej" okolicy, z których jeden cały czas nadaje na rasizm (że ich długo obsługiwali w knajpie, że biała dziewczyna idąca z naprzeciwka na ich widok wzięła swojego faceta pod rękę) i w pewnym momencie mówi:

                      - Przecież jesteśmy jedynymi czarnymi twarzami w morzu opitych kawą białych i chętnej do strzelania policji, to my powinniśmy się bać. Dlaczego się nie boimy?
                      - Bo mamy broń?
                      - Może i masz rację.

                      Po czym wyciągają gnaty i kroją wspomnianą parę z samochodu.

                      Jest to w ogóle film oscarowy, czego nie wiedziałem, choć kilka łzawych momentów do tej nagrody pasuje. Całość paradoksalnie wpisuje się w dyskurs przeciwników tzw. eksperymentu multi-kulti, bo jednak żrą się ci ludzie w LA, oj żrą. Ale jednak koniec końców wydźwięk jest taki, że ludzie są po prostu różni i nigdy nie wiadomo, kto może coś zmalować. Tak mnie się przynajmniej wydawa.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                        Polecam (niedawno był n a TVN Kultura, ale zapewne będą powtarzać) - "Życie na podsłuchu" - niemiecki film o Stasi (a konkretnie o rzeczonych podsłuchach), czy o realiach NRD, zrobiony rzetelnie, bez sentymentu, ale też bez martyrologii - ot taka opowiedziana historia, która mogła się zdarzyć...
                        Świetna rzecz, choć czy rzeczywiście mogła się zdarzyć... Metamorfoza (uwaga, będzie dyfuzor, yyy, to znaczy spojler) demonicznego oficera bardziej kinowa niż życiowa, ale skoro sama Anita Lipnicka śpiewała "wszystko się może zdarzyć", to czemu nie.

                        Stasi chyba faktycznie była wyjątkową ośmiornicą nawet na skalę całego obozu demoludów. Zresztą dedeer zawsze wydawał mi się najbardziej przygnębiający, jakoś wyzierało to z tamtejszej kinematografii.

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 1038

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Polecicie jakieś inne typowo dystopijne filmy? Bardzo lubię ten klimat.
                          tak z samej mega klasyki sf(niektore zahaczaja jeszcze o post-apokalipse):
                          Logans Run
                          Soylent Green
                          Fahrenheit 451
                          Silent Running
                          Boy and His Dog
                          Rollerball(ale ten z 1975!)
                          Threads
                          Death Race 2000(tez ten lat 70)
                          Alphaville
                          Proces(ten Wellesa)


                          ogolnie temat s-f filmow szeroki. jakby co sluze pomoca w temacie. ogolnie najlpeiej celowac w s-f z lat 70. wtedy ten klimat antykorporacyjny byl calkiem mocny(nadal jest, ale dziel coraz mniej).
                          Last edited by tristan_tzara; 24-01-2014, 22:49.

                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            A my dziś z zadowoleniem obejrzeliśmy sobie po raz kolejny miniaturę ''Ja gorę" ( z odtworzenia)
                            Last edited by iron; 24-01-2014, 23:14.
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              Jakoś tak sie zebrałem i w końcu obejrzałem "Pokłosie".Trzeba powiedzieć,że mocny film.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                Hmm, to ja kilka dni temu oglądałem "Pod mocnym aniołem". Aż nieswojo się czułem, popijając potem ze znajomymi piwo

                                Ale film bardzo dobry, momentami włos się jeży na głowie. I - jakkolwiek pretensjonalnie to zabrzmi - dzięki temu filmowi uświadomiłem sobie pewną rzecz. I to wcale niezwiązaną z alkoholem
                                Last edited by WojciechT; 29-01-2014, 22:18.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎