Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4325

    A to przy piwie da się oglądać filmy? Rozmawiać o filmach, pewnie tak, na różnym poziomie, ale z oglądaniem a nie spoglądaniem to chyba jest kłopot...

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      A to przy piwie da się oglądać filmy? Rozmawiać o filmach, pewnie tak, na różnym poziomie, ale z oglądaniem a nie spoglądaniem to chyba jest kłopot...

      Zazwyczaj jest tak, że kufel mam pod ręką i nawet na niego nie patrzę,jeżeli film jest dobry tylko przykładam do mordy

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
        Może i ten ranking nie jest idealny, ale skądś muszę czerpać tytuły filmów do ściągania
        Myślę że lepszą bazą do wyboru filmu, jest ta tutaj, na BBizie. Jadę postami od pierwszego i filtruję, niektórzy forumowicze mają podobny gust filmowy do mojego i raczej się nie zawodzę. A i sam coś skrobnę jak obejrzę wartościowego.
        Last edited by Gringo; 15-04-2014, 11:30.

        Comment

        • Szakali
          Senior
          • 08-2013
          • 572

          Ja tam pozostanę przy filmwebie, odpowiada mi tamta forma.
          A jak będę miał więcej czasu to ten wątek też prześledzę i sam coś od siebie czasem dorzucę.
          W nocy oglądałem Życie Carlita , świetny dramat gangsterski, polecam.

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            Z nowszych filmów polecam:
            "Snowpiercer"-najlepszy sf ostatnich czasów
            "13 Sins" (remake, ale nie do końca filmu "13 Beloved" z Tajlandii)
            " Linkeroever" naprawdę głęboki belgijski niby-horror
            "The Haunting of Helena" włoski, a niegłupi i nie giallo

            Poza tym:
            "Sennetuntschi" pierwszy rasowy horror szwajcarski
            "Pièce montée" dobre, francuskie kino obyczajowe
            "9-9-81" poetycki, Tajlandia
            "Session 9" film zapomniany, mało promowany, perełka psychothriller'ów, film poprzedzający styl madhouse czy found footage
            "Dictado" "Zbrodnia i kara" po hiszpańsku, nie trzeba duchów, krwi, żeby był klimat
            "Anonymous" cała prawda o Szekspirze
            "The Infidel" komedia o uprzedzeniach
            "Tannod" świetny kryminał
            seria z detektywem Dee (Tajemnica upiornego płomienia, Narodziny morskiego smoka), po 2 godzinki, misz masz, ale i śmieszne, i mądre i dbałość o szczegóły poraża
            "I mostri oggi" komedia włoska, styl Tornatore, 16 historyjek
            "The Inheritance" taki horrorek, przyjaźnie się ogląda
            "Naboer" psycho ze Skandynawii
            "13 Zabójców" od czasów Kurosowy coś normalnego o samurajach, choć najlepszy z tego gatunku był, jest i będzie "Miecz Przeznaczenia" z najdłuższą sekwencją walki mieczem samurajskim, niesamowicie poetycki
            "Outcast" genialny horror, szkocki
            "Perfect creature" prawdziwe wampiry, powrót do tradycji

            to tak pokrótce, bo jest jeszcze masa, ale to te, które ostatnio wywarły na mnie jakieś tam wrażenie.
            Last edited by Petitpierre; 15-04-2014, 13:17.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • tristan_tzara
              Senior
              • 12-2007
              • 1038

              Juz trochę lepszy od filmwebu jest ranking top 250 na imdb

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                Z nowszych filmów polecam:
                "Snowpiercer"-najlepszy sf ostatnich czasów
                "Sennetuntschi" pierwszy rasowy horror szwajcarski
                "Snowpiercer" obejrzałem ale zupełnie mi nie podszedł
                "Sennetuntschi" ciekawy, do obejrzenia i zapomnienia, nie zachwycił ale też i nie zanudził

                z ciekawostek które ostatnio obejrzałem to polecam
                "Kobieta w klatce" - kolejne dobre szwedzkie kino
                W kinach od 29 listopada.Mroczny thriller „Kobieta w klatce", to ekranizacja światowego bestsellera autorstwa Jussiego Adlera-Olsena, duńskiego pisarza mając...


                holenderski "Borgman", mroczne i dość ciężkie holenderskie kino
                Camiel Borgman (Jan Bijvoet) - mężczyzna, którego tożsamości nie znamy - ucieka ze swojej dotychczasowej kryjówki (labiryntu podziemnych korytarzy w lesie) p...


                kolejny holenderski film "Matterhorn", dość ciężki ale sympatyczny i bardzo pozytywny obraz
                Fred lives on his own. His wife is dead, his son has left. He leans on the church, busses, meat-and-two-veg. Then Leo appears. Leo is a tramp. Fred lets Leo ...


                "Inch'allach" - niezły dramat dotyczący problematyki bliskowschodniej
                Subscribe to TRAILERS: http://bit.ly/sxaw6hSubscribe to COMING SOON: http://bit.ly/H2vZUnSubscribe to INDIE & FILM FESTIVALS: http://bit.ly/1wbkfYgLike us on...


                "Pan Lazhar" - sympatyczne ale niełatwe kanadyjskie kino
                Kiedy lubiana nauczycielka jednej z młodszych klas popełnia samobójstwo, cała szkolna społeczność przeżywa głęboki wstrząs. Dorośli jednak nie chcą rozmawiać...


                "Polowanie" z moim ulubionym aktorem Madsem Mikkelsenem, cięzkie, dołujące skandynawskie kino ale film rewelacyjny
                Nominowany do Złotej Palmy i BAFTA thriller Thomasa Vinterberga („Festen"), uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy scenariusz roku. Niewinne kła...


                "Porwanie" - duńska odpowiedź na Kapitana Phillipsa
                więcej na: http://www.kinoradio.pl/Tytuł Oryginalny: KapringenData premiery w Polsce: 1 marca 2013 Data premiery na świecie:20 września 2012Reżyser:Tobias Li...


                "Michael Kolhaas" - dobry film historyczny oparty na faktach, jak przystało na kino duńskie bez zbytniego przepychu i widowiskości
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Szakali
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 572

                  A tak z innej beczki to kupujecie filmy?ściągacie?może wypożyczalnia?
                  Ja osobiście wszystko ściągam z neta, na pendrive i do telewizorka w HD, bo oglądanie przy komputerze jakoś mnie nie cieszy.

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    Ja wszystko z "darmowefilmy.eu". "Kobietę w klatce" pewnie obejrzę jutro, ze zwiastunów muszę to "Polowanie" złapać. Ostatniemi czasy bardzo się rozbuchało kino skandynawskie, co cieszy.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 1038

                      Ja kupuje, w sumie to kolekcjonuje, na DVD i BD. Choć ostatnio coraz mniej bo nie stać mnie jednocześnie na kolekcjonowanie filmów, książek, winyli i kupowanie nowofalowych piw zagranich, plus kupa innych rzeczy jak tatuaze, wyjazdy wiec filmy obecnie okazjonalnie. Ostatnio chyba Hanne na BD kupiłem, fajny film. Kolekcjonuje bo lubię mieć film który mi się bardzo podoba na półce, w dobrym wydaniu.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        z ciekawostek które ostatnio obejrzałem to polecam

                        "Pan Lazhar" - sympatyczne ale niełatwe kanadyjskie kino
                        Kiedy lubiana nauczycielka jednej z młodszych klas popełnia samobójstwo, cała szkolna społeczność przeżywa głęboki wstrząs. Dorośli jednak nie chcą rozmawiać...


                        "Polowanie" z moim ulubionym aktorem Madsem Mikkelsenem, cięzkie, dołujące skandynawskie kino ale film rewelacyjny
                        Nominowany do Złotej Palmy i BAFTA thriller Thomasa Vinterberga („Festen"), uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy scenariusz roku. Niewinne kła...

                        Też polecam, dwa bardzo dobre filmy.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                        A tak z innej beczki to kupujecie filmy?ściągacie?może wypożyczalnia?
                        Ja osobiście wszystko ściągam z neta, na pendrive i do telewizorka w HD, bo oglądanie przy komputerze jakoś mnie nie cieszy.
                        Zdecydowanie kino i DVD.
                        Last edited by yaro74; 15-04-2014, 15:34.

                        Comment

                        • Szakali
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 572

                          Obejrzałem właśnie przez was polecone " polowanie" . Film średnio przypadł mi do gustu, momentami był monotonny i ale ogólnie na 7+.
                          Co do treści filmu bardzo absurdalna wydała mi się ta rozmowa z psychologiem, która zadecydowała o zrujnowaniu temu człowiekowi życia.Z drugiej strony cała akcja tego filmu jest bardzo realna, bo mam wrażenie, że taka sytuacja w rzeczywistości mogła by podobnie przebiegać. Wystarczy, że byle głupi dzieciak " coś powie" i już jesteśmy w dupie, bo uruchamia się szereg "procedur".
                          Zastanawia mnie także końcówka filmu....kto do niego strzelał ? Czyżby któryś z kolegów pomimo, że wszytko się wyjaśniło dalej zarzucał mu wcześniejsze stwierdzenia?
                          PS: Film też dla mnie był bardzo przewidywalny, jedynie ta końcówka mnie zaskoczyła.
                          Last edited by Szakali; 15-04-2014, 21:21.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Dobry film, wciągający, mimo paru potknięć (których w sumie aż tak bardzo nie widać), to izraelski, dość mocny thriller "Duże złe wilki"

                            Hitchcockowski thriller, który Tarantino okrzyknął jednym z najlepszych filmów roku. w kinach od 7 marca. Tę bajkę napisała izraelska policja. Pewnym spokojn...
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              Świeży film, troszkę sądowy, "Reasonable Doubt"-dobrze się ogląda i nie nuży.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Nie wiem czy ktoś już polecał czy nie, wczoraj z przyjemnością obejrzeliśmy z małżonką, doskonały moim zdaniem, ostatni obraz Larsa von Triera - "Nimfomanka". 4 godziny z przerwą na papieroską minęły jak z bicza strzelił.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎