Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    "Persepolis" - film animowany na podstawie komiksu o tym samym tytule. W skrócie (choć pewnie słyszeliście o jednym lub drugim): pamiętniki młodej Iranki z okresu obalenia szacha i instalacji reżimu religijnego. Przy patrolach tropiących imprezy i nieobyczajne stroje (głowa za mało zakryta chustą) obecne polowanie na dżender i tablica z zaleceniem modlitwy przed posiłkiem w państwowej podstawówce w Lublinie to pikuś. Rozmiłowany ostatnio w różu 5-letni synek sąsiadów może spać spokojnie.

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      "Układ zamknięty" - widać,że komuna ma sie w naszym kraju bardzo dobrze mimo,że oficjalnie jej już nie ma.

      "Przytul mnie" - świetny duński film o podobnych wydarzeniach jak te które miały miejsce w Gdańsku.Czyli rozpuszczone bachory,komórki i w końcu samobójstwo.

      "Harry Brown" - angielski film o dziadku mścicielu.Mam nadzieję,że u nas na ulicach nie będzie takiego gnoju jak w Anglii.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
        "Harry Brown" - angielski film o dziadku mścicielu.Mam nadzieję,że u nas na ulicach nie będzie takiego gnoju jak w Anglii.
        To jest film dokumentalny?
        Last edited by żąleną; 11-02-2014, 10:32.

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          @żą: http://www.filmweb.pl/film/Harry+Brown-2009-501097

          Czy ktoś tutaj oprócz Sety korzysta aktywnie, tzn. w miarę na bieżąco oceniając, z FilmWebu?
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • danio_145
            Senior
            • 02-2005
            • 723

            Ja tak robię.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
              To była ironia w stronę Kiszota.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                @żą: http://www.filmweb.pl/film/Harry+Brown-2009-501097

                Czy ktoś tutaj oprócz Sety korzysta aktywnie, tzn. w miarę na bieżąco oceniając, z FilmWebu?

                Ja

                Ale ja nie o tym:

                Syberiada Polska - świeżo umyte włoski, zdrowe zęby, czyste ciuszki. Pielęgniarka przypominająca Marusię z Czterech Pancernych, nawet pies a'la Szarik wystąpił. A mówię tylko o warstwie zewnętrznej filmu. Fajne podsumowanie tutaj:
                Po obejrzeniu filmu Pana Janusza Zaorskiego „Syberiada Polska” jako Polak, który owładnięty obłudą i fałszem, miał mylne pojęcie o sytuacji Sybiraków w latach 40tych...
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  Nie film, a Teatr Telewizji, ale zrobiony jak film...
                  "Afera mięsna" - coś dla tych, którzy uważają, że PRL to była taka siermiężna, nieudolna sielanka...

                  No i mały chichot historii - grupy prokuratorów, nadzór nad prokuraturą itp.
                  Panowie J.K. i Z.Z. też to bardzo lubili...
                  Rozwiązanie rebusu dla tych co jeszcze nie wiedzą - wywikipediujcie sobie panów Romana i Andrzeja Kryże.
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Obejrzałem właśnie "Szarżę lekkiej brygady" z 1968 r. o epizodzie bitwy pod Bałakławą podczas wojny krymskiej.

                    Jakbym "Szwejka" czytał. Paradna armia, oficerowie bardziej troszczący się o konwenanse niż sprawność i skuteczność bojową własnych oddziałów, gnojenie, dowódcy dyletanci. Obraz świata, który za kilkadziesiąt lat miał zniknąć. Szkoda, że nie razem z pozorami i dyletanctwem.

                    Comment

                    • chmielowazupa
                      Junior
                      • 01-2014
                      • 16

                      Jeśli chodzi o piwo i film, polecam "Dwóch Gniewnych Ludzi". Nawet po tylu latach jest to świetna komedia z jedną z lepszych ról Adama Sandlera.

                      Comment

                      • Szakali
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 572

                        Przy piwie najlepiej się ogląda stare dobre westerny z Clintem
                        Dobry, Zły i brzydki, Za garść dolarów, Za kilka dolarów więcej...filmy które mogę oglądać bez końca.
                        Ogólnie też warto sobie wejść na http://www.filmweb.pl/rankings/film/world i lecieć po kolei każdy...ja już wszystkie widziałem

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 1038

                          Ten ranking filmwebu jest ogromnie słaby. Większość pozycji nie ma żadnej filmowej wartości dla kogoś kto chce poznać kinematografie. Juz lepiej kupić sobie książkę w rodzaju historia filmu i wg niej jechać od początku. Siedmiu samurajów na jakimś 70 miejscu, haha. Dzisiejsze czasy na 320 którymś, kiler wyżej od nosferatu, obywatel Kane na 200 którymś przescigniety przez piartow z Karaibów. Jaja normalnie A Leone kocham. Warto też speawdzic (anty)westerny Sama Peckinpaha.

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            Wczoraj odświeżyłem sobie pamięć oglądając "Światła rampy". Świetny film, ze świetną rolą Chaplina.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • tristan_tzara
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 1038

                              Bo Chaplin to geniusz, jedna z najwazniekszych postaci kina i nie tylko ze względów aktorskich. Sam mam pakiet jego filmów pełnometrażowych i oglądam raz w roku choć to zawsze mocne przeżycie. Bo filmy niby śmieszne, ale element dramatyczny jest w nich ogromny.

                              Comment

                              • Szakali
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 572

                                Może i ten ranking nie jest idealny, ale skądś muszę czerpać tytuły filmów do ściągania
                                A też dzięki Filmwebowi zawsze wyszukam sobie film, który mi się zazwyczaj podoba.Fajny tam też jest podział na gatunki.Top westerny , dramaty itd .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎